R
GİRİŞ
TR
EN

Kasım Ayı Sahnesi

#TİYATRO
#STAND-UP
Kardelen Uysal
28 Oct 2019

Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik, hüzünlü, nostaljik yolculuklara çıkaracak oyunları listeledik.

İyi seyirler!

Sineklerin Tanrısı
q
1 November, Friday 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

William Golding'in Nobel Ödülü almış Sineklerin Tanrısı adlı romanı sahnede. Savaş sırasında ıssız bir adaya düşen bir avuç okul çocuğunun uygarlıktan uzakalaşarak insan yaradılışının temelindeki gerçeği ortaya koymalarını anlatan oyun Onur Atacan tarafından yönetildi.

Hanım & Efendi
q
1 November, Friday 20:30 - 22:00
d
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak'ın tek perdelik oyunu Hanım & Efendi, kadın erkek ilişkileri etrafında dönen, hepimizin hayatından parçalar bulabileceği bir oyun. İki insanın çatışmalarının, gülüşmelerinin, geçmişlerinin ve birlikte büyümelerinin yansımasının hikayesi...

Çatlak
q
2 November, Saturday 20:00 - 21:30
d
İzmir Sanat

Ayten Kaya Görgün'ün Çatlak Kızlar Sağlam Kapıda adlı romanından sahneye uyarlanan oyun, bir büyüme hikayesini anlatıyor. Meral'in ablalarının büyüme sürecine, ebeveynkeleri ve babasının halasının arasında hayatı öğrenişine şahit olduğumuz oyun bizi bir yolculuğa çıkarıyor. Aşçı olan babalarının babaannelerinin ölümü sonrasında evi terk edişinin ardından Meral'in hayatının seyri değişiyor. Babasının halası Mete, Meral'i hikayeleriyle büyütüyor. 

 

Bazı Kadınlar
q
2 November, Saturday 20:30 - 21:30
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Kamer Yıldız Ok'un yazıp yönettiği tek perdelik kara komedi oyunu Bazı Kadınlar, kapıların ardındakilerin hikayesini anlatıyor. Birbirinden farklı üç kadının birbirinin hikayesine özendiği bu oyun, kadının iç dünyasını, kadın olmayı ve hayatı anlatan iddialı bir oyun. 

Yaşamaya Dair
q
5 November, Tuesday 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Nazım Hikmet'in eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu ve Bursa Cezaevi'nde geçirdiği günleri anlatan müzikli oyun, Genco Erkal'ın Nazım Hikmet'e olan sevgisinin yeni ürünü. Tülay Günal'ın da rol aldığı Yaşamaya Dair, piyano ve viyolensel eşliğinde oynanıyor. Zülfü Livaneli, Fazıl Say gibi bestecilerin de Nazım şarkıları seslendirdiği oyunu kaçırmayın.

On Küçük Zenci
q
7 November, Thursday 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Agatha Christie'nin ölümsüzlüğe uzanan On Küçük Zenci adlı eserinden sahneye uyarlanan oyun, birbirini tanımayan on kişinin adada verilen bir partiye davet edilmesini konu ediniyor. Yeşilçam'ın efsanevi aktörü Ediz Hun'un da oynadığı oyun içinizdeki dedektifi uyandıracak. 

Thom Pain
q
7 November, Thursday 20:30 - 21:30
d
Sahne Terminal

Will Eno'nun yazdığı, 2005 Pulitzer Ödülleri Drama Finalisti Thom Pain, sevilen oyuncu Kağan Uluca tarafından sahneleniyor. Hiçbir şey üzerine tek kişilik bir oyun olan Thom Pain'de başkarakter kendi korkularıyla yüzleşirken, sizin de korkularınızla yüzleşmenizi sağlayacak. 

Memleketin Kısmeti
q
8 November, Friday 20:00 - 22:30
d
Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

Türkiye'nin usta sanatçılarının yorumladığı, Haluk Işık tarafından yazılmış Memleketin Kısmeti parçası olduğumuz bir tarihi gözler önüne seriyor. Aziz Nesin'e bir saygı duruşunda bulunan oyun, "Neye niyet ettiğini unutan memleketler, kısmetlerine düşenlerden şikayet etmemelidir" anlayışı ile kaleme alındı. Türk siyasetinin Aziz Nesin'in gözünden hicvedildiği oyun kaçırılmamalı.

Doğaçlama Tiyatro Gösterisi
q
8 November, Friday 20:00 - 21:30
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Oyun Hamuru Tiyatrosu'nun 11. sezonunun 2. oyunu 8 Kasım'da sahnede. Doğaçlama tiyatro sevenler kaçırmasın. Unutmayın, her şey o an orada oluyor. Sahnede neler olacağına seyirci ile oyuncular beraber karar veriyor.

Metin Uca - Bunu Mu Demek İstedim?
q
8 November, Friday 20:30 - 22:00
d
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Doç. Dr. Özlem Kumrular'ın yazdığı oyunu Metin Uca, oyunlaştırdı ve sahneye taşıdı. Hiçbir yerde duyulmamış küçük tarihi öyküler izleyicileri hem şaşırtacak hem eğlendirecek. Bu oyunda çatalın üçüncü dişinin nasıl bulunduğunu ya da Arapların alkolü nasıl bulduğunu ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz. 

Koleksiyoncu
q
9 November, Saturday 15:00 - 16:30
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Hakan Boyav'ın yazdığı ödüllü oyun Koleksiyoncu'da Özbir Erciyas ve Berkan Şal oynuyor. Suat Taşer Dramatik Yazarlık Yarışması Mansiyon Ödülü sahibi oyunda bir ölüm koleksiyoncusu, hazırlığını yaptığı mezar için sıradakini çağırmaktadır. Yaşamı boyunca ölümden korkan ve bu gerçeği kabullenemeyen koleksiyoncu acaba ölümünü kabullenebilecek mi?

Annie Müzikali - Mozart Akademi
q
9 November, Saturday 16:00 - 17:30
d
Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Necdet Aydın Sahnesi

Broadway'de en çok sahnelenen müzikallerden olan Annie, İzmir'de. Ailecek izlenebilecek bu müzikalin konusu şöyle: Annie, zalim yetimhane müdürü Bayan Hannigan'ın gazabı altında yaşayan bir çocuktur. Yaşının ötesinde bir dayanıklılıkla ve iyimser doğası gereği yetim olmanın getirdiği tüm zorluklara karşı savaşan Annie'nin milyarder bir iş adamıyla anıştıktan sonra yaşamı değişmeye başlar. Annie'yi evlat edinmeye karar veren işadamı, zamanla bu hayat dolu küçük kızı daha iyi tanıyacaktır. Bu arada Annie kendi anne babasını aramaktadır. 

Tak Tak Takıntı
q
10 November, Sunday 18:00 - 19:30
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Gündelik yaşamın içinde sıradan görünen olaylara odaklanan Tak Tak Takıntı'da yönetmen koltuğunda Ali Poyrazoğlu oturuyor. Poyrazoğlu sahneyi ise Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftioğlu, Suzan Aksoy gibi isimlerla paylaşıyor. "Takıntılarını fırlatıp atabilirsen ruhunla yüzleşebilirsin" mottosunu taşıyan oyun, göze görünmeyenin peşine düşmüş bir güldürü olma özelliğini taşıyor.

Kundakçı
q
11 November, Monday 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Sene M.Ö 356. Pazarcı Herostratos Artemis Tanpınağı'nı yakar. Tapınağın kundaklanması efendiler ve ezilenler dünyasında nelere sebep olur? Kundakçı bir terörist midir yoksa kahraman mı? Muharrem Özcan'ın yazıp yönettiği Kundakçı, İzmirli seyiricisiyle buluşuyor.

Çıplak Vatandaşlar
q
11 November, Monday 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Özelleştirildiği için kapanan çelik fabrikası işçilerinin işsiz kalmasıyla birlikte erkek işçilerin bir striptiz grubu kurmalarını konu edinen Çıplak Vatandaşlar'ın başrollerini Cansel Elçin ve Reha Özcan paylaşıyor. 

Merhaba
q
12 November, Tuesday 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Aziz Nesin, Can Yücel, Nazım Hikmet, William Shakespeare, Bertolt Brecht'n yapıtlarından oluşan Merhaba'nın yazarı Genco Erkal. Müzikli bir gösteri olan oyunda Arif Erkin, Fazıl Say gibi bestecilerin besteleri piyano ve bas klarnet ile seslendirilecek. 

Tartuffe
q
12 November, Tuesday 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Moliere'in çok tartışılan ve çok sahnelenen eseri Tartuffe, Emrah Eren'in yenilikçi yorumuyla sahnede. Oyunun konusu ise şöyle: Zengin Pernelle Ailesi’nin başı, babaları Orgon yüzünden evlerine çöreklenen Tartuffe’le belada. Dünyanın en imanlı sofusu gibi görünen Tartuffe, Orgon’u parmağında oynatmaya, ailenin malını, mülkünü, namusunu sömürmeye devam etmekte. Öyleyse kim durdurabilir Tartuffe’ü?

Tesla
q
13 November, Wednesday 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Tarihteki en büyük dehalardan Tesla'nın hayatını konu edinen oyunda çağdaş Amerika'nın görünmeyen yüzü ortaya çıkıyor. Dünyayı yöneten dev şirketlerin genç bir mühendisi nasıl yalnızlığa ittiğini konu alan oyun, 2019'un en önemli yapıtları arasında yerini almış durumda. 

Marx İstanbul’da
q
17 November, Sunday 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Tarihin en çok konuşulan isimlerinden Marx, öldükten sonra dünyaya kısa bir süreliğine geri dönmek için dilekçe verir. Ancak gitmek istediği Londra Soho yerine İstanbul'da bir eğlence mekanı olan Soho'ya gönderilir. Marx, önüne çıkan pek çok engel olsa da kendisine verilen görevi yerine getirmeye çalışır. Semih Çelenk'in uyarladığı ve yönettiği, Hamit Demir'in oynadığı Marx İstanbul'da İzmir Sanat'ta izleyicileriyle buluşacak. 

Gettodakiler
q
15 November, Friday 20:30 - 22:00
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Irk, dil, din baskılarıyla gettolara hapsedilen insanların, kötü koşullarda yaşamak zorunda bırakılanların kırık hikayelerine masalsı bir dille yaklaşan Gettodakiler'i Kamer Yıldız Ok yazdı ve yönetti. Tiyatro Kalemi'nin yeni sezon oyununda siz de yamalı hayat hikayelerinde nereden gelmiş olursanız olun kendinizden bir parça bulacaksınız.

Yeni Bir Şarkı
q
19 November, Tuesday 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Uzun bir evliliğin ardından boşanan ve dört sene sonra buluşan bir çiftin yaşadıklarını gözden geçirmesini konu alan Yeni Bir Şarkı, kadının özgürleşme hareketinin izlerini taşıyor. Melis Birkan ve Caner Cindoruk'un başrollerini paylaştığı oyun İzmir Sanat'ta seyirci karşısına çıkacak. 

Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi
q
22 November, Friday 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Nilgün Belgün'ün anılarından yola çıkarak hazırladığı isimli müzikli danslı gösterisi Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi, izleyenlerini hem hüzünlü hem kahkaha dolu bir yolculuğa çıkaracak.

Hedda Gabler
q
24 November, Sunday 20:00 - 21:30
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

İbsen'in Hedda Gabler adlı oyunu, can sıkıntısının oyunu diye de tanımlanabilir. 19. yüzyılda, kadının kaderinin, yaşam amacının erkekler tarafından belirlendiği o karanlık zamanlarda kadının önünde iki yol vardır: Ya kaderini kabul edip nevrozlara sürüklenecek ya da kendisine çizilen yolları redderek kendisine toplum dışına çıkacak. Peki biz bu travmaları halledebildik mi? Hedda Gabler ne yapacak? Mehmet Birkiye'nin yönettiği oyun İzmir AKM Yunus Emre Salonu'nda.

Nihayet Bitti
q
26 November, Tuesday 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Tek kişilik performans Nihayet Bitti'de kendini öldürmeye kararlı ikiyüzlü ünlü bir gazetecinin hikayesini ele alınıyor. Yaşadığımız dönemi oldukça başarılı bir şekilde yansıtan Peter Turrini'nin oyununu Erk Bilgiç yönetiyor, Emre Kınay oynuyor.

Uğur Yücel - Azınlıkta Kaldık 30.yıl Gösterileri
q
26 November, Tuesday 20:30 - 22:00
d
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Uğur Yücel'in tek kişilik stand-up gösterisi Azınlıkta Kaldık, 19 senenin ardından yeniden seyircisiyle buluşuyor. Günümüze uyarlanan oyun, kendi kişisel tarihinden ülke tarihine yayılan hikayelerin anlatıldığı bir gösteri olma özelliğini taşıyor. Hem neşeli hem hüzünlü olayları ele alan oyun Tepekule Kongre ve Sanat Merkezi'nde izlenebilir.

Plastik Aşklar
q
26 November, Tuesday 20:00 - 21:30
d
Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi (BKM)

Birbirine zıt karakterde iki kadının karşılaşmasını anlatan Plastik Aşklar'ın başrolünde usta oyuncu Oya Başar ve Begüm Birgören paylaşıyor. Farklı geçmişlere, serüvenlere sahip iki karakterin hikayesinin anlatıldığı oyunu Orçun Ucal yönetiyor

Kürk Mantolu Madonna
q
28 November, Thursday 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Sabahattin Ali'nin kült eseri Kürk Mantolu Madonna sahnede. Aşkın insan ruhu üzerindeki güçlü etkilerini en iyi anlatan eserlerden biri olan Kürk Mantolo Madonna'yu Saygın Aşan yönetiyor. Bu unutulmaz hikayeyi keman ve piyano ezgileriyle izlemeye hazır olun.

Benzer yazılar
#SİNEMA
#FESTİVAL
Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali 23-29 Kasım tarihleri arasında 19 ülkeden 34 k...
Editör
18 Nov 2019
#SİNEMA
#SÖYLEŞİ
Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 17’ncisiyle karşınızdayız. Bu seç...
Gülay Güler
18 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
Bu hafta İzmirli sanatseverleri birbirinden güzel etkinlikler bekliyor. Haftaya başlamadan listemize göz atın.
Editör
18 Nov 2019
#TASARIM
#SERGİ
Mimari, endüstriyel tasarım, moda tasarımı ve grafik tasarım alanlarından 17 tasarımcıyı bir araya getiren İlham Veren İ...
Editör
15 Nov 2019
#KAHVALTI
Kahvaltınızı deniz kenarında mı yapmak istersiniz, köşkün arka bahçesinde mi? Serpme kahvaltınızı kendiniz mi seçmek ist...
Seçil Şeker
15 Nov 2019
#MÜZİK
Hip hop müziğin başarılı isimlerinden Ali Eksan, bilinen adıyla Ethnique Punch, beat’lerini kendisiyle yapan bir MC. Sin...
Kardelen Uysal
15 Nov 2019
#SOSYAL SORUMLULUK
Hale Acun Aydın, 1983 İstanbul doğumlu bir içerik üreticisi. Türk İşi Minimalizm adlı YouTube kanalının ve web sitesinin...
Kardelen Uysal
14 Nov 2019
#TİYATRO
Tiyatro Kalemi ötekinin derdinin, hikayesinin üzerine titizlikle eğilen bir tiyatro grubu. Çok katmanlı metinleri, başar...
Kardelen Uysal
12 Nov 2019
#GEZİ
Şehir sizi bastıysa, hafta sonu için huzurlu bir tatil düşlüyorsanız Urla’ya 9 km uzaklıktaki Özbek Köyü keşfedilmeyi be...
Gülay Güler
9 Nov 2019
#YEMEK
#DİYET
Öğle yemeklerini Mistral Çarşı’da yiyor, sağlıklı beslenmek istiyorum ama çalışırken nasıl yapabilirim bilmiyorum diyors...
Gülşen Sarı
8 Nov 2019
#MÜZİK
Adnan Girgin (davul), Atahan Gökdel (gitar) ve Mert Deliktaşlıdan (gitar, vokal) tarafından 2018 yılında hayata geçirile...
Kardelen Uysal
7 Nov 2019
#TEKNOLOJİ
Ege bölgesinin en büyük yazılım teknolojileri konferansı 23 Kasım, Cumartesi günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde G...
Editör
6 Nov 2019
#EDEBİYAT
Berna Kumaş Sipahi, Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü. Aynı zamanda da bir yazar. Daha önce Gökten Üç Elma Düşmü...
Editör
5 Nov 2019
#SİNEMA
İzmir kentinin tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 4 Kasım günü başladı ve 10 Kasım'a kadar devam edece...
Editör
5 Nov 2019
#TİYATRO
Will Eno'nun yazdığı 2005 Pulitzer Ödülleri Dram Finalisti Thom Pain oyunu dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve do...
Seçil Şeker
4 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#ATÖLYE
Bu haftanın göze çarpan etkinlikleri neler? İzmir bu hafta hangi tiyatroya gidecek, hangi konserde eğlenecek bu listede!
Editör
4 Nov 2019
#VEGAN
#VEJETERYAN
Dünyanın her yerinde veganlığın yükselişe geçmesiyle birlikte işletmeler bu konuya daha duyarlı olmaya başladı. İzmir’de...
Gülay Güler
2 Nov 2019
#KOŞU
#SOSYAL SORUMLULUK
Ayrık veya açık omurga anlamına gelen spina bifida, dünyada en sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisi. 3 Kasım’...
Öykü Nur Akkol Avcı
1 Nov 2019
#YEMEK
Hani bir söz vardır muhtemelen aşinasınızdır; "Tekrarı yoktur bazı şeylerin hayat gibi, aşk gibi, ömür gibi…"
Zeren Tuğçe Erbil
31 Oct 2019
#KONSER
#MÜZİK
Kış yavaş yavaş kendini gösterip bizi üşütürken konser konser gezip içinizi ısıtmaya hazır mısınız?
Seçil Şeker
30 Oct 2019
#TİYATRO
#OPERA
Annie müzikali geçen sene Mozart Akademi tarafından İstanbul’da Zorlu’da sahnelenmişti. Bu sene Kasım ayında üç kez sahn...
Kardelen Uysal
29 Oct 2019
#TİYATRO
#STAND-UP
Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik,...
Kardelen Uysal
28 Oct 2019
#ATÖLYE
Hafta sonunu renklendirip hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için İzmir bu ay dopdolu!
Seçil Şeker
27 Oct 2019
#TİYATRO
Arthur Schnitzler’in La Ronde adlı eserinden Haluk Işık’ın uyarladığı, 1890’lu yıllarda Viyana’da geçen Atlıkarınca Hika...
Editör
27 Oct 2019
#EDEBİYAT
Deniz Kuyumcu, 22 yaşında genç bir yazar. Kuyumcu, kitabı Efsaneler Yıldırım Kuşu’nda gerçek efsanelerle kurmacayı birle...
Gülay Güler
26 Oct 2019
#PUB
Urla’nın ilk Irish Pub'ı açıldı. The Harp dekorasyonu, sıcak ortamı, bira çeşitliliği, uygun fiyatları ile tamamen Irish...
Gülay Güler
25 Oct 2019
#BALE
#OPERA
#ÇOCUK
Çocuklara opera, bale, klasik müziği sevdirmek ve çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için yazılan Şekeronya’da sol...
Editör
22 Oct 2019
#MÜZİK
#SANAT
#FESTİVAL
#YOGA
Yeşim Özbirinci, www.wearethehippies.com sitesinin kurucusu ve editörü. Site, sürdürülebilir yaşam, psychedelic kültür, ...
Kardelen Uysal
22 Oct 2019
#KUTLAMA
#MÜZİK
Yılın en eğlenceli günlerinden biri olan Cadılar Bayramı'na çok az kaldı. Her yıl dünyada rengarenk ve eğlenceli görüntü...
Gülay Güler
21 Oct 2019
#YOGA
Bu röportajı okurken siz de görünenin özüne yolculuk etmek isteyeceksiniz. Biz dinlerken Özlem Özülker hikayelerinden ve...
Editör
20 Oct 2019
#ÇOCUK
#ETKİNLİK ALANI
Ebeveyn olunca öncelik hep çocuklarımızın oluyor değil mi? Sizi de bunaltmadan, İzmir'in tadını çocuklarınızla hangi mek...
Gülay Güler
19 Oct 2019
#SEMİNER
5 Kasım tarihinde İzmir'in gelecek vadeden girişimleriyle yatırımcıları bir araya getirmek için düzenlenen Startup, Türk...
Editör
15 Oct 2019
#SİNEMA
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de g...
Kardelen Uysal
15 Oct 2019
#SANAT
#TASARIM
Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapan Sadi Tekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzi...
Kardelen Uysal
14 Oct 2019
#MÜZİK
#KONSER
Scott Bradlee önderliğinde kurulan Postmodern Jukebox müzik grubu, Welcome to the Twenties 2.0 turnesi kapsamında 27 Eki...
Editör
12 Oct 2019
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade