Mekanlar

Cafe Reci's

Kapalı

Yeri

Iletişim Bilgileri

Özellikleri

  • Fiyat
  • Facebook puanı 4.1
  • Rezervasyon
  • Kartla ödeme
  • Dışarda oturma
  • Öğle yemeği
  • Akşam yemeği
  • Kokteyller

Fotoğraflar

Hakkında

18. yüzyıla dayanan cafe kültürü, günümüze kadar şekil değiştirerek devam ediyor. Franz Kafka'nın Prag'da bulunan Cafe Stefan'da gözden geçirdiği "Metamortuz", Salvador Dali'nin şair Federico Garcia Lorca ile Cafe De Oriente'de buluşması, 1916'da fetürist ve Dadaist sanatçıların Cafe Voltaire'de manifestolarını dillendirmesi, Freud'un Café Landtmann'ın odalarında hastalarını tedavi etmesi, yazar Henrik Ibsen'in Oslo'daki Grand Café'de tiyatro oyunlarını yazarken turistlerin dikkatini çekerek ilgi çekmesi gibi tarihi örnekler, cafelerin sosyallik ve topluma dair bir ayna olduğunu gözler önüne seriyor.

O zamandan bu zamana kafeler biçim değiştirse de, varlığını hala sürdürüyor. Bir örneği de İzmir'in öne çıkan cafelerinden biri; Cafe Reci's.

Recis Restoran Turizm Ltd. Şti. ilkin 1999'da faaliyete geçen Bostanlı RCS Cafe'den sonra, 2003 yılında ikinci şubesini Bornova'da ve 2007'de üçüncü şubesini Kuşadası Kipa'da açarak lezzetlerini daha çok insana ulaştırmaya çalıştı.

1999 Temmuz'undan beri hizmet veren RCS Cafe, Bostanlı ve Bornova'ya yerleşen cafe kültürünün mimarı. Böylece bölgeye hareketlilik katarak ismini hafızlara kazımıştır. Menüsünde et ve tavuk yemeklerinin birçok çeşidini barındıran RCS, sıcak - soğuk sandviç, İtalyan ve lavaş pizzaları, deniz mahsulleri ve salatalarıyla 150'yi aşan çeşitle mönüsünü süslemiş. 2001'de başladığı yoluna büyüyerek devam eden RCS, Pazar günü Brunch'larında Eylül'den Haziran'a 10:00 - 14:00 arasında 45'e varan değişik tatla açık büfe hizmeti vermektedir. Pazar günlerinin uzun ve keyifli kahvaltıları RCS sunumuyla daha keyifli bir hal alıyor. 99'dan beri lezzet çeşitleri, kalitesi, güler yüzlü ve hızlı hizmetiyle İzmirlilerin beğenisini toplayan RCS Cafe'de, her damak zevkine uygun bir tat bulunmakta. "Sizi gülümsetecek bir lezzetimiz mutlaka var" sloganıyla, müşterilerine sıcak bir karşılama sunan mekan İzmir'in sıcağıyla bütünlük arz ediyor.

Genç, yaşlı, işçi, memur.. Herkesin tercih ettiği cıvıl cıvıl bir mekan RCS. Yiyecek ve içecek derken; çeşitleri 200'ü buluyor.

İster öğle arası, ister iş çıkışı, belki de hanımlar toplantısı kim bilir. Hafif bir içecek, koca bir kahvaltı ya da dostlarınızla bir akşam yemeği.. Ziyaret sebebiniz ne olursa olsun RCS Cafe günün her saatinde sizlerle olmaya oldukça gönüllü.

Rcs Cafe ve daha fazla İzmir mekanı için www.otuzbeslik.com 'da kalın.

 

Şu anda bir etkinlik yok

Hakkındaki Yazılar

Eklememizi istediğin mekanı bize öner, ekleyelim.

Twitter'da Cafe Reci's