Etkinlikler

Söyleşi: Titreşim Tıbbı

Per 17 Oca, 18:30 - 19:30
Yeni bir tanımlama ve yeni bir paradigmadan söz edeceğiz
Her ne kadar yeni olarak nitelendirsek de, binlerce yıllık kadim bir bilgi.
Çin tıbbından bölgesel şamanik uygulamalara kadar pek çok yerde ve farklı zaman dilimlerinde uygulanmış ve kullanılmış.
“Her şey enerji ile titreşir ve tüm bu enerjiler bir bilgi içerir”
Fiziksel bedenimizde bir enerji alanı ile çevrilidir. Bu alan hem bilgi merkezi hem de son derece hassas bir algılama sistemidir.
Bizi çevreleyen bu alan, olumlu ya da olumsuz, iç ve dış deneyimlerimiz tarafından ortaya çıkan duygusal titreşimleri de içinde barındırır. Artık bu bilgi, sisteme kayıt olmuş demektir. Bunun etkisi kendini fizik beden de görünür hale getirir. Yani hayatımız, deneyimlerimiz, yaşadıklarımız, travmalarımız kısaca, “biyografimiz, biyolojimizi belirler”.
Fizik bedenimiz, içinde tüm yaşadıklarımızı, korkularımızı, endişelerimizi, özgüvenimizi, zayıf ve güçlü yanlarımızı anlatan bir kitap gibidir.
Bedenimizden yükselen ses detone değilse, sağlığımız yerinde demektir. Eğer, fiziksel bedenimizin herhangi bir bölgesinden, detone bir ses yükseliyor ise, hastalık başlamış demektir.
Frekans yoğunluğundaki bir değişiklik, hastalığın özellikleri konusunda bize birtakım bilgiler verebilir.


Titreşim, frekans ve rezonans kavramlarından yola çıkıp, sağlık üzerindeki etkilerini konuşacağımız söyleşiye sizleri bekliyoruz.Murat Balanlı
1964 yılında Malatya’da doğdu. 1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini 1994 yılında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. 2012’de ise Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında Yüksek Lisansını elde etmiştir. Meslek hayatına 1996 yılında Tokat’taki Niksar Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’nde başlayan Dr. Balanlı, 2003-2008 yılları arasında Kayseri İbn-i Sina Tıp Merkezlerinde Başhekim olarak çalışmıştır. Akabinde yürütmüş olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Sağlık İşleri Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra, SGK Yönetim Kurulu Üyesi (2012-2015) ve SB Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hastane Yöneticisi olarak (2015-2018) görev almıştır. Romanya’da Nöroanatomi, Nöroelektrofizyoloji ve Biyofeedback konusunda eğitimini sertifikalandırmasının yanında, Rusya’da da Biyorezonans Tıbbı ve uygulamaları konusunda eğitim almış olup, çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Hâlihazırda, İzmir’de kendi adını taşıyan geleneksel ve holistik tıp yöntemlerini uyguladığı Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.


Herkese açık ve ücretsiz Tıbbı Titreşim söyleşisi kontenjanı sınırlı sayıdadır.
Katılım için rezervasyon gereklidir.
Nurhan Aydemir-0554 374 1769