R
GİRİŞ
TR
EN

Ekim Ayının En İyi Konserleri

#KONSER
#FESTİVAL
Gülay Güler
23 Sep 2019

Yaz bitti, şehre dönüş vakti geldi. İzmir bizi birbirinden güzel etkinliklerle karşılıyor. Konserler, festivaller derken nasıl geçtiğini anlamayacağımız bir ekim ayı bizleri bekliyor. "Tüh kaçırdım", dememeniz için ekim ayı içinde gerçekleşecek festivalleri ve konserleri listeledik. Gelin beraber rehberimize bakalım, ajandamızı dolduralım.

Fatih Erkoç Akustik
q
3 October, Thursday 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Türkiye'de caz müzik sanatçısı denince akla ilk gelen isimlerden olan Fatih Erkoç, 3 Ekim'de Suat Taşer Tiyatrosu'nda sizlerle olacak.

 

Son albümü True Love ile hem farklı enstrümanlardaki hem de pop ve caz gibi farklı türlerdeki yetkinliğini bir kez daha kanıtlayarak sevenlerini büyüledi.

Nazan Öncel
q
4 October, Friday 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Müziğe emek veren, yazdığı şarkılarla nice nesiller yetiştiren Nazan Öncel, 4 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverler ile buluşuyor.

 

4 Example Creative işbirliği ile gerçekleşecek konserde tüm şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.

King Presents: Polo & Pan
q
4 October, Friday 22:00 - 23:59
d
İzmir Arena

Polo & Pan 4 Ekim'de İzmir Arena'da!

 

Müzik türleri arasında köprüler kurmaya ve harika edit'ler yapmaya inanan ikilinin yolları Paris’in meşhur kulubü Le Baron’un Dj kabininde kesişti. Polo & Pan fantastik unsurların öne çıktığı çalışmalarıyla günümüz çağdaş müzik dünyasının en heyecan verici gruplarından kabul ediliyor.


Siya Siyabend
q
4 October, Friday 21:00 - 01:00
d
Bonema Cafe & Bar

Siya Siyabend 4 Ekim'de Bonema Cafe Bar'da sevenleriyle buluşuyor.

 

Sokak müziğinde yeni bir ekol oluşturan Siya Siyabend etnik müziği reggae, blues, caz, rock, rap, punk sound'unda yorumluyor. Bizon Murat'ın kendine has doğaçlaması, bu tarzın temelini oluşturuyor. Bizon Murat müzik öncesinde sahaf sahaf dolaşarak getirdiği dizeleri, hikayeleri bizimle paylaşıyor. Bu paylaşımlarla bizi Ömer Hayyam, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel, Mevlana ile buluşturuyor.

Bülent Ortaçgil - Birsen Tezer
q
5 October, Saturday 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

10 yıl önce Kimseye Anlatmadım şarkısına yaptıkları düetle yolları kesişen Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer,  5 Ekim'de Suat Taşer Tiyatro sahnesinde sizlerle olacaklar. 

 

Bülent Ortaçgil ve muhteşem sesinin yanı sıra kanundaki ustalığıyla herkes tarafından sevilen Birsen Tezer unutulmayacak bir konsere daha imza atacaklar.

 
Eats and Beats Oktoberfest
q
5 - 6 October, 14:00 - 23:59
d
İzmir Arena

Bavyera’nın dünya çapında ses getiren ve asırlardır hiç aksamadan her yıl kutlanan Oktoberfest, tüm dünyayla aynı anda 5 - 6 Ekim tarihlerinde İzmir Arena’da!


Eats and Beats Oktoberfest’in sanatçı kadrosu: Athena, Büyük Ev Ablukada, Anıl Piyancı, Evrencan Gündüz ve Uzaylılar, Hey Douglas! Live, Nova Norda, Ege Çubukçu, Monality

Tezgah, Happy Dix, Cansu Nihal Akarsu, Bambaşka.

Duman
q
6 October, Sunday 21:15 - 23:15
d
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Duman şarkılarına bağıra bağıra eşlik etmeye hazır mısınız? Başarılı rock grubu Duman sevilen şarkılarıyla şehrinize geliyor.

 

Duman 6 Ekim'de Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alacak.

 

 

 
Ferit Odman Quintet - Kültürpark Caz Konserleri '19
q
8 October, Tuesday 20:30 - 22:30
d
Mogambo Jazz Club

 İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek Kültürpark Caz Konserleri, 24 Eylül-15 Ekim 2019 tarihleri arasında Mogambo Gazinosu'nda ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

8 Ekim'de Ferit Odman Quartet ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

 
Yüzyüzeyken Konuşuruz
q
11 October, Friday 23:00 - 01:00
d
Ooze Venue

Yerli alternatif müzik sahnesinin sevilen ismi Yüzyüzeyken Konuşuruz, 11 Ekim akşamı Ooze Venue sahnesinde sizlerle buluşuyor.

 

Grup indie folk sound’ları üzerinde yaptıkları deneylerle elektronik elementleri ve dans beat’lerini de kullanarak müziklerini sürekli evrimleştiriyor.

Sertab Erener
q
11 October, Friday 21:15 - 23:15
d
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Türk müziğinin güçlü sesi Sertab Erener, 11 Ekim'de Külürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sizlerle buluşuyor. 

 

Sertab Erener büyüleyici sesiyle sizi müzik yolculuğuna çıkaracak. Duygu seline hazır olun!

 

 
Hayko Cepkin - Sattas - Tilt
q
12 October, Saturday 22:00 - 03:00
d
Hangover Bar

Hayko Cepkin, Sattas ve Tilt 12 Ekim'de Hangout Performance Hall sahnesinde sizlerle olacak.

 

Çılgınlar gibi eğleneceğiniz bu etkinlikte müziğin ritmi hiç azalmayacak!

 
Eat'em All
q
12 October, Saturday 18:00 - 23:30
d
Festival İzmir İnciraltı

Sokak lezzetleri kültürünün ve genç şeflerin hünerlerini sergilediği etkinlik Eat’em All, 12 Ekim 2019 Cumartesi akşamı saat 18:00'da İzmir İnciraltı'nda kapılarını açıyor. 

 

Yerel ve ulusal markaların lezzetlerini deneyimlemek için aç gelmeyi unutmayın!

21st Fullmoon Gathering
q
12 October, Saturday 14:00 - 23:00
d
Kübana Gazinosu

12 Ekim Cumartesi gecesi Kubana Gazinosu'nda gerçekleşecek 21'inci Fullmoon'un her bileti bir fidan olacak.

Son yılların en iyi alternatif müzik gruplarından canlı performanslarıyla göz dolduran Adamlar, çok hızlı bir çıkış yapan muhteşem sesiyle Ekin Beril, İzmir’de son zamanlarda hızla adını duyuran Bambaşka, Fullmoon’da sizlerle olacak. Eren Dutlu, Longaz, Agawe, Dj Sermet Gültepe, Analog Disco ile Fullmoon’da eğlencenin hızı hiç kesilmeyecek.

Autumn Fest
q
12 - 13 October, 12:00 - 23:30
d
Life Park İzmir

12-13 Ekim 2019 tarihlerinde Autumn Fest, sonbaharın sesini ve ruhunu hissetmek üzere İzmir'in en güzel festival mekanlarından  Life Park Buca'da gerçekleşecek.

 

Hafta sonu boyunca eğlenceli etkinlikler, alternatif sahne performansları ve ana sahne performansları ile eğlencenin, müziğin ve huzurun tadına varacaksınız. Sahneyi Hayko Cepkin, Mor ve Ötesi, Ceylan Ertem, Gripin, Pera, Necati ve Saykolar, Fondip, Narkoz, Rolla, Mösyö, Siyah, Krep paylaşacak.

Evet Ne Söylüyorduk
q
16 October, Wednesday 23:00 - 01:00
d
Ooze Venue

Evet Ne Söylüyorduk, 16 Ekim akşamı Ooze Venue sahnesinde sizlerle buluşuyor.


Ayçin Asan, 2014 yılından beri sosyal medyada yayınladığı şarkılarla geniş bir dinleyici kitlesi yarattı. Uzun süredir Evet Ne Söylüyoduk projesi ile sahne çalışmalarını sürdüren Asan, sevilen şarkılara kattığı güçlü yorumu ve geniş sahne repertuvarı ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Boğaziçi Caz Korosu
q
20 October, Sunday 20:00 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Boğaziçi Caz Korosu, 20 Ekim akşamı Bostanlı Suat Taşer Tiyatro Sahnesi'nde İzmirli sevenleriyle buluşacak.


Boğaziçi Caz Korosu, geçtğimiz mart ayında gerçekleştirdiği Avrupa turnesi kapsamında 5 ülke ve 8 farklı şehirde izleyenleri büyüledi ve performansıyla ayakta alkışlandı. Gelenekselden çağdaşa uzanan zengin repertuvarı ile Boğaziçi Caz Korosu 4 yıl aradan sonra 20 Ekim'de İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Apocalyptica
q
25 October - 25 September, 21:30 - 23:30
d
İzmir Arena

Apocalyptica, Plays Metallica By Four Cellos turnesi kapsamında 25 Ekim Cuma günü İzmir Arena'da sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.


Finlandiyalı grup Apocalyptica, epik çıkış albümleri olan Plays Metallica By Four Cellos'u 19916'da yayınladı. Grup, albümün 20. yılı şerefine bu albümü ek olarak Battery, Nothing Else Matters ve Seek & Destroy'u kaydetti. Plays Metallica By Four Cellos, dünyanın en büyük metal grubunun hitlerine yeni bir bakış açısı getirdi.

Postmodern Jukebox
q
27 October, Sunday 21:00 - 23:00
d
Ooze Venue

27 Ekim'de Ooze Venue, Postmodern Jukebox’ın stil ve virtüözlüğü birleştiren benzersiz performansına ev sahipliği yapacak.

 

Cazın doğuşuna tanıklık eden 1920'lerden ilham alan Welcome to the Twenties 2.0 turnesi, dünya çapında 250 şehirde dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Koreograf Scott Bradlee'ye göre tam anlamıyla bir Great Gatsby yansıması olan bu turne, 1920'ler konseptli gelmiş geçmiş en büyük parti.

Benzer yazılar
#TİYATRO
Tiyatro Kalemi ötekinin derdinin, hikayesinin üzerine titizlikle eğilen bir tiyatro grubu. Çok katmanlı metinleri, başar...
Kardelen Uysal
12 Nov 2019
#GEZİ
Şehir sizi bastıysa, hafta sonu için huzurlu bir tatil düşlüyorsanız Urla’ya 9 km uzaklıktaki Özbek Köyü keşfedilmeyi be...
Gülay Güler
9 Nov 2019
#YEMEK
#DİYET
Öğle yemeklerini Mistral Çarşı’da yiyor, sağlıklı beslenmek istiyorum ama çalışırken nasıl yapabilirim bilmiyorum diyors...
Gülşen Sarı
8 Nov 2019
#MÜZİK
Adnan Girgin (davul), Atahan Gökdel (gitar) ve Mert Deliktaşlıdan (gitar, vokal) tarafından 2018 yılında hayata geçirile...
Kardelen Uysal
7 Nov 2019
#TEKNOLOJİ
Ege bölgesinin en büyük yazılım teknolojileri konferansı 23 Kasım, Cumartesi günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde G...
Editör
6 Nov 2019
#EDEBİYAT
Berna Kumaş Sipahi, Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü. Aynı zamanda da bir yazar. Daha önce Gökten Üç Elma Düşmü...
Editör
5 Nov 2019
#SİNEMA
İzmir kentinin tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 4 Kasım günü başladı ve 10 Kasım'a kadar devam edece...
Editör
5 Nov 2019
#TİYATRO
Will Eno'nun yazdığı 2005 Pulitzer Ödülleri Dram Finalisti Thom Pain oyunu dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve do...
Seçil Şeker
4 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#ATÖLYE
Bu haftanın göze çarpan etkinlikleri neler? İzmir bu hafta hangi tiyatroya gidecek, hangi konserde eğlenecek bu listede!
Editör
4 Nov 2019
#VEGAN
#VEJETERYAN
Dünyanın her yerinde veganlığın yükselişe geçmesiyle birlikte işletmeler bu konuya daha duyarlı olmaya başladı. İzmir’de...
Gülay Güler
2 Nov 2019
#KOŞU
#SOSYAL SORUMLULUK
Ayrık veya açık omurga anlamına gelen spina bifida, dünyada en sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisi. 3 Kasım’...
Öykü Nur Akkol Avcı
1 Nov 2019
#YEMEK
Hani bir söz vardır muhtemelen aşinasınızdır; "Tekrarı yoktur bazı şeylerin hayat gibi, aşk gibi, ömür gibi…"
Zeren Tuğçe Erbil
31 Oct 2019
#KONSER
#MÜZİK
Kış yavaş yavaş kendini gösterip bizi üşütürken konser konser gezip içinizi ısıtmaya hazır mısınız?
Seçil Şeker
30 Oct 2019
#TİYATRO
#OPERA
Annie müzikali geçen sene Mozart Akademi tarafından İstanbul’da Zorlu’da sahnelenmişti. Bu sene Kasım ayında üç kez sahn...
Kardelen Uysal
29 Oct 2019
#TİYATRO
#STAND-UP
Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik,...
Kardelen Uysal
28 Oct 2019
#ATÖLYE
Hafta sonunu renklendirip hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için İzmir bu ay dopdolu!
Seçil Şeker
27 Oct 2019
#TİYATRO
Arthur Schnitzler’in La Ronde adlı eserinden Haluk Işık’ın uyarladığı, 1890’lu yıllarda Viyana’da geçen Atlıkarınca Hika...
Editör
27 Oct 2019
#EDEBİYAT
Deniz Kuyumcu, 22 yaşında genç bir yazar. Kuyumcu, kitabı Efsaneler Yıldırım Kuşu’nda gerçek efsanelerle kurmacayı birle...
Gülay Güler
26 Oct 2019
#PUB
Urla’nın ilk Irish Pub'ı açıldı. The Harp dekorasyonu, sıcak ortamı, bira çeşitliliği, uygun fiyatları ile tamamen Irish...
Gülay Güler
25 Oct 2019
#BALE
#OPERA
#ÇOCUK
Çocuklara opera, bale, klasik müziği sevdirmek ve çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için yazılan Şekeronya’da sol...
Editör
22 Oct 2019
#MÜZİK
#SANAT
#FESTİVAL
#YOGA
Yeşim Özbirinci, www.wearethehippies.com sitesinin kurucusu ve editörü. Site, sürdürülebilir yaşam, psychedelic kültür, ...
Kardelen Uysal
22 Oct 2019
#KUTLAMA
#MÜZİK
Yılın en eğlenceli günlerinden biri olan Cadılar Bayramı'na çok az kaldı. Her yıl dünyada rengarenk ve eğlenceli görüntü...
Gülay Güler
21 Oct 2019
#YOGA
Bu röportajı okurken siz de görünenin özüne yolculuk etmek isteyeceksiniz. Biz dinlerken Özlem Özülker hikayelerinden ve...
Editör
20 Oct 2019
#ÇOCUK
#ETKİNLİK ALANI
Ebeveyn olunca öncelik hep çocuklarımızın oluyor değil mi? Sizi de bunaltmadan, İzmir'in tadını çocuklarınızla hangi mek...
Gülay Güler
19 Oct 2019
#SEMİNER
5 Kasım tarihinde İzmir'in gelecek vadeden girişimleriyle yatırımcıları bir araya getirmek için düzenlenen Startup, Türk...
Editör
15 Oct 2019
#SİNEMA
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de g...
Kardelen Uysal
15 Oct 2019
#SANAT
#TASARIM
Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapan Sadi Tekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzi...
Kardelen Uysal
14 Oct 2019
#MÜZİK
#KONSER
Scott Bradlee önderliğinde kurulan Postmodern Jukebox müzik grubu, Welcome to the Twenties 2.0 turnesi kapsamında 27 Eki...
Editör
12 Oct 2019
#SİNEMA
Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 16’ncısıyla karşınızdayız. Bu seç...
Gülay Güler
11 Oct 2019
#TİYATRO
Oyun Hamuru Tiyatrosu sahne üzerinde doğaçlama performans yapan, seyirciyi de seyirci-oyuncu olarak oyuna interaktif bir...
Kardelen Uysal
11 Oct 2019
#MEYHANE
İzmir'de içkili pek çok restoran var ama siz o eski meyhane ruhunu mu arıyorsunuz? Samimi bir ortamda, fonda hafiften fa...
Gülay Güler
10 Oct 2019
#TİYATRO
#SANAT
Devlet Tiyatrosu sanatçısı Rüçhan Gürel tarafından 2007 yılında İzmir’de kurulan Han Tiyatrosu her yaştan öğrenciye üst ...
Seçil Şeker
8 Oct 2019
#SANAT
#ŞİİR
#FOTOĞRAF
#EDEBİYAT
İnanç Avadit’in Buradan Kurtulmak Bize Kaldı adlı şiir kitabı içinde yaşadığımız dünyanın gerçeklerini, gerçekleştiremed...
Kardelen Uysal
6 Oct 2019
#ATÖLYE
İzmir'in en çok sevilen atölyesi Atölyemiz Canımız'da sadece birbirinden güzel takılar ve seramikten objeler üretilmiyor...
Gülay Güler
5 Oct 2019
#SİNEMA
Film tutkunları, beyaz perde aşıkları buraya! Ekim ayında vizyona girecek filmleri listeledik.
Editör
4 Oct 2019
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade