Türk Sanat Müziği Dostluk Korosu

Cumartesi, 7 Aralık 2019 20:00
Ataşehir, 8001/1. Sk. No:1, 35630 Çiğli/İzmir, Türkiye

Ahmet Eren Özen yönetimindeki Türk Sanat Müziği Dostluk Korosu, yılın beşinci ve son konserini 7 Aralık 2019 Cumartesi günü Çiğli Belediyesi'nde verecek.
6 Aralık 1931 tarihinde doğan Zeki Müren'in 88. yaşgününü onun seslendirdiği şarkılardan oluşan repertuvarıyla kutlayacak olan koronun solistleri birbirinden güzel şarkılarla ve sürprizlerle Çiğli izleyicisinin karşısına çıkacak. Konser, Çiğli Belediyesi Binası'nda ikinci katta yer alan Fakir Baykurt Salonu'nda ücretsiz olarak düzenlenecek.
İzleyicilerin güzel dakikalar geçireceği program iki bölüm ve yirmi dokuz eserden oluşurken, koroya geniş bir orkestra eşlik edecek. Gecede ayrıca Türk Sanat Müziği günü de kutlanacak. Gitme Sana Muhtacım, Bir Demet Yasemen, Bağdat Yolu, Dudaklarında Arzu gibi sevilen parçalar izleyicileri zaman zaman duygulandırıp zaman zaman da eğlendirecek. Konser saat 20.00'de başlayacak.
Anadolu Caddesi üzerinde yer alan Çiğli Belediyesi'nde konser salonu ikinci kattadır. İZBAN Çiğli durağından, Çiğli otobüs ve dolmuşlarıyla ve özel araçlarla rahatlıkla ulaşılabilir.