Uygulamalı Hikaye Anlatıcılığı ve İkna Atölyesi

Çar 16 May 19:00 - Çar 6 Haz 21:00 - Tüm gün
Herkes akıcı ve etkileyici konuşsun ve birbirimizi dinlemeye doyamayalım diye yepyeni bir atölye çalışması düzenliyoruz. 'Hikaye Anlatma Sanatı ile İkna Edin' atölyesi.
Tutkulu anlatılan hikayeler bizi içine alır ve hikayenin bir parçası gibi hissederiz. Anlatıcıya güvenir, onunla bağla kurarız. Ya merak ederiz ya hikayenin içinde kendimize bir rol buluruz ya da bakış açımıza göre farklı noktalar buluruz. Peki hikaye anlatıcıları bunu nasıl başarıyor? Öylesine konuşmaları bile nasıl ilgi çekici hale getirebiliyorlar? Hikayeleştirme Yöntemi ile Etkileyici Olma ve İkna Etme atölyesi ile bunları anlayıp, daha fazlasını yapabilmek için yollar ve ipuçları ile dolu.
İkna ederken beynimizin en ilkel kısmı olan sürüngen beyne hitap ederiz. Sürüngen beyin okuma bilmez. Dil ve sözcüklerden anlamaz. Görsel imgeler ile çalışır. Sürüngen beyin heves demektir. Tutku ve heyecanla anlatılan hiçbir şeye karşı koyamaz. Reklamlardaki duygu ve heyecan yaratan ürünleri hemen almak istememiz, yüksek statü ve vaatlere kanmamızın nedeni sürüngen beynimizin heves merakındandır. Duygusal beyin devrene girene kadar ikna etmek ve karar verdirmek bizim elimizdedir ve duygusal beyin devreye girmeden beyni ikna etmenin tek yolu 'hikayeleştirerek' anlatmaktır.
16 Mayıs Çarşamba günü başlayıp, 4 hafta sürecek olan 'Hikaye Anlatma Sanatı ile İkna Edin' eğitimine hayatınında her anında akıcı ve dinlenebilir konuşmalar yapmak isteyen, iş yaşamında etkileci olma ve kolaylıkla iletişim kurabilmek isteyen, ikna ve hikayeleştirme tekniklerini adım adım uygulamalarla öğrenmek isteyen herkes atölye çalışmamıza katılabilir.

İÇERİK
-Beynimizin hikayelere tepkisi
-Duyu ve duyguları canlandırma
-Etkileyici ve akılda kalıcı olma
-En etkileyici iletişim araçları
-Anlatımda ses ve beden dili
-Özgün olma
-Hikaye çeşitleri
-Mesajı hikayenin içine yerleştime
-Konular arası akıcılık ve bağlam kurma
-Dinleyiciyi analiz etme
-İş hayatında hikayeleştirme ve ikna teknikleri
-Kitleye göre hikaye anlatım tarzı oluştuma
-Monolog, diyalog ve kitle iletişimde hikayeleştirme ve ikna
-Doğaçlama hikayeleştirme yöntemi kullanma
-Bol bol uygulama

Başlangıç : 16 Mayıs Çarşamba
Bitiş : 6 Haziran Çarşamba
( Her Çarşamba 19:00- 21:00 saatleri arasında)

Eğitim süresi : 8 saat

Ücret : 320 TL
Kontenjanımız sınırlıdır. 'Katılım Sertifikası' verilecektir.

Bilgi ve kayıt İçin : 0506 552 3360

Not: Yerimiz Bornova Sanayi Metro Durağına yürüme mesafesinde, Originn Coworking içindedir.

Eğitmen: Ebrar Uyanık

EBRAR UYANIK KİMDİR?
2011-2013 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dilbilim Bölümün’ de Diksiyon- Etkili Konuşma- Beden Dili derslerini yürüttü. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim yüksek lisans programında öğrenimini ve yine Kişilerarası İletişim Doktora programında derslerini tamamladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’ nde öğretim görevlisi olarak Etkili Konuşma/Spikerlik ve Sunuculuk Teknik Eğitim derslerini yürüttü.

Diksiyon, beden dili, iletişimde öfke kontrolü, karizma-imaj, nefes, ses, hikaye anlatıcılığı, sunumteknikleri, ikna teknikleri konularında belediyelerde, firmalarda ve okullarda çeşitli yaşlara göre ‘Uygulamalı İletişim Becerileri ’ etkinlikleri düzenlemektedir. İletişim Atölyesi'nin kurucusu ve eğitmıenidir.
See more

Eklememizi istediğin bir etkinlik mi var? Bize öner yazalım.

Diğer Etkinlikler