Kasım Ayı Sahnesi

#TİYATRO
#STAND-UP
Kardelen Uysal
28 Eki 2019

Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik, hüzünlü, nostaljik yolculuklara çıkaracak oyunları listeledik.

İyi seyirler!

Sineklerin Tanrısı
q
1 Kasım, Cuma, 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

William Golding'in Nobel Ödülü almış Sineklerin Tanrısı adlı romanı sahnede. Savaş sırasında ıssız bir adaya düşen bir avuç okul çocuğunun uygarlıktan uzakalaşarak insan yaradılışının temelindeki gerçeği ortaya koymalarını anlatan oyun Onur Atacan tarafından yönetildi.

Hanım & Efendi
q
1 Kasım, Cuma, 20:30 - 22:00
d
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak'ın tek perdelik oyunu Hanım & Efendi, kadın erkek ilişkileri etrafında dönen, hepimizin hayatından parçalar bulabileceği bir oyun. İki insanın çatışmalarının, gülüşmelerinin, geçmişlerinin ve birlikte büyümelerinin yansımasının hikayesi...

Çatlak
q
2 Kasım, Cumartesi, 20:00 - 21:30
d
İzmir Sanat

Ayten Kaya Görgün'ün Çatlak Kızlar Sağlam Kapıda adlı romanından sahneye uyarlanan oyun, bir büyüme hikayesini anlatıyor. Meral'in ablalarının büyüme sürecine, ebeveynkeleri ve babasının halasının arasında hayatı öğrenişine şahit olduğumuz oyun bizi bir yolculuğa çıkarıyor. Aşçı olan babalarının babaannelerinin ölümü sonrasında evi terk edişinin ardından Meral'in hayatının seyri değişiyor. Babasının halası Mete, Meral'i hikayeleriyle büyütüyor. 

 

Bazı Kadınlar
q
2 Kasım, Cumartesi, 20:30 - 21:30
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Kamer Yıldız Ok'un yazıp yönettiği tek perdelik kara komedi oyunu Bazı Kadınlar, kapıların ardındakilerin hikayesini anlatıyor. Birbirinden farklı üç kadının birbirinin hikayesine özendiği bu oyun, kadının iç dünyasını, kadın olmayı ve hayatı anlatan iddialı bir oyun. 

Yaşamaya Dair
q
5 Kasım, Salı, 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Nazım Hikmet'in eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu ve Bursa Cezaevi'nde geçirdiği günleri anlatan müzikli oyun, Genco Erkal'ın Nazım Hikmet'e olan sevgisinin yeni ürünü. Tülay Günal'ın da rol aldığı Yaşamaya Dair, piyano ve viyolensel eşliğinde oynanıyor. Zülfü Livaneli, Fazıl Say gibi bestecilerin de Nazım şarkıları seslendirdiği oyunu kaçırmayın.

On Küçük Zenci
q
7 Kasım, Perşembe, 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Agatha Christie'nin ölümsüzlüğe uzanan On Küçük Zenci adlı eserinden sahneye uyarlanan oyun, birbirini tanımayan on kişinin adada verilen bir partiye davet edilmesini konu ediniyor. Yeşilçam'ın efsanevi aktörü Ediz Hun'un da oynadığı oyun içinizdeki dedektifi uyandıracak. 

Thom Pain
q
7 Kasım, Perşembe, 20:30 - 21:30
d
Tiyatro Terminal

Will Eno'nun yazdığı, 2005 Pulitzer Ödülleri Drama Finalisti Thom Pain, sevilen oyuncu Kağan Uluca tarafından sahneleniyor. Hiçbir şey üzerine tek kişilik bir oyun olan Thom Pain'de başkarakter kendi korkularıyla yüzleşirken, sizin de korkularınızla yüzleşmenizi sağlayacak. 

Memleketin Kısmeti
q
8 Kasım, Cuma, 20:00 - 22:30
d
Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

Türkiye'nin usta sanatçılarının yorumladığı, Haluk Işık tarafından yazılmış Memleketin Kısmeti parçası olduğumuz bir tarihi gözler önüne seriyor. Aziz Nesin'e bir saygı duruşunda bulunan oyun, "Neye niyet ettiğini unutan memleketler, kısmetlerine düşenlerden şikayet etmemelidir" anlayışı ile kaleme alındı. Türk siyasetinin Aziz Nesin'in gözünden hicvedildiği oyun kaçırılmamalı.

Doğaçlama Tiyatro Gösterisi
q
8 Kasım, Cuma, 20:00 - 21:30
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Oyun Hamuru Tiyatrosu'nun 11. sezonunun 2. oyunu 8 Kasım'da sahnede. Doğaçlama tiyatro sevenler kaçırmasın. Unutmayın, her şey o an orada oluyor. Sahnede neler olacağına seyirci ile oyuncular beraber karar veriyor.

Metin Uca - Bunu Mu Demek İstedim?
q
8 Kasım, Cuma, 20:30 - 22:00
d
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Doç. Dr. Özlem Kumrular'ın yazdığı oyunu Metin Uca, oyunlaştırdı ve sahneye taşıdı. Hiçbir yerde duyulmamış küçük tarihi öyküler izleyicileri hem şaşırtacak hem eğlendirecek. Bu oyunda çatalın üçüncü dişinin nasıl bulunduğunu ya da Arapların alkolü nasıl bulduğunu ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz. 

Koleksiyoncu
q
9 Kasım, Cumartesi, 15:00 - 16:30
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Hakan Boyav'ın yazdığı ödüllü oyun Koleksiyoncu'da Özbir Erciyas ve Berkan Şal oynuyor. Suat Taşer Dramatik Yazarlık Yarışması Mansiyon Ödülü sahibi oyunda bir ölüm koleksiyoncusu, hazırlığını yaptığı mezar için sıradakini çağırmaktadır. Yaşamı boyunca ölümden korkan ve bu gerçeği kabullenemeyen koleksiyoncu acaba ölümünü kabullenebilecek mi?

Annie Müzikali - Mozart Akademi
q
9 Kasım, Cumartesi, 16:00 - 17:30
d
Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Necdet Aydın Sahnesi

Broadway'de en çok sahnelenen müzikallerden olan Annie, İzmir'de. Ailecek izlenebilecek bu müzikalin konusu şöyle: Annie, zalim yetimhane müdürü Bayan Hannigan'ın gazabı altında yaşayan bir çocuktur. Yaşının ötesinde bir dayanıklılıkla ve iyimser doğası gereği yetim olmanın getirdiği tüm zorluklara karşı savaşan Annie'nin milyarder bir iş adamıyla anıştıktan sonra yaşamı değişmeye başlar. Annie'yi evlat edinmeye karar veren işadamı, zamanla bu hayat dolu küçük kızı daha iyi tanıyacaktır. Bu arada Annie kendi anne babasını aramaktadır. 

Tak Tak Takıntı
q
10 Kasım, Pazar, 18:00 - 19:30
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Gündelik yaşamın içinde sıradan görünen olaylara odaklanan Tak Tak Takıntı'da yönetmen koltuğunda Ali Poyrazoğlu oturuyor. Poyrazoğlu sahneyi ise Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftioğlu, Suzan Aksoy gibi isimlerla paylaşıyor. "Takıntılarını fırlatıp atabilirsen ruhunla yüzleşebilirsin" mottosunu taşıyan oyun, göze görünmeyenin peşine düşmüş bir güldürü olma özelliğini taşıyor.

Kundakçı
q
11 Kasım, Pazartesi, 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Sene M.Ö 356. Pazarcı Herostratos Artemis Tanpınağı'nı yakar. Tapınağın kundaklanması efendiler ve ezilenler dünyasında nelere sebep olur? Kundakçı bir terörist midir yoksa kahraman mı? Muharrem Özcan'ın yazıp yönettiği Kundakçı, İzmirli seyiricisiyle buluşuyor.

Çıplak Vatandaşlar
q
11 Kasım, Pazartesi, 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Özelleştirildiği için kapanan çelik fabrikası işçilerinin işsiz kalmasıyla birlikte erkek işçilerin bir striptiz grubu kurmalarını konu edinen Çıplak Vatandaşlar'ın başrollerini Cansel Elçin ve Reha Özcan paylaşıyor. 

Merhaba
q
12 Kasım, Salı, 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Aziz Nesin, Can Yücel, Nazım Hikmet, William Shakespeare, Bertolt Brecht'n yapıtlarından oluşan Merhaba'nın yazarı Genco Erkal. Müzikli bir gösteri olan oyunda Arif Erkin, Fazıl Say gibi bestecilerin besteleri piyano ve bas klarnet ile seslendirilecek. 

Tartuffe
q
12 Kasım, Salı, 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Moliere'in çok tartışılan ve çok sahnelenen eseri Tartuffe, Emrah Eren'in yenilikçi yorumuyla sahnede. Oyunun konusu ise şöyle: Zengin Pernelle Ailesi’nin başı, babaları Orgon yüzünden evlerine çöreklenen Tartuffe’le belada. Dünyanın en imanlı sofusu gibi görünen Tartuffe, Orgon’u parmağında oynatmaya, ailenin malını, mülkünü, namusunu sömürmeye devam etmekte. Öyleyse kim durdurabilir Tartuffe’ü?

Tesla
q
13 Kasım, Çarşamba, 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Tarihteki en büyük dehalardan Tesla'nın hayatını konu edinen oyunda çağdaş Amerika'nın görünmeyen yüzü ortaya çıkıyor. Dünyayı yöneten dev şirketlerin genç bir mühendisi nasıl yalnızlığa ittiğini konu alan oyun, 2019'un en önemli yapıtları arasında yerini almış durumda. 

Marx İstanbul’da
q
17 Kasım, Pazar, 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Tarihin en çok konuşulan isimlerinden Marx, öldükten sonra dünyaya kısa bir süreliğine geri dönmek için dilekçe verir. Ancak gitmek istediği Londra Soho yerine İstanbul'da bir eğlence mekanı olan Soho'ya gönderilir. Marx, önüne çıkan pek çok engel olsa da kendisine verilen görevi yerine getirmeye çalışır. Semih Çelenk'in uyarladığı ve yönettiği, Hamit Demir'in oynadığı Marx İstanbul'da İzmir Sanat'ta izleyicileriyle buluşacak. 

Gettodakiler
q
15 Kasım, Cuma, 20:30 - 22:00
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Irk, dil, din baskılarıyla gettolara hapsedilen insanların, kötü koşullarda yaşamak zorunda bırakılanların kırık hikayelerine masalsı bir dille yaklaşan Gettodakiler'i Kamer Yıldız Ok yazdı ve yönetti. Tiyatro Kalemi'nin yeni sezon oyununda siz de yamalı hayat hikayelerinde nereden gelmiş olursanız olun kendinizden bir parça bulacaksınız.

Yeni Bir Şarkı
q
19 Kasım, Salı, 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Uzun bir evliliğin ardından boşanan ve dört sene sonra buluşan bir çiftin yaşadıklarını gözden geçirmesini konu alan Yeni Bir Şarkı, kadının özgürleşme hareketinin izlerini taşıyor. Melis Birkan ve Caner Cindoruk'un başrollerini paylaştığı oyun İzmir Sanat'ta seyirci karşısına çıkacak. 

Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi
q
22 Kasım, Cuma, 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Nilgün Belgün'ün anılarından yola çıkarak hazırladığı isimli müzikli danslı gösterisi Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi, izleyenlerini hem hüzünlü hem kahkaha dolu bir yolculuğa çıkaracak.

Hedda Gabler
q
24 Kasım, Pazar, 20:00 - 21:30
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

İbsen'in Hedda Gabler adlı oyunu, can sıkıntısının oyunu diye de tanımlanabilir. 19. yüzyılda, kadının kaderinin, yaşam amacının erkekler tarafından belirlendiği o karanlık zamanlarda kadının önünde iki yol vardır: Ya kaderini kabul edip nevrozlara sürüklenecek ya da kendisine çizilen yolları redderek kendisine toplum dışına çıkacak. Peki biz bu travmaları halledebildik mi? Hedda Gabler ne yapacak? Mehmet Birkiye'nin yönettiği oyun İzmir AKM Yunus Emre Salonu'nda.

Nihayet Bitti
q
26 Kasım, Salı, 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Tek kişilik performans Nihayet Bitti'de kendini öldürmeye kararlı ikiyüzlü ünlü bir gazetecinin hikayesini ele alınıyor. Yaşadığımız dönemi oldukça başarılı bir şekilde yansıtan Peter Turrini'nin oyununu Erk Bilgiç yönetiyor, Emre Kınay oynuyor.

Uğur Yücel - Azınlıkta Kaldık 30.yıl Gösterileri
q
26 Kasım, Salı, 20:30 - 22:00
d
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Uğur Yücel'in tek kişilik stand-up gösterisi Azınlıkta Kaldık, 19 senenin ardından yeniden seyircisiyle buluşuyor. Günümüze uyarlanan oyun, kendi kişisel tarihinden ülke tarihine yayılan hikayelerin anlatıldığı bir gösteri olma özelliğini taşıyor. Hem neşeli hem hüzünlü olayları ele alan oyun Tepekule Kongre ve Sanat Merkezi'nde izlenebilir.

Plastik Aşklar
q
26 Kasım, Salı, 20:00 - 21:30
d
Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi (BKM)

Birbirine zıt karakterde iki kadının karşılaşmasını anlatan Plastik Aşklar'ın başrolünde usta oyuncu Oya Başar ve Begüm Birgören paylaşıyor. Farklı geçmişlere, serüvenlere sahip iki karakterin hikayesinin anlatıldığı oyunu Orçun Ucal yönetiyor

Kürk Mantolu Madonna
q
28 Kasım, Perşembe, 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Sabahattin Ali'nin kült eseri Kürk Mantolu Madonna sahnede. Aşkın insan ruhu üzerindeki güçlü etkilerini en iyi anlatan eserlerden biri olan Kürk Mantolo Madonna'yu Saygın Aşan yönetiyor. Bu unutulmaz hikayeyi keman ve piyano ezgileriyle izlemeye hazır olun.

Benzer yazılar
#SAĞLIK
#PSİKOLOJİ
#YAŞAM
Dünyayı saran Covid-19 pandemisinin ruh sağlığımız üzerinde azımsanmayacak etkileri var. Kimimiz kaygı ile baş etmede zo...
Kardelen Uysal
7 Nis 2020
#SANAT
#RESİM
Kentler yalnızca ulusların değil, bireylerin de kişisel tarihlerinin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden kent manzaraları b...
Çağatay Olgun
3 Nis 2020
#SAĞLIK
#YAŞAM
İzmir Büyükşehir Belediyesi COVID-19 salgınına karşı önlemler almaya devam ediyor. Şehirde dezenfeksiyon, sosyal mesafe ...
Editör
2 Nis 2020
#SİNEMA
Evde sinema keyfine Türk filmlerini katmak isteyen sinema tutkunları, 2000'lerin mutlaka izlemeniz gereken 10 Türk filmi...
Gülay Güler
1 Nis 2020
#EVDEKAL
#DİJİTAL PLATFORM
YouTube popüleritesini kaybetmeyen ve her geçen gün daha da yükselen bir sosyal medya platformu. Kimi zaman eğlenmek, ki...
Seçil Şeker
30 Mar 2020
#TEKNOLOJİ
Bu uygulamalar sayesinde zihninizi, bedeninizi ve el becerilerinizi geliştirebilir; evde geçirdiğiniz zamanı ve molaları...
Gülay Güler
30 Mar 2020
#TİYATRO
İnsanın, toplumun, tarihin, düşlerin, umudun elçisi olan tiyatro geçmişten bugünümüze insanın baktığı en değerli aynalar...
Kardelen Uysal
27 Mar 2020
#EDEBİYAT
#PSİKOLOJİ
Kitap okumayı sevenler, vakit ayıramayıp yeniden bir şeyler okumak isteyenler için kitap listesi hazırladık. Önerdiğimiz...
Kardelen Uysal
25 Mar 2020
#PODCAST
Gündem, teknoloji, edebiyat, kişisel gelişim, spor, sanat gibi pek çok konuda birbirinden farklı ve değerli görüşlerin a...
Seçil Şeker
25 Mar 2020
#BULUŞMA
#ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİK
12min.me İzmir'in ilk dijital buluşması "NERD'esin?" 25 Mart Çarşamba akşamı saat 19.00’da video konferans uygulaması Zo...
Editör
23 Mar 2020
#MÜZE
#SANAT
Dünyanın en önemli müzeleri çevrim içi ziyarete uygun biçimde kapılarını açtı. Sanatın en eski ve en güncel eserlerini i...
Kardelen Uysal
22 Mar 2020
#SİNEMA
Kendini sinematik evrende kaybetmek isteyenler için kimseden duymadığımız ama izlemeye değer bulduğumuz filmleri yıl, tü...
Gülay Güler
21 Mar 2020
#MÜZİK
Şirin Pancaroğlu, Washington Post Gazetesi tarafından uluslararası ölçekte büyük bir yetenek olarak nitelendirilen çok d...
Kardelen Uysal
18 Mar 2020
#SANAT
Yaklaşık otuz yıldır ekranlardan tanıdığımız ünlü oyuncu Canan Hoşgör artık İzmirli. Hoşgör, İstanbul'un kaosundan o kad...
Gülay Güler
16 Mar 2020
#BİNİCİLİK
#RESTORAN
#ETKİNLİK ALANI
Manej Urla, bir babanın kızının hayalini gerçekleştirme hikayesi. Aylin at ister, baba Yaşar Bey atı alır, at için yer y...
Gülay Güler
14 Mar 2020
#MÜZİK
Ağustos ayında Ohrid Uluslararası Çoksesli Korolar Yarışması'nda ülkemizi temsil etmeye hazırlanan A Capella Gramofon Ko...
Kardelen Uysal
11 Mar 2020
#STAND-UP
#TİYATRO
Aşk Yeniden dizisinin Şaziment'i olarak hayatımıza girip yıllardır bizi bizden çıkardığı malzemelerle güldüren komedyen ...
Seçil Şeker
10 Mar 2020
#YEMEK
#RESTORAN
Gastronomi mezunu Didem ve Alp Türkmenoğlu okulda tanışıp, aşık olurlar. On sene boyunca İstanbul'da yaşayan, çeşitli re...
Gülay Güler
9 Mar 2020
#KONSER
#TİYATRO
izmir'de bu hafta konser, opera, tiyatro oyunu gibi pek çok etkinlik bizleri bekliyor. Haftaya başlamadan önce listemize...
Editör
9 Mar 2020
#SOSYAL SORUMLULUK
Konak Belediyesi, Kadınlanlar Günü'de kadına yönelik şiddete dikkat çekmek adına “Kadın Doğmak” adlı projeye imza attı.
Editör
7 Mar 2020
#SÖYLEŞİ
#BULUŞMA
Almanya'nın Hamburg şehrinde başlayıp, kısa sürede tüm Avrupa’ya yayılan buluşma etkinliği 12min.me Türkiye’de İstanbul’...
Editör
7 Mar 2020
#FESTİVAL
5-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14'üncü İzmir Uluslararası Kukla Günleri, 23 ülkeden 50 kukla tiyatrosu ...
Editör
5 Mar 2020
#RESİM
#YOGA
#ATÖLYE
Bu ay sizler için hem kişisel gelişiminize destek verecek hem de size yeni bir hobi kazandıracak atölyeleri listeledik.
Seçil Şeker
5 Mar 2020
#SİNEMA
Mart ayında Karaca Sineması'nda, Nazım Hikmet Kültür Merkezi Konak Halk Sahnesi'nde, İzmir Sanat'ta birbirinden güzel fi...
Kardelen Uysal
3 Mar 2020
#KONSER
Mart ayında da İzmir, birbirinden etkileyici konserlere sahne olmaya devam ediyor. Listemizde rock müziğin kralları Duma...
Gülay Güler
1 Mar 2020
#EĞLENCE MEKANI
#BAR
#RESTORAN
Partileri, kampanyaları, pazarları ile açıldığı günden beri İzmirlinin yakından takip ettiği Soweto ile yarattıkları mod...
Seçil Şeker
27 Şub 2020
#SOSYAL SORUMLULUK
damla yur, yıllarca büyük gazetelerde haberler yapmış, yazılar yazmış bir feminist. Türkiye'nin sancılı süreçlerinde gaz...
Kardelen Uysal
26 Şub 2020
#FESTİVAL
#ÇOCUK
#TİYATRO
Dünyanın en iyi kukla sanatçılarını ağırlayan Uluslararası İzmir Kukla Günleri, 5-22 Mart tarihleri arasında tüm İzmir'i...
Gülay Güler
26 Şub 2020
#TİYATRO
#MÜZİKAL
#FESTİVAL
Toplumsal dayatmaların sorgulandığı, büyük ustaların anıldığı, Charlie Chaplin Komedi Ödülü sahibi oyunlar bu ay İzmir'e...
Kardelen Uysal
25 Şub 2020
#SPOR
İzmir'in ilk Enduro MTB (Dağ bisikleti) organizasyonu 6-7-8 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinlik kapsamında düzenle...
Editör
24 Şub 2020
#SİNEMA
#FESTİVAL
Üç senedir Kadın Yönetmenler Festivali düzenliyor. Festivalde birbirinden güzel seçkiler ve programlar yer alıyor. Festi...
Kardelen Uysal
24 Şub 2020
#TİYATRO
#SİNEMA
#KONSER
Bu hafta cemre suya düşüyor, bahar iyiden iyiye geliyor. Peki biz bu hafta hangi etkinliklere düşeceğiz hepsi listemizde...
Editör
24 Şub 2020
#SPOR
İzmir'de skydiving'den kaya tırmanışına, rüzgar sörfünden tüplü dalışa, ATV'den go-kart'a birçok ekstrem spor seçeneği b...
Gülay Güler
21 Şub 2020
#TİYATRO
Eğitmen, oyuncu ve yönetmen İbrahim Güngör ve koreograf, oyuncu ve eğitmen Jülide Derya ile Tiyatro Terminal'de tiyatro ...
Kardelen Uysal
20 Şub 2020
#SOSYAL SORUMLULUK
Birleşmiş Eller, duyduğu, gördüğü her yere yardım eli uzatmaya çabalayan bir oluşum. Ayrımların sosyal adaletsizliği kör...
Kardelen Uysal
18 Şub 2020
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade