Etkinlikler

DOĞAL Kozmetik YAPIM Atölyesi

Cmt 23 Mar, 15:00 - 18:00
Egitmen Ecz. M. Esin PIRNAL

23 Mart 2019 Cumartesi
15:00 - 18:00

*Sadece katılıp izlemek ,öğrenmek isteyenler için ; 100.TL
*Katılıp 1 ürün yapacak olan için ; 150.TL
*Katılıp 2 ürün yapacak için ; 200.TL
*Katılıp 3 ürün yapacak için ; 250.TL
***Bütün malzemeler Hayatölye ' si tarafından karşılanacaktır.Herkes yaptığı ürünü alıp evinde rahatlıkla ve güven içinde kullanabilecektir.***

Hayatölyesi
Kayıt: 0553 289 9912
Karşıyaka - İzmir

DOĞAL KOZMETİK YAPIM ATÖLYESİ

Hazırlanacak preparatlar
1. Misel su
2. Peeling
*Selülit
*Yüz ve vücud
3. Krem
merhem

AKIŞ

1- Hazırlanacak preparatlarla ilgili teorik, kimyasal bilgiler ve kozmetoloji bilgileri verilerek atölyeye başlanacak,
2- Kullanılacak malzemelerle ilgili açıklamalar ve gerekli botanik ve fitoterapi bilgileri verilecek,
3- Nasıl hazırlanacağı anlatıldıktan sonra herkesin kendisi yapacağı şekilde hazırlıklar tamamlanacak.
4- Bütün katılımcılar preparatları bireysel hazırlayıp şişeleme ve etiketle işlemlerini kendileri yapacaklar.
5- Atolye sonrası evde kendi kozmetik ürünlerini hazırlayabilecek bilgi ve deneyime ulaşacaklar.

*Herkes kendi hazırladığı ürünü eve götürebilir ve güvenle kullanabilir.Ecz. M. Esin PIRNAL;

Ege Üniversitesi Eczacılık fakültesi mezunuyum. Kendi fakültemde farmakognozi anabilim dalında fitoterapi yüksek lisansı yapmaktayım. Ayrıca Celal Bayar Üniversitesi Tıp fakültesinde Farmakoloji yüksek lisansı yapıyorum.

Eczanede bir süre görev yaptıktan sonra serbest eczacılığı bırakıp devlet hastanesine görev yapmaya başladım. Hastanemde Manisa’da ilk ilaç polikliniğini açtım. Celal Bayar üniversitesinde görev yapan Prof. Dr. Ercüment Ölmez’in dersi kapsamında bitkisel ürünler hakkında çalışmalarımız devam ederken, güzellik ve estetik merkezi açan dayım Uzm. Dr. Mehmet Güngör’ün talebi üzerine ve bu konuya çok ilgi olması nedeni ile 2018 yılında doğal kozmetik ürünleri yapmaya başladım. Ayrıca aromaterapi ve fitoterapi hakkında çalışmalar ve uygulamalar yapmaya başladım. İzmir’i çok sevmem dolayısıyla antik güzellikleri ve tarihimizde kullanılan merhemleri hatırlatan Efes’ten ilham alarak ‘Ephesus Natural Care’ markasını kurdum.

Aromaterapiyi günlük kullanılır hale getirmek ve tıbbi bitkiler hakkında bilgileri halka ulaştırmak için çalışmalarımı sosyal medyada paylaşıyorum. Özellikle koruyucu sağlıkta çok önemli bir konu olan fitoterapinin doğru şekilde anlatılması ve uygulanması çok önemlidir. Bitkiler ve bitkisel yağlar doğru kullanılmadığında zehir etkisi olabilir. Bu yüzden dikkatli ve özenli hazırlanmalı ve uygulanmalıdır.

Kimyasallardan bizi kolaylıkla uzak tutabilecek doğanın kadim bilgilerini içeren bitkilerin büyülü dünyası her gün bizi şaşırtmaya devam ediyor ve yeni özellikleriyle keşfedilmek için bizi bekliyor. Benim de dilim döndüğünce bilgim yettiğince bunları aktarmak misyonum oldu ve bu şekilde meslek hayatıma devam etmekteyim.