Etkinlikler

Adobe Premiere Pro ile Kurgu Atölyesi

Cmt 17 Kas, 12:00 - 18:00

 ‘’Adobe Premiere Pro ile Kurgu Atölyesi’’ isimli atölye etkinliği, 3 saat teori, 3 saat uygulama şeklinde gerçekleşecektir. Öncelik olarak katılımcılara programın en temel teknik özellikleri ve basit kurgu teknikleri gösterilecek, daha sonra katılımcılara parça görüntü klipleri verilecek, gösterilen bilgilerden yola çıkarak kendi tanıtım filmlerini yapmaları istenecektir. Atölyenin amacı; katılımcıların Adobe Premiere Pro programına giriş yapmaları ve aşinalık kazanmalarını sağlamak ve en basit düzeyde kendi tanıtım filmlerini üretmelerine yardımcı olarak, teorik ve teknik anlamda dijital program ve kurgu deneyimi kazandırmaktır.

Katılım Koşulları:
1- Atölye katılımı için herhangi bir yaş, okul, meslek koşulu bulunmamaktadır. Dijital alanda; programlara, tasarıma, kurguya ilgi duyan ve bu alanda üretim yapmak isteyen herkes
katılabilir.

2- Atölyede kullanılacak Adobe Premiere Pro programında; en basit şekilde kurgu yapabilmek konusunda gerekli olan araçlar işlenecektir. Katılımcıda programa dair temel bir
bilgi ve deneyime sahip olması şartı aranmamaktır. Atölyenin amaçlarından biri de zaten bu deneyimi kazandırmaktır. Orta ve ileri seviye bir atölye olmayacaktır.

3- Katılımcıların yanlarında kendi dizüstü bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir.

4- Katılımcıların bilgisayarlarında Adobe Premiere Pro programı bulunması tercih sebebidir. Bulunmayan katılımcılar, etkinlik günü atölye sahiplerinden programı edinebilirler. Program yükleme işleminin atölye saatine sarkmaması için 1 saat erken gelmeleri rica olunur.

5- Atölye projesinde ses klipleri yer alacağından, katılımcıların rahat çalışabilmeleri için kulaklık getirmeleri gerekmektedir.

*Katılım ücreti: 80₺
*Kontenjan sınırlıdır.
*Lütfen kayıt yaptırınız.
*Kayıt: 0850 807 03 57 (whatsapp uyumludur)