R
GİRİŞ
TR
EN

Ross Daly & Kelly Thoma

#KONSER
#MÜZİK
ETKİNLİK TARİHİ
30 November, Saturday 20:00 - 22:00
MEKAN
Aziz Vukolos Kilisesi
Etiler Mahallesi, 1281. Sk. 11 A, 35240 Konak/İzmir, Türkiye
YOL TARIFI AL
HAKKINDA

Sahnelerde “Dünya Müziği” kavramı henüz ortaya çıkmadan önce, bazı kişiler dünyadaki müzikal geleneklerin değerini ve çeşitliliğini anladılar ve hayatlarını bu çalışmalara adadılar. İşte onlardan biri Ross Daly. İrlanda asıllı müzisyen, hayatını dünyanın birçok farklı yerinde araştırmaya adaması ve 35 yıldır Girit adasında yaşaması ile hiçbir etnik tanımlamaya sığmıyor. Ross Daly, çok erken yaşlarda müziğin kendi deyimiyle ‘kutsal diyalogun dili’ olduğunu keşfetti. Bu diyalog onu yaşamı boyunca aradığı müzikal örnekleri bulduğu Orta Doğu, Orta Asya ve Hindistan’a yöneltti. Bu kültürlerdeki müziğin yalnızca kişlerin kendini ifade etme aracı olmadığını, aynı zamanda kişiler arasını sınırları aşarak iletişimi sağladığını gördü.
Bu keşif Daly’nin hayatını değiştirdi ve hayatını bu müzikal gelenlerin derinliklerinde ki sırları ve kompozisyon sanatını araştırmaya adadı. Daha sonra makam geleceğinde dünyanın en önemli ustaları ile çalışarak yoğun şekilde seyahat etti. 1975 yılından bu yana, zengin muzikal çeşitliliğe sahip Girit adasının uluslararası alanda tanınan, önde gelen müzisyenlerinden olarak kabul ediliyor.

1982 yılında Girit’te, dünyanın dört bir yanından gelen usta müzisyenlerin seminerler ve atölyeler verdiği, seyahatleri sırasında edindiği 250 enstrumanın sergilendiği daimi bir müzeye sahip Labirent Müzik Atölyesi’ni kurdu. Müzisyenler ve öğrencilerin buluşma noktası olan, makam ve gelenesel müzik alanında bugün Yunanistan’ın önde gelen kurumu olarak kabul edilmektedir.

KELLY THOMA

1995 yılında Ross Daly ile çalışmaya başlayan Kelly Thoma 3 yıl sonra kurdukları Labirent grubu ile Avrupa, Asya, Avustralya ve ABD’de konserler verdi ve farklı geleneklerden gelen müzisyenlerle birçok projede yer aldı.

Labirent Müzik Atölyesi’nin bir üyesi olarak Trio Chemirani, Omer Erdogdular, Derya Turkan, Zohar Fresco, Efren Lopez, Pedram Khavar Zamini, Dhruba Ghosh, Ballake Sissoko, Erdal Erzincan, Mehmet Erenler,Yurdal Tokcan, Mayu Shviro, Ustad Mohammed Rahim Khushnawaz gibi birçok müzisyenle birlikte çaldı.
Ross Daly’nin Ross Daly Quartet, Seyir, Iris, White Dragon, Tokso Folk String Quartet projelerinde ve Carnegie Hall, Theatre de la Ville, Queen Elizabeth Hall, San Francisco WMF, Rainforest WMF, Womadelaide, Rudolstadt ve daha birçok önemli sahne ve festivallerde çaldı.

Atina Üniversitesi İngiliz Edebiyatı ve Rallou Manour Dans okulundan mezun olan Thoma katkı sağladığı onlarca albümün yanısıra Anamkhara, 7Fish, As The Winds Die Down gibi kendi bestelerinden oluşan albümler yayınladı.

Konser, Ross Daly ve Kelly Thoma, perküsyonda Şakir Ozan Uygan eşliğinde Çağdaş Modal müzik türüne ait kendi bestelerini içeren bir program sunacaktır. Bu besteler onun Kuzeybatı Afrika’dan Hindistan’a kadar uzanan modal müzik yolculuğunu yansıtıyor. Konser İzmir Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında ve ücretsizdir.

Benzer etkinlikler
27
OCA
#KONSER
e
İsmet İnönü Sanat Me...
28
OCA
#KONSER
e
Nazım Hikmet Kültür ...
29
OCA
#KONSER
e
Nazım Hikmet Kültür ...
29
OCA
#KONSER
e
Ege Mektup Türkü Evi
29
OCA
#KONSER
e
Om Atelier - Mistral
31
OCA
#KONSER
e
Katina Meyhane
31
OCA
#KONSER
e
Om Atelier - Mistral
1
ŞUB
#KONSER
e
Om Atelier - Mistral
1
ŞUB
#KONSER
e
Hangout Performance ...
29
OCA
#KONSER
e
Ooze Venue
29
OCA
31
OCA
#KONSER
e
Ooze Venue
31
OCA
#KONSER
e
Ooze Venue
1
ŞUB
#KONSER
e
Drop Bornova
31
OCA
#KONSER
e
SoldOut Performance ...
1
ŞUB
#KONSER
e
Ooze Venue
1
ŞUB
#KONSER
e
SoldOut Performance ...
6
ŞUB
#KONSER
e
Bostanlı Suat Taşer ...
5
ŞUB
#KONSER
e
Ooze Venue
5
ŞUB
#KONSER
e
SoldOut Performance ...
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade