Ekim Ayının En İyi Konserleri

#KONSER
#FESTİVAL
Gülay Güler
23 Eyl 2019

Yaz bitti, şehre dönüş vakti geldi. İzmir bizi birbirinden güzel etkinliklerle karşılıyor. Konserler, festivaller derken nasıl geçtiğini anlamayacağımız bir ekim ayı bizleri bekliyor. "Tüh kaçırdım", dememeniz için ekim ayı içinde gerçekleşecek festivalleri ve konserleri listeledik. Gelin beraber rehberimize bakalım, ajandamızı dolduralım.

Fatih Erkoç Akustik
q
3 Ekim, Perşembe, 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Türkiye'de caz müzik sanatçısı denince akla ilk gelen isimlerden olan Fatih Erkoç, 3 Ekim'de Suat Taşer Tiyatrosu'nda sizlerle olacak.

 

Son albümü True Love ile hem farklı enstrümanlardaki hem de pop ve caz gibi farklı türlerdeki yetkinliğini bir kez daha kanıtlayarak sevenlerini büyüledi.

Nazan Öncel
q
4 Ekim, Cuma, 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Müziğe emek veren, yazdığı şarkılarla nice nesiller yetiştiren Nazan Öncel, 4 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverler ile buluşuyor.

 

4 Example Creative işbirliği ile gerçekleşecek konserde tüm şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.

King Presents: Polo & Pan
q
4 Ekim, Cuma, 22:00 - 23:59
d
İzmir Arena

Polo & Pan 4 Ekim'de İzmir Arena'da!

 

Müzik türleri arasında köprüler kurmaya ve harika edit'ler yapmaya inanan ikilinin yolları Paris’in meşhur kulubü Le Baron’un Dj kabininde kesişti. Polo & Pan fantastik unsurların öne çıktığı çalışmalarıyla günümüz çağdaş müzik dünyasının en heyecan verici gruplarından kabul ediliyor.


Siya Siyabend
q
4 Ekim, Cuma, 21:00 - 01:00
d
Bonema Cafe & Bar

Siya Siyabend 4 Ekim'de Bonema Cafe Bar'da sevenleriyle buluşuyor.

 

Sokak müziğinde yeni bir ekol oluşturan Siya Siyabend etnik müziği reggae, blues, caz, rock, rap, punk sound'unda yorumluyor. Bizon Murat'ın kendine has doğaçlaması, bu tarzın temelini oluşturuyor. Bizon Murat müzik öncesinde sahaf sahaf dolaşarak getirdiği dizeleri, hikayeleri bizimle paylaşıyor. Bu paylaşımlarla bizi Ömer Hayyam, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel, Mevlana ile buluşturuyor.

Bülent Ortaçgil - Birsen Tezer
q
5 Ekim, Cumartesi, 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

10 yıl önce Kimseye Anlatmadım şarkısına yaptıkları düetle yolları kesişen Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer,  5 Ekim'de Suat Taşer Tiyatro sahnesinde sizlerle olacaklar. 

 

Bülent Ortaçgil ve muhteşem sesinin yanı sıra kanundaki ustalığıyla herkes tarafından sevilen Birsen Tezer unutulmayacak bir konsere daha imza atacaklar.

 
Eats and Beats Oktoberfest
q
5 - 6 Ekim, 14:00 - 23:59
d
İzmir Arena

Bavyera’nın dünya çapında ses getiren ve asırlardır hiç aksamadan her yıl kutlanan Oktoberfest, tüm dünyayla aynı anda 5 - 6 Ekim tarihlerinde İzmir Arena’da!


Eats and Beats Oktoberfest’in sanatçı kadrosu: Athena, Büyük Ev Ablukada, Anıl Piyancı, Evrencan Gündüz ve Uzaylılar, Hey Douglas! Live, Nova Norda, Ege Çubukçu, Monality

Tezgah, Happy Dix, Cansu Nihal Akarsu, Bambaşka.

Duman
q
6 Ekim, Pazar, 21:15 - 23:15
d
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Duman şarkılarına bağıra bağıra eşlik etmeye hazır mısınız? Başarılı rock grubu Duman sevilen şarkılarıyla şehrinize geliyor.

 

Duman 6 Ekim'de Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alacak.

 

 

 
Ferit Odman Quintet - Kültürpark Caz Konserleri '19
q
8 Ekim, Salı, 20:30 - 22:30
d
Mogambo Jazz Club

 İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek Kültürpark Caz Konserleri, 24 Eylül-15 Ekim 2019 tarihleri arasında Mogambo Gazinosu'nda ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

8 Ekim'de Ferit Odman Quartet ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

 
Yüzyüzeyken Konuşuruz
q
11 Ekim, Cuma, 23:00 - 01:00
d
Ooze Venue

Yerli alternatif müzik sahnesinin sevilen ismi Yüzyüzeyken Konuşuruz, 11 Ekim akşamı Ooze Venue sahnesinde sizlerle buluşuyor.

 

Grup indie folk sound’ları üzerinde yaptıkları deneylerle elektronik elementleri ve dans beat’lerini de kullanarak müziklerini sürekli evrimleştiriyor.

Sertab Erener
q
11 Ekim, Cuma, 21:15 - 23:15
d
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Türk müziğinin güçlü sesi Sertab Erener, 11 Ekim'de Külürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sizlerle buluşuyor. 

 

Sertab Erener büyüleyici sesiyle sizi müzik yolculuğuna çıkaracak. Duygu seline hazır olun!

 

 
Hayko Cepkin - Sattas - Tilt
q
12 Ekim, Cumartesi, 22:00 - 03:00
d
Hangover Bar

Hayko Cepkin, Sattas ve Tilt 12 Ekim'de Hangout Performance Hall sahnesinde sizlerle olacak.

 

Çılgınlar gibi eğleneceğiniz bu etkinlikte müziğin ritmi hiç azalmayacak!

 
Eat'em All
q
12 Ekim, Cumartesi, 18:00 - 23:30
d
Festival İzmir İnciraltı

Sokak lezzetleri kültürünün ve genç şeflerin hünerlerini sergilediği etkinlik Eat’em All, 12 Ekim 2019 Cumartesi akşamı saat 18:00'da İzmir İnciraltı'nda kapılarını açıyor. 

 

Yerel ve ulusal markaların lezzetlerini deneyimlemek için aç gelmeyi unutmayın!

21st Fullmoon Gathering
q
12 Ekim, Cumartesi, 14:00 - 23:00
d
Kübana Gazinosu

12 Ekim Cumartesi gecesi Kubana Gazinosu'nda gerçekleşecek 21'inci Fullmoon'un her bileti bir fidan olacak.

Son yılların en iyi alternatif müzik gruplarından canlı performanslarıyla göz dolduran Adamlar, çok hızlı bir çıkış yapan muhteşem sesiyle Ekin Beril, İzmir’de son zamanlarda hızla adını duyuran Bambaşka, Fullmoon’da sizlerle olacak. Eren Dutlu, Longaz, Agawe, Dj Sermet Gültepe, Analog Disco ile Fullmoon’da eğlencenin hızı hiç kesilmeyecek.

Autumn Fest
q
12 - 13 Ekim, 12:00 - 23:30
d
Life Park İzmir

12-13 Ekim 2019 tarihlerinde Autumn Fest, sonbaharın sesini ve ruhunu hissetmek üzere İzmir'in en güzel festival mekanlarından  Life Park Buca'da gerçekleşecek.

 

Hafta sonu boyunca eğlenceli etkinlikler, alternatif sahne performansları ve ana sahne performansları ile eğlencenin, müziğin ve huzurun tadına varacaksınız. Sahneyi Hayko Cepkin, Mor ve Ötesi, Ceylan Ertem, Gripin, Pera, Necati ve Saykolar, Fondip, Narkoz, Rolla, Mösyö, Siyah, Krep paylaşacak.

Evet Ne Söylüyorduk
q
16 Ekim, Çarşamba, 23:00 - 01:00
d
Ooze Venue

Evet Ne Söylüyorduk, 16 Ekim akşamı Ooze Venue sahnesinde sizlerle buluşuyor.


Ayçin Asan, 2014 yılından beri sosyal medyada yayınladığı şarkılarla geniş bir dinleyici kitlesi yarattı. Uzun süredir Evet Ne Söylüyoduk projesi ile sahne çalışmalarını sürdüren Asan, sevilen şarkılara kattığı güçlü yorumu ve geniş sahne repertuvarı ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Boğaziçi Caz Korosu
q
20 Ekim, Pazar, 20:00 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Boğaziçi Caz Korosu, 20 Ekim akşamı Bostanlı Suat Taşer Tiyatro Sahnesi'nde İzmirli sevenleriyle buluşacak.


Boğaziçi Caz Korosu, geçtğimiz mart ayında gerçekleştirdiği Avrupa turnesi kapsamında 5 ülke ve 8 farklı şehirde izleyenleri büyüledi ve performansıyla ayakta alkışlandı. Gelenekselden çağdaşa uzanan zengin repertuvarı ile Boğaziçi Caz Korosu 4 yıl aradan sonra 20 Ekim'de İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Apocalyptica
q
25 Ekim - 25 Eylül, 21:30 - 23:30
d
İzmir Arena

Apocalyptica, Plays Metallica By Four Cellos turnesi kapsamında 25 Ekim Cuma günü İzmir Arena'da sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.


Finlandiyalı grup Apocalyptica, epik çıkış albümleri olan Plays Metallica By Four Cellos'u 19916'da yayınladı. Grup, albümün 20. yılı şerefine bu albümü ek olarak Battery, Nothing Else Matters ve Seek & Destroy'u kaydetti. Plays Metallica By Four Cellos, dünyanın en büyük metal grubunun hitlerine yeni bir bakış açısı getirdi.

Postmodern Jukebox
q
27 Ekim, Pazar, 21:00 - 23:00
d
Ooze Venue

27 Ekim'de Ooze Venue, Postmodern Jukebox’ın stil ve virtüözlüğü birleştiren benzersiz performansına ev sahipliği yapacak.

 

Cazın doğuşuna tanıklık eden 1920'lerden ilham alan Welcome to the Twenties 2.0 turnesi, dünya çapında 250 şehirde dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Koreograf Scott Bradlee'ye göre tam anlamıyla bir Great Gatsby yansıması olan bu turne, 1920'ler konseptli gelmiş geçmiş en büyük parti.

Benzer yazılar
#KAMP ALANI
Şehir ahalisi, apartman çocukları için betondan kurtulmanın, egzoz dolmuş ciğerleri, stresten pelteleşmiş zihinleri iyil...
Gülay Güler
2 Haz 2020
#SPOR
#SİNEMA
#EDEBİYAT
#YOGA
Kontrollü sosyal mesafe ile normal yaşantılarımıza yavaş yavaş dönüyoruz. Uzmanlar mümkün olduğunca evde kalmamızı öneri...
Editör
1 Haz 2020
#SANAT
#FOTOĞRAF
#SERGİ
Sarı Denizaltı Sanat İnisiyatifi’nin online sergisi “Yeni Normal” mayıs ayında yayınlandı. İçinde bulunduğumuz pandemi s...
Editör
29 May 2020
#MÜZİK
#BELGESEL
Müziğin sınırlarını genişleten, ona yeni anlamlar katan, yeryüzüne anlam kazandıran müzisyenlerle ilgili muhteşem belges...
Kardelen Uysal
29 May 2020
#YAŞAM
Evden çalışmak pek çok avantaj sağlayan bir yöntem. Dünyada gittikçe tercih edilen bu çalışma yöntemini kolaylaştıracak ...
Editör
26 May 2020
#SAĞLIK
#YOGA
Yoga binlerce yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmış kadim bir bilgidir. Beden, zihin ve ruh birlikteliğine dayanan yoga ...
Gülay Güler
21 May 2020
#ÇOCUK
Evde kaldığımız bugünlerde çoğu ebeveyn çocukları oyalamakta zorluk çekiyor. Çocukların bu zamanı hem eğlenerek hem de ö...
Gülay Güler
21 May 2020
#STAND-UP
Gülmeye en çok ihtiyacımız olduğu bugünler için ilaç gibi gelecek stand-up gösterilerini ve komedi serilerini listeledik...
Gülay Güler
19 May 2020
#SOSYAL SORUMLULUK
Pandemi olsa da olmasa da sokak hayvanları her zaman zor durumda. Onlara bakmak, karınlarını doyurmak ve onları sevmek b...
Kardelen Uysal
18 May 2020
#SİNEMA
Hollywood yapımlarına tepkili, herkesin bilmediği, herkes tarafından bilinmek de istemeyen, asi bağımsız filmler... Gerç...
Gülay Güler
17 May 2020
#HOBİ
#YAŞAM
Tüm günümüzün evde geçtiği bu dönemde kendimizi oyalamanın ya da hep isteyip zaman ayıramadığımız işler için kolları sıv...
Seçil Şeker
15 May 2020
#SAĞLIK
Hepimizin bildiği gibi koronavirüs boğaza, solunum yollarına ardından akciğere yerleşip akciğere ciddi bir zarar veriyor...
Gülay Güler
12 May 2020
#MÜZİK
#KONSER
Rock, caz ve pop müziğin tanrı ve tanrıçalarının unutulmaz konser performanslarını sizler için derledik. Müzik tarihinin...
Editör
12 May 2020
#TİYATRO
Kubilay Üner ve Onur Atacan tarafından 2012 yılında kurulan New York Sanat Akademi’nin ilk mezunlarının kurduğu Tiyatro ...
Editör
7 May 2020
#FESTİVAL
#MÜZİK
#SÖYLEŞİ
Türkiye’nin iyilik odaklı festivali Festtogether, 9 Mayıs'ta evlerimize geliyor. Pandemi nedeni ile ortaya çıkan ihtiyaç...
Editör
6 May 2020
#SAĞLIK
#ÇOCUK
COVID-19 pandemisi yetişkinleri etkilediği gibi çocukları da etkiledi. Çocuklar bilişsel gelişim düzeyleri nedeniyle sal...
Gülay Güler
28 Nis 2020
#EDEBİYAT
#KİTAP
#PSİKOLOJİ
Dünü, bugünü, kendimizi, ailemizi, insanlığı anlamaya yarayan psikoloji kitapları; yaratıcılık alanında ufuk genişleten ...
Kardelen Uysal
28 Nis 2020
#DİJİTAL PLATFORM
Gayzerlerle dolu ulusal parklar, tarihe iz bırakan ve hayatta kalabilen tarihi mekanlar, en güzel kentlerin izlenebilece...
Kardelen Uysal
24 Nis 2020
#ÇOCUK
#TİYATRO
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı müzikli çocuk oyunu "Bir M...
Editör
23 Nis 2020
#EDEBİYAT
#MÜZİK
#SİNEMA
#EĞİTİM
Edebiyat, müzik, sinema alanında pek çok platform arşivlerini kullanıcılar için erişilebilir hale getirdi. Geçmiş konser...
Kardelen Uysal
17 Nis 2020
#BELGESEL
Ekran başında bilgilenmek isteyenler, son yılların dikkat çeken belgesellerini sizin için listeledik.
Gülay Güler
15 Nis 2020
#SAĞLIK
#PSİKOLOJİ
#YAŞAM
Dünyayı saran Covid-19 pandemisinin ruh sağlığımız üzerinde azımsanmayacak etkileri var. Kimimiz kaygı ile baş etmede zo...
Kardelen Uysal
7 Nis 2020
#SANAT
#RESİM
Kentler yalnızca ulusların değil, bireylerin de kişisel tarihlerinin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden kent manzaraları b...
Çağatay Olgun
3 Nis 2020
#SAĞLIK
#YAŞAM
İzmir Büyükşehir Belediyesi COVID-19 salgınına karşı önlemler almaya devam ediyor. Şehirde dezenfeksiyon, sosyal mesafe ...
Editör
2 Nis 2020
#SİNEMA
Evde sinema keyfine Türk filmlerini katmak isteyen sinema tutkunları, 2000'lerin mutlaka izlemeniz gereken 10 Türk filmi...
Gülay Güler
1 Nis 2020
#EVDEKAL
#DİJİTAL PLATFORM
Kimi zaman eğlenmek, kimi zaman yeni yerler keşfetmek, kimi zaman da yeni bir şey öğrenmek için YouTube’a başvuruyoruz. ...
Seçil Şeker
30 Mar 2020
#TEKNOLOJİ
Bu uygulamalar sayesinde zihninizi, bedeninizi ve el becerilerinizi geliştirebilir; evde geçirdiğiniz zamanı ve molaları...
Gülay Güler
30 Mar 2020
#TİYATRO
İnsanın, toplumun, tarihin, düşlerin, umudun elçisi olan tiyatro geçmişten bugünümüze insanın baktığı en değerli aynalar...
Kardelen Uysal
27 Mar 2020
#EDEBİYAT
#PSİKOLOJİ
Kitap okumayı sevenler, vakit ayıramayıp yeniden bir şeyler okumak isteyenler için kitap listesi hazırladık. Önerdiğimiz...
Kardelen Uysal
25 Mar 2020
#PODCAST
Gündem, teknoloji, edebiyat, kişisel gelişim, spor, sanat gibi pek çok konuda birbirinden farklı ve değerli görüşlerin a...
Seçil Şeker
25 Mar 2020
#BULUŞMA
#ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
12min.me İzmir'in ilk dijital buluşması "NERD'esin?" 25 Mart Çarşamba akşamı saat 19.00’da video konferans uygulaması Zo...
Editör
23 Mar 2020
#MÜZE
#SANAT
Dünyanın en önemli müzeleri çevrim içi ziyarete uygun biçimde kapılarını açtı. Sanatın en eski ve en güncel eserlerini i...
Kardelen Uysal
22 Mar 2020
#SİNEMA
Kendini sinematik evrende kaybetmek isteyenler için kimseden duymadığımız ama izlemeye değer bulduğumuz filmleri yıl, tü...
Gülay Güler
21 Mar 2020
#DÖVME
Aslında Mimarlık bölümünden mezun olan Okan Çarga, grafik tasarım alanında ilerlemeye karar verir. Monogram ve Ex Libris...
Gülay Güler
20 Mar 2020
#MÜZİK
Şirin Pancaroğlu, Washington Post Gazetesi tarafından uluslararası ölçekte büyük bir yetenek olarak nitelendirilen çok d...
Kardelen Uysal
18 Mar 2020
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade