Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali - Bahar Programı - Beyaz Seçki

#SİNEMA
#FESTİVAL
ETKİNLİK TARİHİ
11 March - 20 May, 19:30 - 21:30
1
17°
MEKAN
Originn Coworking
Kazımdirik Mahallesi, 374/1. Sk. No:1, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye
YOL TARIFI AL
HAKKINDA

Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali'nin BAHAR PROGRAMI'ndaki 3 seçkiden biri olan BEYAZ Seçki'yi 11 Mart - 20 Mayıs 2020 tarihleri arasında tekrarlanan gösterimleri ile ORIGINN'de izleyebilirsin.

ULUSLARARASI BEYAZ SEÇKİ 65’
INTERNATIONAL WHITE SELECTION 65’
Kürasyon / Curation : DFA Dijital Film Atölyesi


> KUSURLU / IMPERFECT
17’ 38” / Türkiye Turkey / 2018

Dilara o gece dışarı çıkmaya karar vermiştir. O güne dek varoluşuna dair bir problemi olmasa da, dışarı çıkmaya hazırlanırken ev arkadaşı Kübra’nın dış görünüşüne dair bitmek bilmeyen eleştirilerine maruz kaldıktan sonra kendi kusurları gözüne batmaya başlar. Kendisini karşılaştığı her kadınla ve her nedense zihnine kazınmış kadın imgelemiyle kıyaslamaya başlaması Dilara’nın hasarlı bir özgüvene sahip olmasına yol açmaktadır.
Dilara decides to go out that night. Although not having any issues with her existence till the day, Dilara starts finding flaws in herself after she was faced with a barrage of criticism from her flatmate Kübra about her apparel as she was getting ready to go out. Questioning and comparing herself with any woman she comes across or any woman embedded in her mind for any reason continuously drives Dilara towards a damaged self-esteem.


> SORUNLARIM VAR / I HAVE PROBLEMS
6’ 34” / Macaristan Hungary / 2018

Yüksek standartlara sahip bir işte çalışan ana karakter, büyük beklentiler ve kendisini içten içe zehirleyen ilişkisi yüzünden her geçen gün daha çok acı çekmektedir. Nihayetinde bitip tükenir ve bu durumdan kurtulmayı başaramaz. Geçmişte aldığı yaralar günümüzde daha da derinleşmektedir.
A film about poor human relationships and frustrating environments through personal experiences.


> KORİDORLARDA / INSIDE THE PIPELINES
4’ 53” / İsrail Israel / 2019

Video ve animasyonu birleştiren deneysel bir belgeseldir. Film, şehrin merkezindeki Otobüs Terminalinde çıkılmış bir gezintiyi konu alır ve yalnızlık, korku, kimlik, yabancılık ve etkilenim kavramlarını işler.
“Inside the Pipelines” is an experimental documentary film that combines video and animation. The film documents wandering around the Central Bus Station. The film deals with loneliness, fear, identity, strangeness and affection.


> JAVA’NIN WARIA’SI / THE WARIA OF JAVA
13 ‘9”/ Endonezya Indonesia 2019

Shinta Ratri, dünyada bir transgender kadın tarafından transgender kadınlar için kurulan ilk İslami okulun kurucusudur. Shinta, on yıldan uzun bir süre önce Yogyakarta ismindeki Müslüman şehrinde Al-Fatah Pesantren’i açmıştır. Amacı waria* dostlarına İslami inançlarının gerekliliklerini kamusal alanda uygulayacak ve tartışacak bir alan yaratmaktır. *Endonezyalı transgender bireylere waria ismi verilir. Bu kelime kadın anlamına gelen “wanita” ve erkek anlamına gelen “pria” kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur.
Meet Shinta Ratri, the founder of the world’s first and only Islamic school run by and for transgender women. Over a decade ago, Shinta opened Al-Fatah Pesantren in the Muslim city of Yogyakarta. Her goal: to offer fellow waria the opportunity to discuss and practice their Islamic faith in a communal space.


> BÜYÜK ÖDÜL / SUPERPRIZE
14’ 55” / Rusya Russia / 2017

Halinden memnun bir güvenlik görevlisi piyangodan kazandığı “Akıllı” arabasını kullanmaktadır. Henüz kurdelesi bile açılmamış bu mini araba onun için hayatının en büyük zaferinin temsilidir! Galibiyetin getirdiği bu mutluluğu etrafındakilerle paylaşmak istese de sahip olduğu “büyük ödül” kimseye ilham vermemektedir.
Ne var ki bu piyango talihlisi kendine bir ortak bulmak için her şeyi yapmaya hazırdır.
The happy security guard drives a new “Smart” car which he won at the lottery. For him this mini-car, tied up by a ribbon, is his life’s triumph! The man wants to share the joy of his victory, but his “super prize” doesn’t inspire just anybody. However, the winner is willing to do anything to obtain complicity.


> İRONİ / IRONY
7′ 53” / Avustralya Australia / 2018

İnsan ve teknoloji arasındaki ilişkiyi keşfeden bir film… Bir telefonun gözünden anlatılıyor. Bu geleneksel (el çizimi) animasyon film, yönetmenin iki ulusal şiir ödülü almış “Seven Billion” (Yedi Milyar) şiirini kaynak almaktadır.
A film that explores the relationship between man and technology…Told from the perspective of a phone.


Seçki Girişi : 5 TL / Biletler 11 Mart'tan itibaren Originn'de.
Entrance Fee : 5TL / You can provide tickets at Originn starting from 11 March.

Schedule / Program >> www.2yakakisafilmfestivali.com

İletişim: info@2yakakisafilmfestivali.com

Benzer etkinlikler
11
MAR
#SİNEMA
e
Originn Coworking
29
MAY
#FESTİVAL
e
İzmir Arena
6
HAZ
#FESTİVAL
e
İzmir Arena
25
HAZ
#FESTİVAL
e
Kum Denizi Plajı
4
NİS
#ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
e
Instagram Canlı Yayı...
1
MAY
#YARIŞMA
e
Aqua Marin & Maydano...
7
MAY
#KONSER
e
Bostanlı Suat Taşer ...
11
MAY
#KONSER
e
İzmir Kültürpark Açı...
15
MAY
#KONSER
e
Hangout Performance ...
15
MAY
#KONSER
e
İzmir Kültürpark Açı...
16
MAY
#KONSER
e
İzmir Kültürpark Açı...
30
MAY
#DJ
e
Hangout Performance ...
16
OCA
#KONSER
e
Hangout Performance ...
5
HAZ
#KONSER
e
İzmir Arena
9
EKİ
#DJ
e
İzmir Dans Akademi
6
KAS
#KONSER
e
İzmir Müzik Akademis...
25
EYL
#KONSER
e
İzmir Arena
22
MAY
#KONSER
e
Ahmed Adnan Saygun S...
30
MAY
#KONSER
e
SoldOut Performance ...
10
HAZ
#KONSER
e
SoldOut Performance ...
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade