Online Psikocoğrafya ve Anlatı Atölyesi

Cumartesi, 28 Kasım 2020 20:00

Psikocoğrafya ve Anlatı Atölyesi : “Kendine Ait Bir Yol - bir kentin psikocoğrafyası"

 

Edebiyatçılardan, flanör ve flanözlere, kent gezginlerine; sürrealistlerden, devrimci sanat hareketlerine bir yolculuk, bir yürüyüş antolojisi, kaybolma klavuzu, yaşadığımız kenti yeniden deneyimlemenin ilham veren hikayesi…

 

”Kendine Ait Bir Yol – bir kentin psikocoğrafyası” atölyesi modernizmin tekrarlı yaşam tarzına karşı kolektif bir yaratıcılık denemesi.

 

Atölye, yaşadığımız kenti bir yerden bir yere ulaşmak için yapılan gündelik yürüme eylemi dışında, psikocoğrafyanın yöntemlerini kullanarak başka bir bakışla yeniden keşfetme amacını taşır ve kent ile insan arasındaki ilişkilerin farkına vararak bu deneyimlerin bireysel anlatılarla yeniden kurulduğu çalışmalar üretmeyi hedefler. Çağdaş psikocoğrafi yaklaşımın amacı bakışı sokaklardan, sokağın temsiline çevirmektir. Sokağın temsili, kent ile kurulan ilişkinin bir ifşasıdır.

 

Atölye farklı disiplinlerden sanatçılara ve temel fotoğrafçılık tekniklerini kullanabilen, sözel ve görsel anlatı becerilerini geliştirmek isteyenlerin katılımına açıktır.

 

Detaylı bilgi için: F-Akademi