Etkinlikler

Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi

Çar 20 Mar 14:00 - Çar 10 Nis 16:00 - Tüm gün
Tutkulu anlatılan hikayeler bizi içine alır ve hikayenin bir parçası gibi hissederiz. Anlatıcıya güvenir, onunla bağla kurarız. Ya merak ederiz, ya hikayenin içinde kendimize bir rol buluruz ya da bakış açımıza göre farklı noktalar buluruz. Peki hikaye anlatıcıları bunu nasıl başarıyor? Öylesine anlatımları bile nasıl ilgi çekici hale getirebiliyorlar? Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi ile bunları anlayıp, daha fazlasını yapabilmek için yollar ve ipuçları ile dolu. Etkili anlatımlar ve hikayelerle kendini ifade etmek isteyen herkes atölye çalışmamıza katılabilir.

İÇERİK
-Beynimizin hikayelere tepkisi
-Etkileyici ve akılda kalıcı olma
-Anlatımda ses ve beden dili
-Hayalde canlandırma
-Duyuları ve duyguları canlandırma
-Ritimli anlatım
-Zaman ve mekana göre hikaye seçimi
-Özgün olma
-Mesajı hikayenin içine yerleştime
-Konular arası akıcılık ve bağlam kurma
-Dinleyiciyi analiz etme
-Düzenli ve akılda kalıcı anlatım
-Doğaçlama hikayeleştirme yöntemi kullanma
-Bol bol uygulama


( 4 hafta boyunca her çarşamba 14:00-16:00 saatleri arasında)


Kontenjanımız sınırlıdır. 'Katılım Sertifikası' verilecektir.

Bilgi ve kayıt İçin : 0506 552 3360

Not: Yerimiz Bornova Sanayi Metro Durağına yürüme mesafesinde, Originn Coworking içindedir.

Eğitmen: Ebrar Uyanık

EBRAR UYANIK KİMDİR?
2011-2013 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dilbilim Bölümün’ de Diksiyon- Etkili Konuşma- Beden Dili derslerini yürüttü. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim yüksek lisans programında öğrenimini ve yine Kişilerarası İletişim Doktora programında derslerini tamamladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’ nde öğretim görevlisi olarak Etkili Konuşma/Spikerlik ve Sunuculuk Teknik Eğitim derslerini yürüttü.

Diksiyon, beden dili, iletişimde öfke kontrolü, karizma-imaj, nefes, ses, hikaye anlatıcılığı, sunumteknikleri, ikna teknikleri konularında belediyelerde, firmalarda ve okullarda çeşitli yaşlara göre ‘Uygulamalı İletişim Becerileri ’ etkinlikleri düzenlemektedir. İletişim Atölyesi'nin kurucusu ve eğitmenidir.