Mekanlar

Balıkçı Seyit

Kapalı

Yeri

Özellikleri

  • Fiyat
  • Facebook puanı 4.7
  • Rezervasyon
  • Kartla ödeme
  • Dışarda oturma
  • Wi-Fi
  • Happy hour
  • Akşam yemeği
  • Kokteyller

Fotoğraflar

Hakkında

Balık, normal yemeklerden farklıdır. İnsan yerken; deniz görmek, arkadaşlarla sohbet ister, yanında birkaç duble bir şeyler, meze, güzel bir sunum ve balığın en lezizini ister.

Kordon'daki Balıkçı Seyit, bu saydığımız detayları bir arada verebilen, deniz manzarasıyla keyif yapılabilecek, dostlarınızla uzun sohbetler yapabileceğiniz bir mekan. Balıkçı Seyit, sahibi Seyit Çavuşoğlu'nun da deyimiyle Cumhuriyet Meydanı'na 60 adım mesafede bulunuyor. Püfür püfür esen rüzgarı, kızıla boyanmış gün batımıyla birleştiğinde akşam yemeklerini burada yemek ayrı bir keyif.

Açıldıktan kısa bir sonra ilgi görmeye başlayan Balıkçı Seyit, denize yakın konumundan dolayı balıkçı restoranı olarak düşünülmüş. Kısa zamanda gördüğü ilgiye bakıldığında da alınan bu kararın ne kadar yerinde olduğu görülmektedir.

Mesleğine 1977'de Cafe Plaza'da komi olarak başlayan Seyit Çavuşoğlu, aynı zamanda İzmir Ticaret Lisesi'nde eğitimine devam etti. 1985'de başladığı garsonluğa, 1993'e kadar şef olarak devam eder. EBSO Lokali Müdürlüğü'nden sonra 1995 - 1999 yılları arasında Sabuncu Beli Mevkii'ndeki Taş Ev Restoranı çalıştırır. Ve ardından 2003 ile 2010 yılları arasında ortak olarak Birinci Kordon'a dönüş yapar. Ortak olarak anlaşamayınca Balıkçı Seyit olarak kendi mekanını açar. Ve mutfakta da çok güvendiği İtalyan Mutfağı'nda oldukça maharetli Yusuf Teker'i kadroya alır.

Balığı herkesin pişirdiğini ama balığın lezzetinin ustayla ortaya çıktığını belirten Çavuşoğlu; hijyene oldukça dikkat edildiği mutfağında, lezzetin yanı sıra sıcak insan ilişkilerini, güler yüzü ve kendine has servislerini de kattıklarını ekliyor.

Izgara çeşitlerinin tümünün bulunabileceği Balıkçı Seyit'te; Deniz Börülcesi, Anasonlu Rum Mezesi, Havuç Ezme, Levrek Marin, Karides Soslu Şevketi Bostanlı Levrek, Ispanaklı Karides, Izgara İstiridye, Karidesli Börek, Ahtapot, Karides,Vongole, Kalamar,İtalyan pirinci'nden oluşan Çıtır Balık, Deniz Mahsulü Rizotti, sütlüler falan derken, bu liste uzar gider.

Müdavimleri tarafından, servisin oldukça hızlı ve güzel olduğu; ortamın nezih ve çalışanların efendi olduğu dile getiriliyor. Lezzet ve sunum konusunda misafirlerinden 10 puan alıyor.

İyisi mi siz, denize nazır bir balık yemek istediğinizde Balıkçı Seyit'e uğrayın ve menüyü kendi gözlerinizle görün. Ve bu arada yemeğinizin üzerine çikolatalı, helvalı sigara böreği istemeyi unutmayın. Şimdiden afiyet olsun.Şu anda bir etkinlik yok

Hakkındaki Yazılar

Eklememizi istediğin mekanı bize öner, ekleyelim.