Mekanlar

Efes Cafe & Patisserie

Kapalı

Yeri

Özellikleri

  • 6.6
  • Fiyat
  • Foursquare puanı 6.7
  • Google puanı 3.0
  • Kartla ödeme
  • Dışarda oturma
  • Teslimat

Fotoğraflar

Hakkında

Efes Pastanesi İzmir'de doğup büyümüş herkes için bir klasiktir. Alsancak'ta yıllara meydan okuyan bu işletme günümüz standartlarına da uyum sağlayabilmiş olması ile hala İzmirliler arasında vazgeçilmezliğini koruyor.

İzmirlilerin çocukluklarından beri gitmeye alıştıkları ve hayatlarının bir parçası saydıkları işletme, yakın dönemde yenilenerek daha modern bir dizayna ve geniş bir menüye sahip olurken kalitesinden hiçbir şey kaybetmedi. Eskilerden kime sorarsanız, size Efes'in sundaesinin bir numara olduğunu söyleyecektir, 2016 yılında da bu değişmiş değil. Çocukluğunda annelerinin ellerinden tutup Efes'e dondurma yemeye giden minikler büyüdü, şimdi kendi çocuklarını aynı lezzeti tatmaya götürüyorlar. Yıllar geçti ancak Efes hala bir Alsancak klasiği, eski İzmirliler hala her gün Efes'e gelmeye devam ediyor, aynı sıcaklığı her gün yaşayabiliyorsunuz. Yoğun ve hızlı hayatınızdan küçük bir mola almak için ideal Efes, kapısından girdiğinizde hala eski hatıralarınızı yaşatabileceğiniz, tanıdık simalarla selamlaşıp mutlu olacağınız ve geçmişten hatırladığınız lezzetlerin tadını yeniden çıkartabileceğiniz aileden bir mekan.

Sadece dondurmaları ve tatlıları ile değil, doyurucu sabah kahvaltıları ve öğle yemekleri için de tercih edebilirsiniz Efes'i. Fazla vaktiniz olmadığında bile bir çay için mutlaka uğrayın, Efes sizi asla hayal kırıklığına uğratmadığı gibi canlanan anılarınızla geçmişe minik ve keyifli bir yolculuk yapacaksınız.

Dört mevsim kalabalık olan, yazın bahçesi, kışın ise kapalı alanıyla farklı lezzetlerini sunmaya devam eden Efes, nesiller boyu süren kalitesini önümüzdeki nesillere de aktarma yolunda serüvenine başarıyla devam ediyor. Efsane dondurmaları, spesiyal 'Sunday', rokoko, İzmir'de daha iyisini bulmakta zorlanacağınız ekler ve klasik pastaları ile Efes, çocukluğunuzun en tatlı anılarını yeniden yaşatmak için yerinde.

İzmir ve çevresindeki tüm mekanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com 'u takip etmeye devam edin.

Şu anda bir etkinlik yok

Hakkındaki Yazılar

Eklememizi istediğin mekanı bize öner, ekleyelim.