Etkinlikler

Müzikle Farkindalik Atölyesi

Cmt 23 Mar, 13:00 - 15:00
Özgür GÜRBÜZ ile Müzikle Farkındalık EKİNOKS Atölyesi
***Atölye çalışmasından sonra bireysel seanslar yapılacaktır***
23 Mart 2019
13:00 - 15:00

***ÜCRETLİDİR***
Bireysel Çalışma İsteyenlerin Önceden Araması Gerekir.Katılım Sınırlı Sayıda Olacaktır.

Hayatölyesi
İletişim: 0553 289 9912
Karşıyaka - İzmir


MÜZİKLE FARKINDALIK ATÖLYESİ
Müzik, bir eğlence aracı olmasının yanısıra, insanı kendisi ve evren ile bütünleştiren en etkili ve en yalın YOLdur. Her şey özünde titreşim ve armoniden oluşur; yani her varlık kendi müziğine sahiptir.
Müziğin yaşamda ilerlemek için nasıl bir yol olduğunu deneyimlemek isteyen, kendi nefesiyle tanışmak isteyen, yaşamı dinlemeye ve daha derinden kavramaya ihtiyaç duyan, yaşamın ritmiyle uyumlanmak, iç ve dış gürültülerden arınmak isteyen, biz olmaya ve daha derin iletişime ihtiyaç duyan, stresle başa çıkmak için müziği yaşamında aktif bir dönüşüm aracı olarak kullanmak isteyen, dinlenmek ve yorgunluğunu atmak isteyen herkesi Müzikle Farkındalık Atölyemize davet ediyoruz.

Özgür Gürbüz Kimdir?

2004 yılında Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarından mezun oldu. 2000 yılından itibaren Kanun çalgısı üzerine kompozisyon çalışmaları yapmaktadır . Kendine has on parmak tekniğine dayalı çok sesli makam müziği eserleri bulunmaktadır. Kanunun yanı sıra Altay Bölgesi çalgısı olan igil çalmakta ve Orta Asya’ya özgü polifonik ve pentatonik seslerden oluşan geleneksel vokal tekniği olan höömey yapmaktadır. Aynı zamanda sağaltım yöntemi olan bu seslerle Uygur ve Çin Tıbbına dayalı çalışmalar yapmaktadır.

2005-2012’ye kadar NLP, Hipnoz, Enerjitik Hipnoz, Biyoenerji konularında eğitimler aldı.
Aynı dönem EMDR ve travma psikolojisi üzerine eğitimler aldı.
2010-2011 yılları arasında Mehmet Zararsızoğlu’dan Aile ve Sistem Dizimi eğitimi aldı. Daha sonrasında Franz Rupert’in sistemik travmalar üzerine geliştirdiği sistem dizimi metodunu benimsedi.
2010 yılında Çin Xingjian’da Uygur Müziği üzerine stüdyo müzisyenliği yaptı
aynı zamanda Çin Tıbbında kullanılan biyoenerjitik sağaltım yöntemleri üzerine eğitimler aldı.
2015-2016 yılları arasında Murat Kaplan’dan Temel Çin Tıbbı, Çigong, Yüz Okuma ve Karakter Analizi eğitimleri aldı.
2018 yılında T.C Sağlık Bakanlığı Müzik Terapi Uygulayıcı sertifikasyon programını tamamladı.
5 Element Teorisine ve Chan Terapisine dayalı müzikterapi çalışmaları yapmaktadır.
2007den bu yana Bilinçaltı Ritim ve Telkin Çalışmaları,
Müzikle Hipnomeditasyon ve Yoga Nidra,
Bireysel ve ya grupla Müzik Terapi Seansları,
Müzik biyoenerji ve enerji beden çalışmaları,
Şamanik seslerle bireysel ve grup şifa seansları,
Ritim, nefes ve ses ile farkındalık atölyeleri yapmaktadır.
Terapi çalışmalarının yanı sıra 2006-2012 yılları arasında kendi proje çalışmaları olan Sinbad Turkish Band, La Mekan, Tatva Ensemble, Ebren Duo grupları ve duduk sanatçısı Suren Asatryan ile konserler verdi.
2016-2017 yılında Senem Diyici ile “Çalan Var Çalamayan Var”(ritim atölyesi) ve “5 Element ve Sesin Etrafında”(vokal ve nefes eğitimine dayalı farkındalık çalışması) atölye çalışmaları yaptı.
Devam müzik projeleri ise Şinadika, Ebren Trio, Prozit ve Kalachakra gruplarıdır. Bu gruplardan Ebren Trio ve Kalachakra grubu “an’da kalma”, “öze yolculuk” gibi temalar üzerinden işleyen müzik-şifa grubudur.
Özgür Gürbüz’ün ayrıca kanun ve müzik terapi çalgılarının yapımı üzerine çalıştığı Kemeraltında bir çalgı yapım atölyesi bulunmaktadır.