Etkinlikler

GÜLGÜN SHARAFAT İLE SİLVA EĞİTİMİ

Cum 12 Eki 18:30 - Paz 14 Eki 21:00 - Tüm gün
Psikolog Gülgün Sharafat ile “Silva zihin Kontrol Metodu”12 -13 -14 Ekim tarihlerinde Bizimbahçe’de...

Psikolog Gülgün Sharafat 30 yıldır Holistik Psikoloji, Spiritüel Psikoloji, Enerji Psikolojisi, Eğitim ve Öğrenmenin Nörofizyolojisi alanında çalışmaktadır. Türkiye yetkili eğitmeni olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Gülgün Sharafat Silva Metodu eğitimini kendi sözcükleriyle kısaca şöyle tanıtıyor.

“Tam adıyla "Silva Zihin Kontrol Metodu" Latin asıllı bir Amerikalı olan Jose Silva'nın yaratıcısı olduğu bir metottur. Çocuklarının zekasını ve ders başarısını artırmak için ilgi duyduğu beyin ve beyin dalgaları konusunda çalışmalar yapan Jose Silva, ulaştığı olağanüstü sonuçlar üzerine zamanının başarılı bir işadamı olarak beynin ve zihnin işlevlerini araştıran bir laboratuvar kurdu ve zamanının, nöroloji, psikoloji alanında yetkin bilimadamları ile çalışmalar yaptı.Amacı zihnin doğuştan getirdiğimiz gizli kalmış yeteneklerini keşfetmek ve her yaştan insanın bu yeteneklerini kullanabilmesini sağlamaktı.

22 yıl süren bu çalışma ve araştırma döneminin sonunda 1966 yılında ilk kez halka açık bir eğitime dönüştürülen Silva Metodu bugün 118 ülkede verilmekte , 36 üniversitede ders olarak okutulmaktadır. Günümüzde içinde Richard Bach(yazar) , Louise Hay ( yazar) Wayne Dyer (Psikolog) , Carl Simonton (Onkolog) gibi ünlü ve başarılı isimlerinde olduğu 6 Milyondan fazla insan metodun mezunudur. Zamanımızda aşina olduğunuz bir çok kişisel ve ruhsal gelişim tekniği temellerini, uygulamalarını Silva'dan almıştır.

Metodun en temel amacı insanların beyinlerinin, zihinlerinin daha fazlasını kullanmasını sağlamaktır. Bu dünyada başarılan herşey insan zihninin bir ürünüdür. Her insan düşüncelerinin, deneyimlediklerinin, hayal edip tasarlayabildiklerinin ve yapabildiklerinin bir ürünüdür. Başarılı her insan tüm bunları zihnini kontrol ederek, beynini yöneterek yapar. Bu yönetme ve kontrol etme bize diğer dersler gibi okulda öğretilmez bunu yaşarken deneye yanıla keşfederiz.

Silva Metodu son derece kolay, etkili ve sistematik bir biçimde zihninizi kontrol etmeyi size öğretir ve istediğiniz her alanda (iş, ilişkiler, aile, farkındalık, kişisel ve ruhsal gelişim ) hayal ettiğiniz başarıyı yakalamanızı sağlar. Biz Silva da istediğiniz bir yaşamı oluşturmaya Yaşam Üstadı olmak diyoruz. Silva metodu ile Yaşam Üstadı olursunuz.

Bilinçli zihnimizle yapabileceklerimiz sınırlıdır tıpkı bir bilgisayarın ekranında gördüklerimizin ve yapabileceklerimizin sınırı olduğu gibi, bilgisayarın işletim sistemini yani bilinçaltını yönetebildiğinizde ise yapabilecekleriniz sonsuzdur.Silva Metodunda bilinçli kalarak, fiziksel ve zihinsel olarak birkaç saniye içinde rahatlamayı ve beyninizde Alfa dalgası yaratarak zihnininizi bilinç ve bilinçaltı seviyesinde bir bilgisayar gibi istediğiniz hedeflere ulaşmak üzere programlamayı, yönetmeyi öğrenirsiniz.

Toplam 2,5 gün süren Silva eğitimi temellerini Meditasyon ve Hipnozdan alır. Yalnızca Silva Metoduna ait uygulamalarla eğitim boyunca kendinizde genel iyilik hali oluşturmada, stresle başetmede, sağlığı oluşturmada, odaklanma, hızlı öğrenme, anlama ve kavramada, kısacası her alanda, istediğiniz performans yönetimi ve yaşamınızın her alanında sorun çözmede kullanabileceğiniz teknikleri öğrenirsiniz.

Eğitimimiz sonunda mezunlarımıza tüm dünyada geçerli Uluslararası Silva Metodu Sertifikası verilir.

Türkiye'de 2007 yılından beri eğitimi verilmekte olan Silva Metodunun Türkiye Direktörü Ayşen Edis'dir.

Silva Metodu web sitemizi daha ayrıntılı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Son olarak Metodun kurucusu Jose Silva'nın Silva Metodunu tanımlayan çok sevdiğim bir cümlesini alıntılayarak bitirmek isterim; "Her birimiz birer bilgisayar gibiyizdir. Kendimizi olduğumuz kadar olmak üzere ve/veya daha fazlası olmamak üzere programlarız. Yıllar içerisinde ebeveynlerimizin, öğretmenlerimizin, bankacılarımızın, akranlarımızın, iş arkadaşlarımızın ya da yöneticilerimizin bizlere yaşattıkları, öğrettikleriyle hepimiz kendimizce kesinlikle aşılmaması gereken limitler belirleriz. Bu kısıtlamalar çerçevesi dahilinde iş hayatımızı ve sosyal hayatımızı kendimizce idare ederiz. Hepimizin kendi yarattığı bir “ben olma” imajı vardır. Kendimiz için yarattığımız bu bakış açısına hapis bir şekilde tüm hayatımızı yaşarız. Bu aslında kendimiz için yarattığımız bir hapishane gibidir. Bir gün kapıyı zorlamayı akıl ederiz. Bunu yaptığımızda aslında bu kapının hiç kilitli olmadığını fark ederiz ve o zaman içimizdeki o dışarı çıkmaya hevesli olan insanı fark ederiz.
İşte Silva Metodu bu kapı gibidir."
~Jose Silva~
İyiye&Dahaiyiye
Psikolog Gülgün Sharafat

Eğitim saatleri
12 Ekim Cuma 18:30- 22:00
13 Ekim Cumartesi -14 Ekim Pazar
09:00-21:00
Eğitim ücreti ; 1.950 +KDV
Detaylı bilgi ve kayıt için ;