Etkinlikler

ORFF Eğitimi

Çar 5 Ara 10:00 - Çar 29 May 17:00 - Tüm gün
ORFF (Temel Müzik, Ritm ve Dans) EĞİTİMİ

Müzik, söz ve hareket insanın kendini ifade etme araçlarıdır ve hangi yaşta olursa olsun insanın içinde ifade etme isteği ve becerisi vardır. Müzisyen Carl Orff ve Gunild Keetman bu potansiyelden hareketle 1930’larda “Orff Schulwerk” eğitim metodunun temellerini atmışlar ve çocuklarla müzik ve hareket eğitimleri çalışmalarına başlamışlardır. Orff Schulwerk insanda zaten var olan yaratıcılığı müzik, söz ve hareket birleşimiyle açığa çıkarmayı hedefleyen bir eğitim sistemidir. Öyle ki bu yaratıcılık her yönüyle hayatımızı etkileyecektir.

Mevcut müzik ve diğer sanat eğitimlerinden farklı olarak burada kişinin bir müzik bilgisi ya da sanatsal yeteneği olması beklenmez. Grup içinde her seviyeden kişi yaratım sürecine katılıp kendini müzik, konuşma veya dans yoluyla ifade etme imkanına erişir. Bu yaklaşımda önemli olan sonuç değil süreçtir. Bu süreçte yaratıcılığın yanı sıra kişinin; bağımsız karar verme becerisi, sorumluluk bilinci, dayanışma becerisi, sosyal duyarlılık, hoşgörü ve değerlilik duygusu kazanması hedeflenen diğer psikolojik kazanımlardır. Çalışmalar kişilerin var olan sanatsal yeteneklerinin fark edilmesine de imkan vermektedir.

Orff eğitimlerimiz; 4-7, 8-11, 12-15 yaş gruplarında, sabah ve öğleden sonra katılabileceğiniz program seçenekleriyle düzenlenmektedir.

Eğitmen Gülen Gül Kaynar hakkında;

1986 yılında Çanakkale’de dünyaya gelen Gülen GÜL KAYNAR, lisans eğitimini Fizik ve Maliye bölümlerinde tamamlamış ve 10 yıl süresince özel sektörde ve Kamu sektöründe farklı görevlerde bulunmuştur. 2008 yılından bu yana Aktiffelsefe Kültür Derneği bünyesinde Felsefe ve Psikoloji alanında çalışmakta ve 2012’den beri de bu alanlarda seminerler vermektedir. Bu süreçte sağlıklı bir zihin ve ruh gelişiminin ne denli önemli olduğunu görüp rotasını Çocuk Gelişimi’ne çevirmiştir. Çocuklara yönelik olarak ICF-CCE onaylı Koçluk Oyun Araçları Eğitmenliği Eğitimi’ni tamamlayarak Uluslararası Çocuk Koçu ünvanını almış ve Türkiye’nin ilk çocuk koçlarından biri olmuştur. Bunun yanında Orff (temel müzik, ritm, hareket) eğitimini tamamlamış ve Orff Eğitmeni olmuştur. Evli ve 1 çocuk sahibi olan Gülen GÜL KAYNAR halen İstanbul Üniversitesi AUZEF Çocuk Gelişimi bölümünde eğitimine devam etmektedir. Koçluk Oyunları grup eğitmeni, Orff eğitmeni, bireysel çocuk koçu ve Koçluk Oyunları ebeveyn eğitmeni olarak mesleki yaşamını sürdürmektedir.

Katılım ve detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Rezervasyon: (0 232) 464 57 39