R
GİRİŞ
TR
EN

Nefes & Meditasyon Uzmanlaşma Eğitimi

#YOGA
ETKİNLİK TARİHİ
28 September - 29 June, 10:13 - 18:14
8
13°
MEKAN
Stüdyo Bir Bireysel Gelişim Merkezi
Tuna Mahallesi, Cemal Gürsel Cd. No:184, 35600 Karşıyaka/İzmir, Türkiye
YOL TARIFI AL
HAKKINDA

''NEFES & MEDİTASYON TEKNİKLERİ'' Eğitimi;

* Günlük yaşantınızda hem kendiniz, hem de çevrenizdeki kişiler için uygulayabileceğiniz teorik ve pratik çalışmaları kapsıyor.

* Aynı zamanda, Yoga felsefesi temel alınarak öğrenilen “Nefes Tekniklerini - Pranayama” ve “Meditasyon Yöntemlerini” paylaşmak ve aktarmak için öğretme sanatının inceliklerini, araçlarını ve bilgilerini içeriyor. Sizi öğretmenliğe hazırlıyor.

* Eğitimde öncelikle teorik anlatımlarla sağlam bir Sistemik, Anatomik ve Kavramsal Temel oluşturulacak. Ardından uygulamalarla pranayama ve meditasyonun Enerjetik, Fonksiyonel ve Bilişsel boyutu ile tanışacaksınız.

* Eğitimde pranayama / bütüncül nefes teknikleri ile durağan / dinamik meditasyon yöntemleri uygulanacak. Hem yogik nefes ve meditasyonlar hem de taoist akışlar ve çalışmalar yapılacaktır.


Pranayama nedir?

Nefes tekniklerini ''Pranayama'' başlığı altında öğreneceğiz. Pranamaya, “Prana” ve “Yama” sözcüklerinin birleşimidir. Prana yaşam enerjisi, Yama yönlendirme anlamına gelmektedir.

Pranayama; Nefes meditasyon pratikleri ile yaşam enerjisini ihtiyacımız doğrultusunda yönlendirerek bedensel olarak Gevşeme, Güçlenme ve Hafifleme sağlarken zihinsel olarak Farkındalık, Rahatlama ve Odaklanma yaratan kadim bir yöntemdir.

(Eğitimde ağızdan nefes çalışması uygulaması yoktur.)EĞİTİMİN İÇERİĞİ

- Doğal nefes, nefesin doğal ritmi, gözlem ve yorum yeteneği.

- Nefesin anatomisi; İskelet sistemi, omurga ve merkezi sinir sistemi, solunumda aktif olan kasları geliştirme ve rahatlatma yöntemleri.

- Bir nefes çalışması olarak yoga; asana, pranayama ve dhyana.

- Çakraların temel prensipleri, meridyenler teorisine giriş, 5 element

- Tao felsefesi, chi dengesi, kas tendon egzersizleri, eril / dişi çalışmaları, sistemik dizimler

- Bedensel ve zihinsel sağlığın, duygularlar ve bilinçaltı ile ilişkisi.

- Odaklanma, konsantrasyon ve derin gevşeme çalışmaları

- Panik Atak, depresyon, uykusuzluk, migren, fibromiyalji, astım, kilo problemi, nefes darlığı gibi rahatsızlıklarda nefes tedavi yöntemleri.EĞİTİM SÜRECİ

* Her sabah nefes çalışmaları ve meditasyonla başlayan gün teorik anlatım ve öğrenilen tekniklerin kişisel ve grup olarak pratiğini yaparak devam edecek. Dinamik meditasyon yapmak için buluşulacak günlerde sabah daha erken saatlerde buluşulacak ve sessizlik (Vippassana) uygulanacak.

* Eğitimden sonra teorik bilgileri tekrarlamak ve pekiştirmek üzere grup ve bireysel çalışmalar olacak. Gözlem derslerine katılınacak. Öğrencilere bulundukları şehirlerdeki belirli merkezlerde staj dersleri açılacak, isteyenler ders verme pratiği yapabilecek.

* Ön kaydınızı tamamladıktan sonra eğitim programı, içerik bilgileri, yapılacak ön çalışmalar mail olarak gönderilecek ve kurulacak whatsup grubundan iletişim sağlanacak.


Eğitim süresi toplam 100 saat
* 70 saat - Eğitmen ile birlikte Teorik Anlatımlar / Uygulamalar / Pratikler

* 30 saat - Eğitim sonrası Grup Çalışmaları / Bireysel Uygulamalar / Pratikler / Araştırmalar / Ödevler / Okumalar / Kişisel pratikler / Gözlem Dersleri / Staj Dersleri

Eğitime katılmak için daha önce bir deneyiminiz olması gerekmiyor.EĞİTİM TARİHLERİ

Eylül 2019 - Araık 2019 / 4 aya yayılan kapsamlı Nefes & Meditasyon eğitiminde her ay bir hafta sonu modülü olmak üzere 4 buluşma gerçekleşecektir.

(4 hafta sonundan oluşan eğitim bir bütündür. Eğitim sonunda sertifikanın verilebilmesi için modüllerin tümüne katılım gerekmektedir)

Tarihler:
1. Buluşma:28-29 Eylül 2019
2. Buluşma: 19-20 Ekim 2019
3. Buluşma: 23-24 Kasım 2019
4. Buluşma: 21-22 Aralık 2019

Önemli: Eğer modüllerde sizin için uygun olmayan bir tarih varsa ön kayıt aşamasında iletişim kurup tüm grubun onayı ile uygun bir tarihe değiştirilebilir.


Saatler: Cumartesi / Pazar 10.00 - 18.30
Dinamik meditasyon yapmak için buluşulacak 3.Modül pazar sabahı daha erken saatlerde buluşulacaktır (08.30-18.00)

* Yaz dönemi pratik uygulamalar yapmak ve teorik bilgileri tazelemek için ( isteyen kişilerin katılabileceği ) Selimiye'de haftasonu Nefes & Meditasyon kampı yapılacaktır.

Çalışmanın verimliği açısından eğitime katılacak kişi sayısı maksimum 12 olacaktır, bu nedenle ön kayıt önemlidir.

* Şu anda kayıt sayımız 6, henüz eğitimin duyurusunu yapmadık, sizlerden gelen cevaplardan sonra duyuru yapılacak.

Ön kayıt yaparak kaydınız kesinleştirebilirsiniz.


Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: seckincelebiegitimler@gmail.com

Başak Ergul : 0532 6659183
Pınar Çezik: 0538 4053646EĞİTİM ÜCRETİ

* Eğitim 3800 TL+Kdv 'dir (Eğitimde yerinizi ayırtmak için en geç 1 Haziran'a kadar 400 TL kapora yatırıp kalan tutarı buluşmalara geldikçe Eylül / Ekim / Kasım / Aralık aylarında 4 eşit taksitle 850 TL+Kdv olarak ödeyebilirsiniz.


* Erken ödeme indirimi 3200 TL+ Kdv ( Eğitimde yerinizi ayırtmak için 400 TL kapora yatırıp kalan tutarı 1 Eylül'e kadar istediğiniz gibi (asistan arkadaşlara ödeme planı bilginizi vererek) taksitlendirerek tamamlayabilirsiniz.)SERTİFİKA SÜRECİ

1.Tüm buluşmalara eksiksiz katılan ve eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar. Sertifikalar 100 Saatlik '' Nefes & Meditasyon Teknikleri Eğitimi'' sertifikasıdır.

2. Yoga hocası olan katılımcılara Yoga Alliance devamlı eğitim (CE) saatlerine saydırılabilen 100 saatlik Sertifika verilecektir.
(https://www.yogaalliance.org/)

* 100 saatlik eğitimin tüm modüllerini, gözlem ve staj derslerini tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan taze hocalar, edindikleri deneyimleri, öğrendikleri teorik bilgileri ve uyguladıkları pratikleri öğretmek, staj derslerini vermek için bulundukları şehirlerdeki kişisel gelişim ve yoga merkezlerine yönlendirileceklerdir.SEÇKİN ÇELEBi

1981 yılında Iğdır'da doğan Seçkin Çelebi, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Biyokimya bölümü ve yüksek lisans eğitimini İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya bölümünde tamamladı. Üniversite döneminde aldığı 'Hareket Sistemi Anatomisi ve Kinesiyoloji' eğitimleri zihin ve bedeninin birbiriyle etkileyici ilişkisini görmesine yardımcı oldu. Bu bilgilerin bedeninde uyandırdığı merak üzerine yoga ile tanıştı.

Yoga felsefesi hakkında derinleşme isteği ile Fransa merkezli, Psikosomatik Tıp Okulu’ndan (Institut Paracelse Ecole de Medecine / Dr.Alain Scohy) hocalık eğitimi aldı ve öğrenme süreci ömür boyu sürecek olan yolculuğu başladı.

Yoga öğretisini temel alarak Nefes Teknikleri (Pranayama) ve Meditasyon (Dhyana) üzerine çalışmaya başladı. Bu alandaki ilk hocası Amir Hossein Khonsari ile çalıştı. Seyahatleri sırasında bir çok Doğu ve Batı kökenli şifacı ve alanlarında uzman hocadan eğitimler aldı.

Aldığı eğitimlerin yanı sıra meditasyon kamplarına ve inzivalara katılarak Meghan Currie, Godfrey Devereux, Nicole Ohme, Devapath ve Nalini gibi birçok değerli hoca ile çalışma fırsatı buldu. Pranik şifa, reiki, yi jin jing, meridyenler ve elementler eğitimleri ile farklı enerji çalışmaları deneyimledi.

Şamanizm, Taoizm, Wu Dao ve Budizm temel alınarak Beden, Nefes / Enerji ve Bilinç çalışmaları yapılan Cem Şen Eğitimleri'nde iki senedir Yi Jin Jing (Kas ve Tendon Egzersizi), Xing Quan Fa (Omurga Çalışması) , Nei Gong (Nefes Meditasyon Pratiği) yapmaktadır.

Klinik Psikolog ve Aile Dizimi Terapisi Eğitmeni olan Rumen Yankulov'dan, üç yıllık bir eğitim programı olan ''Meditatif Yaklaşımla Aile Dizimi'' çalışmalarına devam ediyor.

2008 yılından bu yana profesyonel olarak yoga eğitmenliği mesleğini sürdürüyor. Nefes Terapi ve Meditasyon uzmanlık alanları olup bu alanlarda araştırmalarını Biyokimya ve Sinir Bilimi ile birleştirip uygulamalar yaptırıp, hocalık eğitimler veriyor.

Başta İzmir olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde inzivalar, kamplar ve eğitimler düzenliyor. Son 4 senedir üniversitelerde seminerler vererek Yoga & Nefes & Meditasyon çalışmalarının bilinirliğini arttırıyor. Eğitimlerini bilimsel ve klinik yaklaşımlar temeline dayandırarak, meditatif ve enerjetik uygulamaları daha kapsamlı anlaşılabilir biçimde sunmayı amaçlıyor.


Katılabileceğiniz çalışmalar

* 100 saat Nefes & Meditasyon Teknikleri Eğitimi

- İzmir / Studyo Bir Kişisel Gelişim Merkezi

- Antalya / Antalya Ruhbilim Okulu (0542 5480824)

- Mersin / Dharma Yaşam (0538 3982222)

- Muğla / Tozlu Akademi (0532 1205481)

Benzer etkinlikler
13
KAS
#MEDİTASYON
e
İzmir Yoga
22
KAS
#ATÖLYE
e
İzmir Yoga
23
KAS
16
KAS
19
KAS
#YOGA
e
Pure Nefes & Yoga
21
KAS
30
KAS
30
KAS
30
KAS
#YOGA
e
Yoga Bulutlar
4
KAS
#YOGA
e
Akuvamarin Yoga ve Y...
2
ARA
#YOGA
e
Pure Nefes & Yoga
3
ARA
2
KAS
1
KAS
#YOGA
e
Mavera Yoga ve Koçlu...
6
ARA
29
EKİ
#ÇOCUK
e
Mavera Yoga ve Koçlu...
7
ARA
#YOGA
e
Aphrodite Yoga
7
ARA
26
EKİ
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade