R
GİRİŞ
TR
EN

Mutluluk Katsayınızı Artıracak İzmir'in En İyi Tatlıcıları

#PASTANE
#YEMEK
Gülay Güler
7 Feb 2020

Tatlı yiyip tatlı konuşma vaktimiz gelmedi mi? Tatlı krizlerinizi tatlı bir gülümsemeye dönüştürecek İzmir'in en iyi tatlıcılarını listeledik. Listemizde krepleriyle ünlü Rimo's Creperie, waffle'a farklı bir boyut kazandıran Bubblin Bubble Waffle & Beverage, tüm cheesecake çeşitleriyle kaplerimizi fetheden Cafe Ponte, gerçek Fransız lezzetleri sunan Leone gibi konsept tatlıcıların dışında İzmir'in klasikleri Sevinç, Lozan, Reyhan yer alıyor. Haydi, midemizin götürdüğü yere gidiyoruz.

 

Keşfedilmesi Gerekenler
Rimo's Creperie
!
5

2015 yılında, Çeşme Ilıca'da açılan Rimo's Creperie'nin Alsancak'ta ve Bostanlı'da şubeleri bulunuyor. Dünya mutfağını Türk murfağı ile harmanlayıp krep kültürüyle bağdaştıran Rimo's Creperie, Kumpan (Kumru Pancake) ve Burpan (Burger Pancake) gibi ürünler sunuyor. İster sabah ister akşam ister tatlı ister tuzlu her modunuza uygun lezzetler sunan Rimo's Creperie'de gerçek İngiliz kahvaltısı, Çeşme kumrusundan esinlenerek yaratılan Kumpan, yumaşacık waffle hamuru, nutella ve meyvelerin muhteşem uyumuna şahit olacağınız Tutti Furitti Waffle mutlaka denemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor.

 
Bubblin Bubble Waffle & Beverage - Alsancak

Bubblin Bubble Waffle & Beverage waffle'a farlklı bir boyut kazandırmış. Hem görsel şölen hem lezzet şöleni sunan Bublin Bubble'da Unicorn, Cereal Killer, Clasico, Nutcrakcer adlı dört çeşit waffle bulunuyor. Bizim önerimiz Clasico'dan yana oldu. Bubblin Bubble'da zengin bir soğuk ve sıcak içecek menüsü de bulunuyor. Burada yediğiniz hiçbir tat pişmanlık yaratmıyor.

Cafe Ponte Cheesecake House
!
5

2009 yılında Bostanlı'da açılan Cafe Ponte, cheesecake'leri ile her gün şöhretine şöhret katmaya devam ediyor. Cafe Ponte'nin Oreo Cheesecake, Yaban Mersini Cheesecake, New York Cheesecake, Çikolata Cheesecake'ini biz çok beğendik. 17 çeşit cheesecake'in dışında bitki çayları, kahve çeşitleri, rengarenk smoothieler, sağlıklı sandviçler menüde yer alıyor. Cafe Ponte, stresli geçen bir günün yorgunluğunu atmak için ile oldukça ideal bir mekan. Cafe Ponte'de tek derdiniz hangi cheesecake'i deneyeceğinize karar verememeniz olacak.

 

 

 

Mac Guffin Chocolate & Coffee

Alican Yurdasever ve Arife Uşaklı sinema-kafe tadındaki Mac Guffin Chocolate & Coffee'yi Eylül 2019'da açtılar. Mac Guffin'in tatlı ve patisserie ürünleri gibi Belçika çikolataları da çok özgün ve lezzetli. Beyaz, bitter, sütlü, ruby, limonlu, portakallı gibi çok çeşitli çikolataları bulunuyor. Mac Guffin'in brownieleri de müşterileriler tarafından çok beğeniliyor. Mac Guffin'den suratınızda kocaman bir gülümsemeyle ayrılacaksınız. 

Leone Patisserie & Boulangerie - Alsancak
!
4

Alsancak'taki Leone, 2010 yılından beri kruvasan, ekler, kiş, tart gibi Fransız lezzetlerini İzmirlilere sunuyor. Leone yarı Fransız, yarı Türk beş kız kardeş tarafından yönetiliyor. Kardeşlerden Tuğba Gürgan pastacılık aşkıyla Fransa'da eğitim alır, işin mutfağında çalışır, ardından Türkiye'ye döner ve kardeşleriyle birlikte annelerinin adını koydukları Leone'yi açarlar. Leone'de tüm ürünler geleneksel yöntemlerle, doğal ürünlerle hazırlanıyor, tarifte geçen malzemeler Fransa'dan getirtiliyor. Gerçek Fransız lezzetlerini denemek istiyorsanız Léone'ye mutlaka uğrayın.

 
Arpège Patisserie
!
4

Arpege’nin yaratıcısı Metin Saruhanlı, ailesi bisküvi işiyle uğraşırken hobisi olan pastacılık işini kariyere dönüştürmek ister ve eğitim almak için Paris'teki ESCF Ferrandi’ye başvurur. Fransa'da pastacılığı işin ustalarından öğrendikten sonra 2013 yılında İzmir'de Arpege’yi açar. Kısa zamanda farklı konseptiyle İzmirliler tarafından çok sevilen Arpege’nin mutfağında yüzde yüz organik ve mevsimsel lezzetler kullanılıyor. Ayrıca meyveler ve esanslar kendileri tarafından üretiliyor. Arpege'de Fransız usulü; az kek, bol malzeme pastalar yapılıyor. Pastalarında unsuz kek kullanmaları pastaların hafif olmalarını sağlıyor.  Limonlu tart, Pierre, Fraisier, Mont Blanc ve Karamelli brownie mekanın imza tatlıları. İzmir'de Paris’in meşhur pastalarını denemek isterseniz Arpege'e gidebilirsiniz. 

Cupcake House İzmir
!
4

Cupcake House 2015 yılında, Balçova Kipa AVM'de ardından Bostanlı'da şube açtı. Gerçek çikolatadan frosting'i, enfes dolgusu ve yumuşak kekiyle Cupcake House, İzmirli cupcakeseverlerin kalbini kazandı. Red Velvet, Cupcake Browni, Cupcake Bounty'i denemenizi öneririz. Cupcake House'un özel günleriniz için cupcake buketi, saksıda cupcake, sekiz kişilik dev cupcake pasta, makaron, tasarım pasta gibi çalışmaları bulunuyor.

İrmik Hanım Patisserie
!
4

İrmik Hanım Patisseire'in kurucusu ve sahibi Fransa Cordon Blue diplomalı Esra Özkutlu, 2014 yılından beri Urla'da müthiş lezzetler yaratıyor. İrmik Hanım yüzde yüz keçi sütünden yaptıkları dondurmaları ile dillere destan olmuş durumda. Özellikle lavantalı, zencefilli dondurmalarını denemenizi tavsiye ederiz. İrmik Hanım'da acıbadem kurabiyesi gibi geleneksel Türk lezzetleriyle makoron gibi Fransız lezzetleri yan yana sergileniyor. Belçikalı, Ekler, Limonlu Merengeli Tartolet, Crumble, Vişneli Brownie, Amandin, Kokoşko öne çıkan lezzetlerinden birkaçı. Ayrıca şerbetli ve sütlü tatlıları da bulunuyor. Tarifleri eşsiz olan İrmik Hanım'ın mutfağında sadece tereyağı ve mevsimsel meyveler kullanılıyor.

 
İzmir Klasikleri
Reyhan Pastanesi - Alsancak
!
5

Reyhan ailesi 1956’da Basmane'de Fuar Pastanesini, ardından 1965’te Alsancak'ta Reyhan Pastanesini açarlar. 70'li yıllarda kentsel dönüşüm sebebiyle yıkılan mekan 1991’den beri üçüncü kuşak temsilcileriyle kaldığı yerden devam ediyor. Pastane, parça çikolatalı pastası ile meşhur. Lalita adlı pastası, rokokosu, bade kurabiyesi, yer fıstık ezmeli kurabiyesi tadılmazsa olmaz lezzetleri arasında.

Sevinç Pastanesi
!
4

Kıbrıs Şehitleri'nde Ülkü Pastanesini açan Pelit ailesi Sevinç adı ile üretime 1957 yılında başlar. Kenan ve Şaban Pelit kardeşlerin yarattığı markayı ailenin ikinci ve üçüncü kuşakları geliştirerek devam ettirmektedirler. Türkiye'nin en meşhur pasta, tatlı ustalarını şehrimize getiren Sevinç Pastanesi baton muzlu pasta, meyveli pasta, turta, kestane şekeri, badem kurabiyesi gibi tatları İzmir'e kazandırdı. Bu lezzetler o kadar sevildi ki Sevinç Pastanesi İzmir'in sembolü, İzmirlilerin buluşma noktası oldu. Katkı malzemelerinin ve yapay koruyucuların asla girmediği Sevinç'in mutfağında doğal ve günlük ürünler kullanılıyor. Sevinç'in imza tatlısı ise Pavlova. Sevinç'in çilekli milföyü, rokokosu, badem kurabiyesi, kestane şekeri de mutlaka tatmanız gereken lezzzetleri arasında yer alıyor.

 

Lozan Pastanesi
!
4

1969 yılında Osman Pelit tarafından kurulan Lozan Pastanesi, o günden beri Pelit ailesi tarafından işletiliyor. Lozan Pastanesi yarım asırdır sunduğu benzersiz tatlılarıyla İzmir'in simgelerinden biri haline gelmiştir. İzmir Enternasyonel Fuarı Lozan Kapısı'nın karşısındaki pastane pastaları ile meşhur. Çikolatalı pasta, karaorman pastası ve kakaolu muzlu pasta müşterilerin favorileri. Tatlılarında ve dondurmalarında Kemalpaşa'daki çiftliklerinde bulunan tesiste özel olarak üretilen sütleri kullanıyorlar. Dondurmaları ile de damak çatlatan Lozan'ın özellikle kavunlu, cevizli ve karadutlu dondurmasını denemelisiniz. Pastanenin kendi imalatı çikolataları, şekerlemeleri, sütlü tatlıları da çok beğeniliyor.

Mennan Dondurma & Sütlü Tatlıları
!
4

1936 yılında Mennan Aygen tarafından Kemeraltı'nda açılan Mennan, dondurmasıyla ve sakızlı muhallebi, trileçe, sütlaç gibi sütlü tatlılarıyla meşhur. Dondurmanın lezzeti gerçek salep çekirdeklerinden ve taze sütten geliyor. Dondurmalardan karadutlu olanı da çok beğenliyor. Sakız, ceviz, krokan, antep fıstıklı dondurma da tadılması gerekenlerden. Dondurma ile servis edilen tereyağlı ırmık talısına bayılacaksınız. Mennan'da fiyatlar da bir o kadar makul.

Topraktan Pastanesi

2001 yılından bu yana bir aile işletmesi olarak faaliyetlerine devam eden Topraktan Pastanesinin şu an Bornova’da üç şubesi bulunuyor. Topraktan Pastanesinin pavlovası, portakallı rulo pastası, Finike pastası çok meşhur. Topraktan'ın dondurmaları da bir o kadar beğeniliyor. Antep fıstıklı, krokanlı, çikolatalı, kurabiyeli dondurmayı denemenizi öneririz. Bunların dışında kruvasanları, börekleri, açmaları, poğaçaları, kurabiyeleri hepsi günlük çıkıyor, lezzetine doyum olmuyor.

 

Bravo Patisserie
!
5

Karşıyaka’daki Bravo 1997’de, butik bir pastane olarak Sevgi ailesi tarfından faaliyete geçirildi. Zamanla Karşıyaka'nın en popüler pastanelerinden biri haline gelen Bravo Pastanesinin dondurmaları çok beğeniliyor. Bravo'da dondurmalar mevsim meyveleriyle yapılıyor ve yaz kış servis ediyor. Mozaik, menekşeli, sakızlı, bitter çikolatalı dondurma en çok tercih edilen çeşitler arasında yer alıyor. Bravo Pastanesinin pastaları da en az dondurmaları kadar beğeniliyor. Özellikle çikolatalı rulo pasta, tiramisu müşterilerin favorisi. Bravo’nun kurabiyeleri de bir o kadar lezzetli, mutlaka denemelisiniz.


Benzer yazılar
#SOSYAL SORUMLULUK
Birleşmiş Eller, duyduğu, gördüğü her yere yardım eli uzatmaya çabalayan bir oluşum. Ayrımların sosyal adaletsizliği kör...
Kardelen Uysal
18 Feb 2020
#SİNEMA
Farklı sinema türlerine merakınız varsa, bağımsız filmlerden, dünya sineması örneklerinden seçkiler izlemeyi seviyorsanı...
Kardelen Uysal
17 Feb 2020
#TİYATRO
5-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14'üncü İzmir Uluslararası Kukla Günleri, bu yıl da dünyanın en büyük ku...
Editör
17 Feb 2020
#TİYATRO
#KONSER
İzmir de bu hafta kaçırılmaması gereken hangi konserler, tiyatro oyunları, festivaller var, gelin beraber bakalım, ajand...
Editör
17 Feb 2020
#EĞLENCE MEKANI
#MÜZİK
#DANS
İzmir'in en sevilen gece kulüplerini listeledik. Elektronik dans müziği, R&B, pop ya da rock... İzmir'de sizi eğlendirec...
Seçil Şeker
15 Feb 2020
#RESTORAN
Ortaya, geleneksel Ege mutfağını, Akdeniz ve dünya lezzetleriyle harmanlayarak bize füzyon mutfak deneyimi sunuyor. Orta...
Gülay Güler
12 Feb 2020
#SİNEMA
Birikim Atölyesi ve otuzbeslik.com’un düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın 20'ncisiyle kar...
Gülay Güler
12 Feb 2020
#MÜZİK
#SOSYAL SORUMLULUK
Praksis ekoloji, kadın hakları, işçi grevleri gibi pek çok toplumsal konuda mücadele eden, mücadele edenlerin yanında ol...
Kardelen Uysal
11 Feb 2020
#MÜZİK
#KONSER
#TİYATRO
İzmir'e bu hafta birbirinden başarılı sanatçılar geliyor. Dilerseniz dans edebilir, dilerseniz tiyatroya gidip güzel bir...
Editör
9 Feb 2020
#PASTANE
#YEMEK
Tatlı yiyip tatlı konuşma vaktimiz gelmedi mi? Tatlı krizlerinizi tatlı bir gülümsemeye dönüştürecek İzmir'in en iyi tat...
Gülay Güler
7 Feb 2020
#MÜZİK
İzmir'in en sıradışı ve en eğlenceli partilerin sahibi Roots. ile yakaladıkları başarının sırrını ve gelecek planlarını ...
Seçil Şeker
6 Feb 2020
#YEMEK
#KONSER
#MÜZİK
#TİYATRO
Aşıklar, aşklarını özel günlerde daha bir coşkulu yaşayanlar, 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor! İzmir'de hangi etkinl...
Seçil Şeker
6 Feb 2020
#GÖNÜLLÜ
#SOSYAL SORUMLULUK
Hayvan olarak dünyada yaşamak zor, ülkemizde yaşamak daha da zor. Hayvanlar için üzülmek dışında bir şey yapmak istersen...
Kardelen Uysal
4 Feb 2020
#SÖYLEŞİ
İzmir’in alternatif sanat alanı Tilki Sanat’ın açık ve özgür tartışma platformu T-Talks, farklı disiplinlerden alanında ...
Editör
3 Feb 2020
#KONSER
#TİYATRO
Sizler için bu hafta merakla beklenen konserleri, tiyatroları ve sinemaları listeledik. İzmir bu hafta da dopdolu!
Editör
3 Feb 2020
#GEZİ
Şehirlerimizin sadece güzelliklerini, kahramanlıklarını anlatma, onu cicili bicili paketleyip sunma meylindeyiz. Tıpkı k...
Filiz Temiz
2 Feb 2020
#SİNEMA
Bu ay İzmir’e birbirinden dikkat çekici ve ilham veren bağımsız filmler uğruyor. Karaca Sineması, Türkan Saylan Kültür M...
Kardelen Uysal
31 Jan 2020
#ATÖLYE
#YOGA
Bu ay sizler için hazırlanan hem içsel yolculuğunuza destek verecek hem de size yeni bir hobi kazandıracak atölyeleri li...
Seçil Şeker
31 Jan 2020
#RESTORAN
#BUTİK OTEL
Eşsiz deniz manzarası eşliğinde dünya mutfağından lezzetler sunan Fermaki aynı zamanda pub ve butik otel hizmeti sunuyor...
Gülay Güler
29 Jan 2020
#SİNEMA
#EĞİTİM
#BELGESEL
Doğa Kılcıoğlu, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olduktan sonra Paris Sorbonne III Ün...
Kardelen Uysal
28 Jan 2020
#TİYATRO
Edebiyattan tiyatroya uyarlanan ödüllü oyunlar, turneye çıkıp kentimize uğrayan talk şovlar, yıllar sonra seyirci karşıs...
Kardelen Uysal
26 Jan 2020
#KONSER
Birbirinden etkileyici konserlerle İzmir'de müziğin ritmi hiç düşmüyor. Listemizde rock müziğin yıldızları Yüksek Sadaka...
Gülay Güler
24 Jan 2020
#KİTABEVİ
Uzun yıllar boyunca İstanbul'da faaliyet gösteren Hermes Sahaf, İzmir'e taşındı. İçeri girer girmez kitapların, nostalji...
Kardelen Uysal
23 Jan 2020
#YEMEK
Çikolatalarının tadına baktığınız an duyduğunuz o yoğun hazzı anlatmak için sayfalarca yazı yazabiliriz ama yeterli olac...
Seçil Şeker
22 Jan 2020
#TİYATRO
#KONSER
Sizi kış depresyonundan koruyacak, dışarıya çıkmanıza sebep olacak haftanın en iyi etkinliklerini listeledik. Bakalım si...
Editör
20 Jan 2020
#GEZİ
Dünyaca ünlü Yunan Adaları'na yeşil pasaportumuz ya da çok girişli Shengen vizemiz olmasa da kapı vizesi uygulamasıyla g...
Gülay Güler
18 Jan 2020
#SİNEMA
Birikim Atölyesi ve otuzbeslik.com’un düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın 19'uncusuyla ka...
Gülay Güler
16 Jan 2020
#YEMEK
#EĞLENCE MEKANI
Açıldığı günden itibaren İzmir'in gözdesi olan, yazın ağaçların altındaki masalarda güneşin ve akşam serinliğinin tadını...
Seçil Şeker
16 Jan 2020
#MÜZİK
İranlı def sanatçısı Sami Hosseini öncülüğünde 2013 yılında kurulan Ahura Ritim Topluluğu, ortak insani değerlere ve kay...
Kardelen Uysal
15 Jan 2020
#TİYATRO
#KONSER
İzmir yılın ilk ayında birbirinden keyifli konserlerle dolu. Bu hafta müziğe doymak, müzikle büyülenmek istiyorsanız mut...
Editör
13 Jan 2020
#GEZİ
Urla-İskele sahil şeridi boyunca denize hangi noktadan, hangi duygu haliyle bakarsanız bakın o etkileyici panorama içind...
Filiz Temiz
11 Jan 2020
#BAR
Son zamanların yeni trendi kokteyl barlar. Gece kulüplerinin gürültülü atmosferinin aksine daha sakin ve samimi bir orta...
Gülay Güler
9 Jan 2020
#TİYATRO
Ekranların sevilen dizisi Çocuk'un ele avuca sığmayan karakteri Murat Karasu'yu canlandıran Kenan Acar ile keyifli bir s...
Seçil Şeker
6 Jan 2020
#TİYATRO
#KONSER
#SERGİ
Haftanın içinizi ısıtacak ve soğuk havaya rağmen dışarı çıkmanızı sağlayacak etkinliklerini listeledik. Sıcacık bir haft...
Editör
6 Jan 2020
#GEZİ
Köy hayatını, geleneklerini, kültürünü, lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz, her biri özgün karaktere sahip İzmir'in en ...
Gülay Güler
3 Jan 2020
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade