3. Kadın Yönetmenler Festivali
Bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek Kadın Yönetmenler Festivali kadın yönetmenlerin hayalleri ile İzmir'li sinemaseverleri buluşturan festival 29 Şubat ile 5 Mart tarihleri arasında Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi'nde.
Festival Programı
29 Şubat, Cumartesi
11:00 - Başka Hayalim Film Müziği (Atölye)
Prof. Berrak Taranç (Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Üyesi)
13:00 - Hayat Ağacı
Yönetmen: Filiz Temiz Gecikmiş / 34"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu
14:45 - İki Yaka Yarım Aşk
Yönetmen: Nurdan Tekeoğlu / 45"
Moderatör: Doç. Dr. Ragıp Taranç
15:30 - İçimdeki Küller
Yönetmen: Ayten Başer / 14"
16:45 - Prenses Model
Yönetmen: Dilan Engin / 14"
Moderatör: Doç. Dr. Ragıp Taranç
17:00 - Homur Homur
Yönetmen: Simay Çalışkan / 6"
17:10 - De Capo
Yönetmen: İpek Efe / 15"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu
17:25 - Beşgen
Yönetmen: Gülden Gevher Öz / 8"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu
17:35 - Akışkan
Yönetmen: Gökçe Onur / 5"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu
18:15 - Kadınlar Ülkesi
Yönetmen: Şirin Bahar Demirel / 52"
1 Mart, Pazar
11:00 - Filmler için Yeni Bir Kaynak Kitlesel Fonlama (Atölye)
Nurdan Tekeoğlu (Yönetmen)
13.00 - Yüzleşme
Yönetmen: Nejla Demirci / 64"
Moderatör: Dr. B. Gülçin Özdemir
14:45 - Bu İşte Bir Umut Var
Yönetmen: Jale İncekol / 48"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu
16:15 - Zigzag
Yönetmen: Zeynep Merve Uygun / 10"
16:25 - Bir Garip Soru
Yönetmen: Meryem Melek Köse / 6"
16:30 - APP
Yönetmen: Hatice Aşkın / 17"
16:50 - Nazmiye Hanım
Yönetmenler: Ayşegül Doğan, Hakan Ergin / 11"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu
18:10 - Sınırlar
2 Mart, Pazartesi
11:00 - Kısa Film (Atölye)
Ayşegül Doğan (Yönetmen)
13:00 - Müslüm Baba’nın Evlatları
Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu / 52"
Moderatör: Fırat Sayıcı
14:30 - Gündöndü
Yönetmen: Nejla Demirci / 22"
Moderatör: Dr. B. Gülçin Özdemir
15:30 - Suskunluk
Yönetmen: Merve Gezen / 20"
Tears
Yönetmen: Remiye Zeynep Yalçınkaya / 5"
Moderatör: Sema Sezen
15:56 - Tanışma
Yönetmen: Öykü Altulun / 14"
Moderatör: Sema Sezen
16:10 - Ukde
Yönetmen: Hüsnegül Çelik / 20"
Moderatör: Sema Sezen
17:00 - Tohum
Yönetmen: Sevinç Baloğlu / 75"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu
1 SAHNE 5 YORUM (Atölye)
Folkart Academy Bayraklı
Jale İncekol (Yönetmen)
3 Mart, Salı
11:00 - Sanat Terapisi (Atölye)
Dr. Hira Selma Kalkan (Psikiyatrist / Sanat terapisti / Psikeart / Psikesinema)
13:00 - Türk Sinemasında Kadınların Görünürlüğü (Panel)
Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu
Dr. Elif İpek Atayman
Sinema Yazarı / İletişim Danışmanı / İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya A.Ş. Genel Müdürü
Dr. B. Gülçin Özdemir
Akademisyen / Sinema Yazarı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Gör.
Sevinç Baloğlu
Yönetmen / Senarist / WMC Turkey Yönetim Kurulu Üyesi
Elif Dağdeviren
Yapımcı / Gazeteci / Türsak Yönetim Kurulu Başkanı
Moderatör: Prof. Dr. Dilek Kaya
14:30 - Tanrı Göçmen Kuşları Sever Mi Anne?
Yönetmen: Rena Lusin Bitmez / 25"
Moderatör: Doç. Dr. Ragıp Taranç
16:45 - Yüzme Öğreniyorum
Yönetmen: Serpil Altın / 13"
Moderatör: Fırat Sayıcı
17:00 - Belgi
Yönetmen: Gözde Hürmeydan / 9"
4 Mart, Çarşamba
11:00 - Senaryo Geliştirme Atölyesi
Çiğdem Sezgin (Yönetmen)
12:00 - Yavru Kuş (Panel)
Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu
Eylem Kaftan (Yönetmen)
Gülten Taranç (Yönetmen)
Serpil Altın (Yönetmen)
Moderatör: Fırat Sayıcı
15:00 - Hilal-i Ahmet Hanımlar Merkezi
Yönetmen: Biket İlhan / 57"
16:40 - Son Akşam Yemeği
Yönetmen: Selinay Güneş / 13"
17:00 - Kentten Karakter Yaratmak (Atölye)
Folkart Academy Bayraklı
Aysim Türkmen (Yönetmen)
18:00 - Kovan
Yönetmen: Eylem Kaftan / 83"
5 Mart, Perşembe
13:00 - Kıvılcımlar
Yönetmen: Gülten Taranç / 10"
Moderatör: Jale Ergelen
14:15 - Telve
Yönetmen: Elif Dokur / 5"
14:20 - Savaş Oyunu
Yönetmen: Fatma Süleiman / 5"
16:30 - İzmir Seferad Kültür Festivali
Yönetmen: Hilal Süreyya Yılmaz / 25"
20:15 - Kadın Yönetmenler Festivali
Yönetmen: Gülten Taranç / 25"
Moderatör: Duygu Kocabaylıoğlu