Lüks Marka Perakendeciliği Eğitimi

Cuma, 14 Ağustos 2020 09:30
Küresel ekonominin gelişiminde lokomotif görevi gören perakende sektörü, tüm dünyada büyük bir hızla gelişmekte ve büyümektedir. Değişen ve gelişen pazarda tüketiciye sunulan marka ürün ve hizmetleri kusursuz bir şekilde ön plana çıkartmanın önemi günden güne artmaktadır. Özellikle Premium markaların sorumluluğunu taşıyan yöneticilerin, günü yakalayacak bilgi ve becerilerini sürekli geliştirmeleri kritik bir süreç olarak ortaya çıkmaktadır. Lüks Marka Perakendeciliği Eğitimi, söz konusu bilgi ve becerilerin gelişimine, örneklemeler ve uygulamalar yoluyla destek olmayı amaçlıyor.
 
Eğitim, uluslararası alanda lüks marka perakende sektörünün gelişimi ve lüks marka perakende müşterisinin beklentilerini analiz etmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda dinamik satış stratejileri uygulama becerilerini geliştirmek, eğitimden beklenen en büyük çıktıdır. Günün lüks marka perakende müşterisinin motivasyon kriterlerini doğru anlamak, “değerli ulaşılabilirlik“ kavramını benimsemek ve hayata geçirmek, geleneksel yatay büyüme yaklaşımından öte, mevcut müşteri portföyü içinde dikey büyümeyi gerçekleştirebilmek, farklı segmentteki müşterilerin birbirinden farklı olan satın alma karar etkenlerini daha iyi anlamak ve yönetmek konuları aktarılacaktır.
 
Lüks Marka Perakendeciliği Eğitiminde, Segmentler Arası Geçişkenlik gerçeği doğrultusunda var olandan daha da geniş bir müşteri portföyünü memnun etmek, günün belirleyici satın alma yaklaşımı olan anlık alım kararında çok daha etkin rol oynamak, geleceğin perakende modellerini doğru okumak ve adaptasyon sürecini başlatmak gibi konuları üzerinde de durulacaktır.
 
Eğitim İçeriği:
  • I. Premium Marka Perakende Sektöründe Bugün
  • II.Güçlü Perakende Oyuncusu Olmak – Müşteri Odaklılık
  • III. Premium Marka Perakende Sürecini Etkileyen Sosyal Davranışlar
  • V. Premium Marka Perakende Yönetiminde Stratejik Pazarlama
  • VI. Segmentler Arası Geçişkenlik
  • VII. Lüks Kavramı ve Satın Alma Psikolojiinde Yeri
  • VIII. Bireysel Marka Yaratmak ve Lüks Perakende
 
*Eğitim canlı sanal sınıf ortamında gerçekleştirilecektir.
 
Eğitim süresi: 2 Tam Gün.
 
Kimler katılabilir? 
Premium marka perakende yöneticileri.
 
Son Başvuru Tarihi: 6 Ağustos 2020