Etkinlikler

Kültür, Ekoloji ve Arkeoloji Gezisi

Cmt 20 Nis 00:01 - Paz 21 Nis 23:00 - Tüm gün
(Programlara İzmir dışından katılım mümkün olup İzmir Otogar ve Adnan Menderes Havaalanı buluşma noktalarından hareket edilecektir. İzmir'e kadar ulaşım tur programına dahil değildir)

Salda - Antalya - Pamukkale
Peşin: 380 TL
Bonus ve World özellikli kartlara taksit imkanı
3 Taksit 401 TL; 6 Taksit 418 TL; 9 Taksit 430 TL


19-20 Nisan (Cuma Gece ve Cumartesi) / 1.Gün
İzmir - Salda Gölü – Antalya - Termessos – Karain Mağarası – Düden – Antalya Çevre Festivali – Kaleiçi

Daha sonra rehberimiz tarafından paylaşılacak buluşma noktalarında Cuma gece saatlerinde toplanarak İzmir’den başlayacak gece yolculuğumuz sonrası, gün doğumunu, Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenmiş Salda Gölü’nde karşılayacak; gölün ve bölgenin tüm güzelliklerini yaşama fırsatımız olacak.
Salda Gölü’nün enerjisiyle Antalya’ya doğru yola çıkacağız. İlk durağımız bir orman ve tabiat parkı içinde yer alan ve ülkenin en iyi korunmuş antik şehirlerinden biri olan, Luvi’lerin soyundan gelen bir halk tarafından kurulmuş olan Termessos Antik Kent’i olacak. Daha sonra Türkiye’nin en büyük doğal mağaralarından biri olan Karain Mağarası sonrasında ise Düden Şelalesini ziyaret ederek Antalya Çevre Festivali alanına geçecek, stantları ziyaret edip etkinliklere katılacağız. Etkinlik alanı yakınındaki Falezlerde Akdeniz manzarasının tadını çıkarıp daha sonra Kaleiçi bölgesinde yer alan otelimize yerleşeceğiz. Otelde akşam yemeği sonrası serbest programlarla Kaleiçi bölgesini gezebileceğiz.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak lunchbox şeklinde olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin Tavsiye Edeceği bir restaurantta yenecektir, ekstradır.
Akşam Yemeği: Serbest zaman, extradır.
Konaklama: Antalya Kaleiçi Bölgesi Yalçın Otel

21 Nisan (Pazar) / 2.Gün
Pamukkale – Hierapolis – Karahayıt (Kızılsu) – Laodikya – Kaklık Mağarası - İzmir
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası bembeyaz pamuk şelale görünümündeki teraslı havuzları ve travertenleriyle ünlü Pamukkale’ye doğru yola çıkacağız. Kaklık Mağarası ve Karahayıt’ta bulunan Kızılsu olarak adlandırılan sıcak su kaplıca alanını ve bölgenin az bilinen bir başka dünya mirası Laodikya Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Travertenlerin hemen yanında tüm görkemiyle oldukça iyi korunmuş olan Hierapolis Antik Kenti’ni gezecek ve günün son durağı olarak günbatımı saatlerini travertenlerde geçirip gece saatlerinde İzmir’e dönerek seyahatimizin başladığı buluşma noktalarında bu defa vedalaşacağız.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Rehberin Tavsiye Edeceği bir restaurantta yenecektir, ekstradır.
Akşam Yemeği: İzmir yolu üzerinde bir mola noktasında yenecektir, ekstradır.
Konaklama: Yok, gece saatlerinde İzmir’de olunacaktır.

Programda Ücrete Dahil Olanlar
Yol, Konaklama, Otopark, Rehberlik, Sigorta Ücretleri
Kaklık Mağarası giriş ücretleri
1 adet luncbox kahvaltı, 1 adet otel kahvaltı
Programda Ücrete Dahil Olmayanlar
Müze ve Ören giriş yeri ücretleri (Katılımcıların Müzekart’ı yanlarında olmalıdır)
Tüm öğlen ve akşam yemekleri
Ekstre alınan yiyecek ve içecekler


Gezi Notları
Gezi, 10400 belge numaralı acenta İzmir Lotus Travel tarafından düzenlenmektedir.
Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. kimlik no ibrazı şarttır. Acente bu bilgiyi teyit etmekle yükümlü değildir.
Kişi sayısı ile orantılı olarak araçlarımız minibüs, midibüs, otobüs olabilir.
Her yolculuk bir maceradır. Yol ve yolculuğun durumuna göre acenta ve rehber, programda (+/-) değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Gezilecek antik kentler ve doğa alanlarında her zaman su ve yiyeceğe ulaşmak kolay olmayabilir. O nedenle gezi boyunca enerji verici atıştırmalık ve ihtiyacımız kadar su yanımızda bulundurulmalıdır.
Mevsim şartlarına uygun, katlı ve yedekli rahat kıyafet ve ayakkabılar tercih edilmelidir.
İzmir’den gece hareket edilecek olup buluşma ve dağıtım noktaları rehberimiz tarafından katılımcılara daha sonra bildirilecektir.
Geziye katılım ödeme ile kesinleşir. Ödemesini yapmamış olan katılımcıların rezervasyonları kesin kabul edilmemekte ve yer garantisi verilememektedir.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon: 0 (232) 464 57 39