PhotoMaraton İzmir 2019

HAKKINDA

PHOTOMARATON TOPLU HALDE FOTOĞRAF ÇEKME ETKİNLİĞİ VE YARIŞMASI DEĞİLDİR.

PhotoMaraton İzmir, başarılı geçen 2018 yılı etkinliğinden sonra 2019 yılında 19 Ekim Cumartesi günü saat 10.30 da Konak Saat Kulesi'nde başlayacaktır.

Fotoğraf makineleri ile 9 Tema / 9 Saat / 9 Fotoğraf konsepti,
Cep Telefonu ile 3 Tema / 12 Saat / 3 Fotoğraf konspeti
ile katılımcılar eğlenceli bir gün geçirecekler.

PhotoMaraton İzmir, 2 gün boyunca devam eden, kar amacı gütmeyen, tema odaklı, zamana karşı yarışılan, ödüllü fotoğraf etkinliğidir. Sonunda para ödülü yoktur, sponsorlardan temin edilen hediyeler vardır. Amacın sadece yarışmak ve ödül kazanmak olmadığı bu fotoğraf etkinliğinde yeteneğinizi sınayabilecek, yeni fotoğraf dostları ile tanışabileceksiniz.

Etkinliğin 1. Günü - 19 Ekim Cumartesi

Katılımcılar sabah saatlerinde Konak Saat Kulesi'ndeki kayıt masalarından yaka kartlarını ve t-shirtlerini teslim alır. Teslim, saat 10:30’da gerçekleşir.

1. istasyon olan Konak‘ta saat 12.00 de genel katılım için 3 adet fotoğraf teması açıklanır. (Temalar önceden bilinmez.) Daha sonra 3 adet CepPhotoMaraton teması açıklanır.

Genel kategorideki katılımcılar, açıklanan temaları 3 saat içerisinde fotoğraflar ve ikinci istasyon olan Karşıyaka Vapur İskelesi'ne en geç saat 15.00‘da gelir. Karşıyaka'da yeni 3 tema daha açıklanır ve üçüncü ve son istasyon olan Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önüne saat 18.00‘de varırlar. Alsancak'ta açıklanacak son 3 temaya ait fotoğraflar da çekip saat 19.00’dan itibaren yine Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde bulunan fotoğraf teslim noktasında fotoğrafların teslimini gerçekleştirerek etkinliği tamamlar. Son teslim saati 21.30’dur.

CepPhotoMaraton katılımcıları, Konak istasyonunda açıklanan 3 temaya ait fotoğrafları 19 Ekim 2019 Saat 23.59’a kadar “#photomaraton” etiketi ve “tema numarası” ile herkese açık olan Instagram hesaplarından yükler.

Fotoğrafların, tema açıklama sıralamasına göre çekilmesi şart değildir. Ancak açıklanan her tema için bir adet fotoğraf çekilmesi gerekmektedir.

Genel kategorideki katılımcıların bütün istasyonlarda olduklarını kanıtlayabilmeleri için her istasyonda açıklanacak PM ikonlarını da fotoğraflamaları gerekmektedir.

Katılımcılar her istasyonda kurulacak teslim noktalarında, o zamana kadar açıklanan temalara ait fotoğraflarını teslim edebilir ve etkinliği tamamlayabilir. Karşıyaka istasyonunda 3 fotoğraf, Alsancak istasyonunda 6 veya 9 fotoğraf teslimi yapılabilir.

Teslim noktasında katılımcıların SD kartları teslim alınır, temalara ait fotoğrafları kopyalanır ve SD kartları geri verilir.

Genel kategoride 9 adet temaya ait tüm fotoğrafları teslim eden katılımcılara katılım sertifikaları verilir.

Fotoğraflar, kayıt numaralarına ve temalara göre klasörlenir ve seçici kurula sunulmak üzere kontrolleri yapılır.Etkinliğin 2. Günü - 20 Ekim Pazar

Sabah saatlerinde jüriler, önce ayrı ayrı kendi tema birincilerini belirler.

Her jürinin seçmiş olduğu tema birincileri, kendi aralarında toplu halde bir kez daha oylanır ve Ankara tema birincileri belirlenir.
Katılımcılar için öğleden sonra ücretsiz konferanslar, paneller, söyleşiler ve gösteriler bulunur.

Katılımcılar, sponsorlarların stantlarını gezebilir ve network yapabilir katılabilir.

Ödül töreni sırasında önce CepPhotoMaraton birincileri, sonrasında PhotoMaraton birincileri açıklanır. Her tema için ayrı birinciler seçilir.

Tema birincileri, yarışmacı adı ve fotoğrafların gösterilmesi ile birlikte katılımcılarla paylaşılır ve daha sonra internet sitesinde açıklanır.

Kazananlara PhotoMaraton kupası ve sponsorlardan elde edilen ödüller, hediyeler sunulur.

{
i
Benzer etkinlikler
15
AĞU
ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
e
Zoom
23
AĞU
ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
e
Zoom
6
EYL
ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
e
Zoom
4
AĞU
ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
e
Canlı Yayın
8
AĞU
ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
e
Zoom
4
AĞU
DANS
e
İzmir Kültürpark Fua...
12
AĞU
TİYATRO
e
İzmir Kültürpark Açı...
13
AĞU
TİYATRO
e
İzmir Kültürpark Açı...
12
AĞU
MÜZİK
e
İzmir Arena
14
AĞU
TİYATRO
e
İzmir Kültürpark Açı...
15
AĞU
ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
e
Zoom
17
AĞU
TİYATRO
e
İzmir Kültürpark Açı...
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade