R
GİRİŞ
TR
EN

Filmekimi İzmir'de Kaçırmamanız Gereken 10 Film

#SİNEMA
Kardelen Uysal
15 Oct 2019

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek. Filmekimi’nde izleyebileceğiniz filmlere karar vermek için listemize göz atabilirsiniz. Biz de en beğendiğimiz on filmi sizler için seçtik. İyi seyirler dileriz.

Deri Ceket / Le Daim

Psikopat Georges, yeni aldığı deri ceketle konuşmaktadır. Bu deri ceketin dünyada tek kalmasını istemektedir. Kara komedi gibi başlayan film, snuff cinayet filmine dönüşüyor. Quentin Dupieux, filmin ilk gösterimini Cannes’da, Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünün açılışında yaptı. 

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Quentin Dupieux

Oyuncular: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy, Coralie Russier, Laurent Nicolas, Pierre Gommé

Gösterim: 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

 

Tehlikeli Oyun / Lan Xin Da Ju Yuan

Jean Yu, 1941 senesinde Japon işgali altında olan Şangay’a döner. Eski aşığının sahneye koyduğu oyunda rol almak gibi görünen bir amaç gibi görünse de amacı aslında Müttefikler’e bilgi sızdırmaktır.

Yönetmen: Lou Ye

Oyuncular: Gong Li, Mark Chao, Joe Odagiri, Pascal Greggory, Tom Wlaschiha, Huang Xiangli

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

 

Alev Almış Bir Genç Kızın Portesi / Portrait De La Jeune Fille En Feu

Eleştirmenlerin bir başyapıt olarak değerlendirdiği, Cannes’da En İyi Senaryo, Kuir Palmiye’yi kazanan Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18’inci yüzyılda bir ressamın modeliyle yaşadığı aşkı anlatıyor. Ressam Marianne’a, Héloise’in portresi sipariş edilir. Héloise, manastırdan yeni çıkmış ve evlenmek üzeredir. Ancak Marianne, bu portreyi Héloise’in haberi olmadan çizmek zorundadır. Bu yüzden Héloise’i gözlemler ve ardından onunla yakınlaşır. 

Yönetmen: Céline Sciamma

Oyuncular: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami, Valeria Golino

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00 

 

Vivarium

Without Name ile adını duyuran reklam filmi yönetmeni Lorcan Finnegan, tüyler ürpertici bir hikayeyle beyazperdeye döndü. Gemma ve Tom, ilk kez ev sahibi olmak için bir emlakçıyla görüşürler. İlk baktıkları evde mahsur kalırlar. Onlara büyütmeleri için kendilerine sevimli ama tuhaf bir bebek teslim edilir. 

Yönetmen: Lorcan Finnegan

Oyuncular: Imogen Poots, Jesse Eisenberg, Eanna Hardwicke, Jonathan Aris, Senan Jennings

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

Tavşan Jojo / Jojo Rabbit

Nazi iktidarındaki Almanya’da geçen filmde filmin kahramanı Jojo’nun tek arkadaşı hayali bir Hitler’dir. Jojo bir gün annesinin tavan arasında bir Yahudi’yi sakladığını öğrenir. Jojo ırkçılığıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen: Taika Waititi

Oyuncular: Roman Griffin Davis, Thomasin Harcourt Mckenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi, Rebel Wilson, Sam Rockwell

Gösterim:20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 11.00

 

Parazit / Gisaengchung

Okja ile tanıdığımız Bong Joon-ho, Parazit adlı filmde derin farklılıklarla birbirinden ayrılan iki aileyi ele alıyor. Fakir bir aile zenginlikte sınır tanımayan Parks ailesinin hizmetine giriyor ve trajikomik olaylar başlıyor. 

 Yönetmen: Bong Joon-Ho

Oyuncular: Song Kang-Ho, Lee Sun-Kyun, Yeo Jeong-Cho, Choi Wo-Shik , Park So-Dam, Lee Jeong-Eun, Jung Hyeon-Jun

Gösterim: 18 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

Güney İstasyonunda Randevu / Nan Fang Che Zhan De Ju Hui

Peşindeki polisten ve rakip çetelerden kaçan bir gangsterin hikayesine odaklanan Güney İstasyonnda Randevu, neonların ve parlak renklerin eksik olmadığı bir film. Yönetmeni Diao Yinan’ın anti-ütopya olarak tanımladığı film, Cannes’da yarışmada yer alan tek Çin filmi olma özelliğini taşıyor.

Yönetmen: Diao Yinan

Oyuncular: Ge Hu, Liao Fan, Dao Qi, Lun Mei Gwei, Qian Wan

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 11.00 

 

 

Matthias ve Maxime / Matthias and Maxime

Çocukluktan beri iyi arkadaş olan Matthias ve Maxime’in, rol aldıkları bir film için öpüşmeleri gerekir ve arkadaşlıkları sarsılır. Aralarına şüphe girer ve hayatları değişir. Film, genç yönetmen Xavier Dolan’ın en iyi yapıtları arasında sayılıyor.

Yönetmen: Xavier Dolan

Oyuncular: Gabriel D’Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk, Anne Dorval

Seanslar: 19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konar Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

Yeni Baştan / La Belle Epoque

Victor, bir firmanın desteğiyle hayatının en anlamlı dönemine döner. 40 yıl öncesine giden Victor, hayatının aşkıyla tanıştığı günlere döner. Nicolas Bodes’in ikinci filmi hem düşündürücü hem duygu dolu bu film.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Nicolas Bedos

Oyuncular: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi, Denis Podalydès

Gösterim: 19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

Ve Sonra Dans Ettik / And Then We Danced

Dansçı Merab, yıllarını verdiği Gürcü devlet halk dansları ekibinde partneri Mary ile birlikte kendini kanıtlamaya çalışmaktadır. Süreç katı ve sıkıdır. Merab, ekibe yeni katılan yakışıklı ve karizmatik bir gence kapılınca aşkı keşfeder. 1980’lerin dans filmlerinden esinlenen Gürcü asıllı İsveçli Levan Akin’in yönettiği film dünya prömiyerini Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde yaptı. 

Yönetmen: Levan Akin

Oyuncular: Levan Gelbakhiani, Ana Javakishvili, Anano Makharadze, Bachi Valishvili, Giorgi Tsereteli

Gösterim: 19 Ekim  Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

Monos

2019 Sundance Jüri Özel Ödülü-Dünya Sineması Dramatik, 2019 Transilvanya En İyi Film, 2019 Odesa En İyi Yönetmen ödüllerine sahip Monos, savaşçı lakapları takınmış 8 çocuk askerin Amerikalı bir kadını rehin tutmasını anlatıyor. Sürpriz baskına uğrayan çocuk askerlerin birbirlerine duydukları sonsuz güven sarsılır. 

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Alejandro Landes

Oyuncular: Julianne Nicholson, Moisés Arias, Sofía Buenaventura, Julián Giraldo, Karen Quintero, Laura Castrillón

Gösterim 19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Gloria Mundi

Yönetmeninin karanlık bir masal olarak tanımladığı Gloria Mundi, Marsilya’da yaşayan çekirdek bir ailenin dramına odaklanıyor. Geçim sıkıntısıyla ayakta durmaya çalışan aile, yeni doğan bebeklerinin sevincini yaşarlar. Bebeğin hapisten çıkan büyükbabasının gelişiyle beklenmedik bir olayla karşılaşılır. Film, 2019 Venedik En İyi Kadın Oyuncu ödülüne sahip.

Yönetmen: Robert Guédiguian

Oyuncular: Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan, Anaïs Demoustier, Robinson Stévenin, Lola Naymark

Gösterim:19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat:11.00

 

Diego Maradona

Efsanevi futbolcu Diego Maradona’nın hayatını ve özel hayatını konu edinen belgesel, daha önce hiçbir yerde gösterilmeyen arşiv görüntülerine yer veriyor. Arjantin’de yoksul bir hayata başlayan Maradona’nın Napoli takımındaki yıllarına odaklanan film ilk gösterimini Cannes’da yaptı. 

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Asif Kapadia

Oyuncular: - 

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Üzgünüz Size Ulaşamadık / Sorry We Missed You

Üzgünüz Size Ulaşamadık filminin yönetmen koltuğunda işçi sınıfının yönetmeni Ken Loach oturuyor. İki çocuklu bir ailenin hikayesini anlatan filmde hikayelerin iç içe geçişini izleyeceğiz. Film Mayıs ayında Cannes’da Altın Palmiye için yarıştı.

Yönetmen: Ken Loach

Oyuncular: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, Katie Proctor, Ross Brewster, Charlie Richmond

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

Mutlu Yıllar / Féte de Famille

“Bugün benim doğum günüm ve sadece neşeli şeyler konuşursak sevinirim” diye başlayan, bir doğum günü kutlamasından yola çıkarak bir ailenin sırlarla, kahkahalarla, gözyaşlarıyla dolu otoportresinin sunulduğu filmin yönetmen ve ortak senaristi Cédric Kahn. 

Yönetmen: Cédric Kahn

Oyuncular: Catherine Deneuve, Emmanuelle Bercot, Vincent Macaigne, Cédric Kahn, Luana Bajrami

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

 

Hain / Il Traditore

2019 Altın Küre (İtalya) En İyi Yönetmen, En İyi Müzik 2019 Gümüş Kurdele (İtalya) En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Kurgu, En İyi Müzik ödüllerine sahip Hain, Sicilya’nın en kötü şöhrete sahip mafya babalarından birinin gerçek hayat hikayesini anlatıyor. Tommaso Buscetta’nın kanlı bir hesaplaşma sırasında İtalya’dan Brezilya’ya kaçar ve yakalanarak sınır dışı edilme kararı verilmesiyle mafya tarihini kökünden değiştirecek bir karar verir. 

Yönetmen: Marco Bellocchio

Oyuncular: Pierfrancesco Favino, Maria Fernanda Cândido, Nicola Calí, Luigi Lo Cascio, Fabrizio Ferracane, Fausto Russo Alesi

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

Küçük Joe / Little Joe

Bilim-kurgu- dram-gerilim türleri arasında gezinen film, genetiğiyle oynanmış kırmızı bir bitkinin antidepresan etkisi göstermesini konu ediniyor. Ancak bu bitkinin tuhaf bir yan etkisi vardır ve tüm dünyaya yayılma riski de bulunmaktadır.  

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Jessica Hausner

Oyuncular: Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox, Kit Connor, David Wilmot, Lindsay Duncan

Gösterim: 21 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat:11.00

 

Onur Konuğu/ Guest of Honour

Dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan Onur Konuğu, bir baba ile kızın karmaşık ilişkisine odaklanıyor. Lisede öğretmen olan Veronica bir suç işler, babası ise bu duruma kayıtsız kalır ancak yaşadığı hayal kırıklığını işine yansıtır.

Yönetmen: Atom Egoyan

Oyuncular: David Thewlis, Laysla De Oliveira, Luke Wilson, Rossif Sutherland, Arsinée Khanjian, Alexandre Bourgeois

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon:7, Saat: 21.30

 

Saklı Gerçekler / La Vérité

Aile dinamiklerini gözlemleyen film, Catherine Denevue’nun performansıyla devleşiyor. Karakterlerin küçük dünyalarını gözlemleyen yönetmen Kore-Eda Hirozaku’nun filmi 2019 Venedik Film Festivali’nde açılışını yaptı.

Yönetmen: Kore-Eda Hirokazu

Oyuncular: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Clementine Grenier, Ludivine Sagnier

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Görünmez Yaşam/ The Invisible Life of Euridice Gusmao

Maço kültürün baskılı olduğu 1950’li yıllarda ön yargılarla mücadele etmeye çalışan iki dirayetli kadının hikatesine odaklanan film, 2019 Cannes En İyi Film-Belirli Bir Bakış 2019 Münih CineCoPro Ödülü’nün sahibi. Piyanist olmak isteyen Eurídice ile onun gerçek aşkı arayan Eurídice’nin öyküsünü izleyeceğiz.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Karim Aïnouz

Oyuncular: Carol Duarte, Julia Stockler, Antônio Fonseca, Gregório Duvivier, Fernanda Montenegro

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

 

Elveda / The Farewell

2019 Sundance Londra İzleyici Ödülü’ne sahip Elveda’nın konusu şöyle: Amerika’da yaşayan Billi’nin Çin’deki babaannesinin az zamanı kaldığını öğrenir. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen kuzeninin düğüne gidecek böylece babaannesini görebilecektir. Yönetmen Lulu Wang’ın kendi babaannesinin hastalığından esinlenerek çektiği film kahkaha atmayı ve duygusallığı seven bünyelere ilaç gibi gelecek.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Lulu Wang

Oyuncular: Diana Lin, Zhao Shuzhen, Lu Hong, Jiang Yongbo

Gösterim: 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Genç Ahmet / Le Jeune Ahmed

Daha önce iki kez Altın Palmiye’yi kazanan yönetmen Dardenne Kardeşler, sinemada sosyal gerçekliğin öncülerinden sayılıyorlar. 2019 Cannes En İyi Yönetmen ödülü alan film, Avrupa toplumuna 13 yaşındaki bir Müslüman gözünden bakıyor. Radikal görüş ve davranışlarından vazgeçmeyen Ahmet’in hikayesini izleyeceğiz.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Oyuncular: Idir Ben Addi, Myriem Akheddiou, Claire Bodson, Olivier Bonnaud, Victoria Bluck, Othmane Moumen

Gösterim 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 11.00

 

Gizli Bir Yaşam / A Hidden Life

İkinci Dünya Savaşı’nda Naziler için savaşmayı reddeden çifti Franz Jägerstätter’in hayatını anlatan film 2019 Cannes François Chalet ve Ekümenik Jüri Ödülü’nün de sahibi. Film aynı zamanda Michael Nyqvist’in ve Bruno Ganz’ın rol aldığı son film olma özelliğini taşıyor.

Yönetmen: Terrence Malik 

Oyuncular: August Diehl, Valerie Pachner, Bruno Ganz, Matthias Schoenaerts, Michael Niqvyst, Maria Simon

Gösterim: 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

İlk Aşk / Hatsukoi

Sinemanın en tartışmalı yaratıcılarından Takashi Miike’in 90. yapıtı olan İlk Aşk, beyin tümörü teşhisi konulan boksörün masum bir telekıza aşık oluşunu anlatıyor. Çok eğlenceli, çok kanlı, çok hareketli film Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde gösterildi.

Yönetmen: Takashi Miike

Oyuncular: Masataka Kubota, Nao Omori, Shota Sometani, Sakurako Konishi, Becky, Jun Murakami

Gösterim 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

Bacurau

Yeni filmi için Brezilya’ya giden film yapımcısını konu edinen Bacurau’nun yönetmenleri Mendonça Filho ve Dornelles, ülkelerindeki gelir eşitsizliğinden esinlenerek bu filmi çekmişler. Türler arasında gezinen, western ile bilim kurguya öykünen film 2019 Cannes Jüri Ödülü, 2019 Lima En İyi Film, En İyi Yönetmen, Eleştirmenler Ödülü ve 2019 Münih En İyi Uluslarası Film ödüllerine sahip.

Yönetmenler: Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles

Oyuncular: Barbara Colen, Sonia Braga, Udo Kier, Silvero Pereira, Jonny Mars

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

Benzer yazılar
#SOSYAL SORUMLULUK
Birleşmiş Eller, duyduğu, gördüğü her yere yardım eli uzatmaya çabalayan bir oluşum. Ayrımların sosyal adaletsizliği kör...
Kardelen Uysal
18 Feb 2020
#SİNEMA
Farklı sinema türlerine merakınız varsa, bağımsız filmlerden, dünya sineması örneklerinden seçkiler izlemeyi seviyorsanı...
Kardelen Uysal
17 Feb 2020
#TİYATRO
5-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14'üncü İzmir Uluslararası Kukla Günleri, bu yıl da dünyanın en büyük ku...
Editör
17 Feb 2020
#TİYATRO
#KONSER
İzmir de bu hafta kaçırılmaması gereken hangi konserler, tiyatro oyunları, festivaller var, gelin beraber bakalım, ajand...
Editör
17 Feb 2020
#EĞLENCE MEKANI
#MÜZİK
#DANS
İzmir'in en sevilen gece kulüplerini listeledik. Elektronik dans müziği, R&B, pop ya da rock... İzmir'de sizi eğlendirec...
Seçil Şeker
15 Feb 2020
#RESTORAN
Ortaya, geleneksel Ege mutfağını, Akdeniz ve dünya lezzetleriyle harmanlayarak bize füzyon mutfak deneyimi sunuyor. Orta...
Gülay Güler
12 Feb 2020
#SİNEMA
Birikim Atölyesi ve otuzbeslik.com’un düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın 20'ncisiyle kar...
Gülay Güler
12 Feb 2020
#MÜZİK
#SOSYAL SORUMLULUK
Praksis ekoloji, kadın hakları, işçi grevleri gibi pek çok toplumsal konuda mücadele eden, mücadele edenlerin yanında ol...
Kardelen Uysal
11 Feb 2020
#MÜZİK
#KONSER
#TİYATRO
İzmir'e bu hafta birbirinden başarılı sanatçılar geliyor. Dilerseniz dans edebilir, dilerseniz tiyatroya gidip güzel bir...
Editör
9 Feb 2020
#PASTANE
#YEMEK
Tatlı yiyip tatlı konuşma vaktimiz gelmedi mi? Tatlı krizlerinizi tatlı bir gülümsemeye dönüştürecek İzmir'in en iyi tat...
Gülay Güler
7 Feb 2020
#MÜZİK
İzmir'in en sıradışı ve en eğlenceli partilerin sahibi Roots. ile yakaladıkları başarının sırrını ve gelecek planlarını ...
Seçil Şeker
6 Feb 2020
#YEMEK
#KONSER
#MÜZİK
#TİYATRO
Aşıklar, aşklarını özel günlerde daha bir coşkulu yaşayanlar, 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor! İzmir'de hangi etkinl...
Seçil Şeker
6 Feb 2020
#GÖNÜLLÜ
#SOSYAL SORUMLULUK
Hayvan olarak dünyada yaşamak zor, ülkemizde yaşamak daha da zor. Hayvanlar için üzülmek dışında bir şey yapmak istersen...
Kardelen Uysal
4 Feb 2020
#SÖYLEŞİ
İzmir’in alternatif sanat alanı Tilki Sanat’ın açık ve özgür tartışma platformu T-Talks, farklı disiplinlerden alanında ...
Editör
3 Feb 2020
#KONSER
#TİYATRO
Sizler için bu hafta merakla beklenen konserleri, tiyatroları ve sinemaları listeledik. İzmir bu hafta da dopdolu!
Editör
3 Feb 2020
#GEZİ
Şehirlerimizin sadece güzelliklerini, kahramanlıklarını anlatma, onu cicili bicili paketleyip sunma meylindeyiz. Tıpkı k...
Filiz Temiz
2 Feb 2020
#SİNEMA
Bu ay İzmir’e birbirinden dikkat çekici ve ilham veren bağımsız filmler uğruyor. Karaca Sineması, Türkan Saylan Kültür M...
Kardelen Uysal
31 Jan 2020
#ATÖLYE
#YOGA
Bu ay sizler için hazırlanan hem içsel yolculuğunuza destek verecek hem de size yeni bir hobi kazandıracak atölyeleri li...
Seçil Şeker
31 Jan 2020
#RESTORAN
#BUTİK OTEL
Eşsiz deniz manzarası eşliğinde dünya mutfağından lezzetler sunan Fermaki aynı zamanda pub ve butik otel hizmeti sunuyor...
Gülay Güler
29 Jan 2020
#SİNEMA
#EĞİTİM
#BELGESEL
Doğa Kılcıoğlu, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olduktan sonra Paris Sorbonne III Ün...
Kardelen Uysal
28 Jan 2020
#TİYATRO
Edebiyattan tiyatroya uyarlanan ödüllü oyunlar, turneye çıkıp kentimize uğrayan talk şovlar, yıllar sonra seyirci karşıs...
Kardelen Uysal
26 Jan 2020
#KONSER
Birbirinden etkileyici konserlerle İzmir'de müziğin ritmi hiç düşmüyor. Listemizde rock müziğin yıldızları Yüksek Sadaka...
Gülay Güler
24 Jan 2020
#KİTABEVİ
Uzun yıllar boyunca İstanbul'da faaliyet gösteren Hermes Sahaf, İzmir'e taşındı. İçeri girer girmez kitapların, nostalji...
Kardelen Uysal
23 Jan 2020
#YEMEK
Çikolatalarının tadına baktığınız an duyduğunuz o yoğun hazzı anlatmak için sayfalarca yazı yazabiliriz ama yeterli olac...
Seçil Şeker
22 Jan 2020
#TİYATRO
#KONSER
Sizi kış depresyonundan koruyacak, dışarıya çıkmanıza sebep olacak haftanın en iyi etkinliklerini listeledik. Bakalım si...
Editör
20 Jan 2020
#GEZİ
Dünyaca ünlü Yunan Adaları'na yeşil pasaportumuz ya da çok girişli Shengen vizemiz olmasa da kapı vizesi uygulamasıyla g...
Gülay Güler
18 Jan 2020
#SİNEMA
Birikim Atölyesi ve otuzbeslik.com’un düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın 19'uncusuyla ka...
Gülay Güler
16 Jan 2020
#YEMEK
#EĞLENCE MEKANI
Açıldığı günden itibaren İzmir'in gözdesi olan, yazın ağaçların altındaki masalarda güneşin ve akşam serinliğinin tadını...
Seçil Şeker
16 Jan 2020
#MÜZİK
İranlı def sanatçısı Sami Hosseini öncülüğünde 2013 yılında kurulan Ahura Ritim Topluluğu, ortak insani değerlere ve kay...
Kardelen Uysal
15 Jan 2020
#TİYATRO
#KONSER
İzmir yılın ilk ayında birbirinden keyifli konserlerle dolu. Bu hafta müziğe doymak, müzikle büyülenmek istiyorsanız mut...
Editör
13 Jan 2020
#GEZİ
Urla-İskele sahil şeridi boyunca denize hangi noktadan, hangi duygu haliyle bakarsanız bakın o etkileyici panorama içind...
Filiz Temiz
11 Jan 2020
#BAR
Son zamanların yeni trendi kokteyl barlar. Gece kulüplerinin gürültülü atmosferinin aksine daha sakin ve samimi bir orta...
Gülay Güler
9 Jan 2020
#TİYATRO
Ekranların sevilen dizisi Çocuk'un ele avuca sığmayan karakteri Murat Karasu'yu canlandıran Kenan Acar ile keyifli bir s...
Seçil Şeker
6 Jan 2020
#TİYATRO
#KONSER
#SERGİ
Haftanın içinizi ısıtacak ve soğuk havaya rağmen dışarı çıkmanızı sağlayacak etkinliklerini listeledik. Sıcacık bir haft...
Editör
6 Jan 2020
#GEZİ
Köy hayatını, geleneklerini, kültürünü, lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz, her biri özgün karaktere sahip İzmir'in en ...
Gülay Güler
3 Jan 2020
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade