R
GİRİŞ
TR
EN

Düş-e-zemin

#ATÖLYE
#TASARIM
ETKİNLİK TARİHİ
12 - 13 October, 10:00 - 17:00
MEKAN
İzmir Kültürpark Fuar Alanı
Mimar Sinan Mahallesi, İzmir Fuarı İçi Yolu No:9, 35220 Konak/İzmir, Türkiye
YOL TARIFI AL
HAKKINDA

Atölye, kentin en görünür nefes alan kamusal boşluklarından biri olan Kültürpark'ta çocukların kendine alan açması ve tasarlanacak bir kamusal yerleştirme üzerinden çocuk hayallerinin deneyimlenmesi üzerine odaklanır. Üretilecek kamusal yerleştirme, Kültürpark içerisinde bir alan tariflerken aynı zamanda bir deneyim mekanına dönüşecektir.

Düş-e-zemin; tasarım, uygulama ve deneyim olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır. Atölyenin ilk aşamasında katılımcılar, çocukların Kültürpark deneyimlerini analiz edecek ve çocukların mekanı dönüştürme eylemleri üzerinden potansiyel yeni mekansal açılımları keşfedeceklerdir. Tasarım sürecini takiben, ikinci aşamada kamusal yerleştirme, belirlenen alanda inşa edilecektir. Deneyim sürecinde ise, farklı yaş gruplarını hedef alan bir seri etkinliğe katılacak çocuklar, tasarlanan yerleştirmeyi deneyimleyecek ve dönüştüreceklerdir.

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen atölyeler arasında yer alan bu çalışma, 12, 13 Ekim ve 19, 20 Ekim tarihlerinde 4 gün boyunca tüm gün yürütülecektir. Düş-e-zemin, farklı disiplinlerden gelen öğrencilere ve profesyonellere açıktır. Atölyenin tasarım ve üretim sürecine müdahil olmak isteyen başvuru sahipleri daha önce yapmış oldukları 2-3 işin görsellerini (Azami 5 sayfalık bir döküman) ve kısa öz geçmişlerini (bir A4) tek bir PDF dosyası halinde en geç 10 Ekim günü info@urban-tank.org adresine gönderebilirler.

Not: Atölye için azami 10 kişilik bir kontenjan bulunmaktadır. Katılımcıların farklı disiplinlerden seçilmesi hedeflenmektedir. Tasarım disiplinlerinden seçilen atölye katılımcılarının Sketch-Up ve Autocad yüklü bir bilgisayar ile atölyeye katılım göstermeleri beklenmektedir.

Benzer etkinlikler
29
EKİ
#ATÖLYE
e
Atölye İzmir - Alsan...
27
EKİ
#ATÖLYE
e
Atölye İzmir - Alsan...
31
OCA
#ATÖLYE
e
Ege Sanat Atölyesi
21
OCA
#ATÖLYE
e
Arkas Deniz Tarihi M...
20
OCA
#ATÖLYE
e
Mavibahçe
26
OCA
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
26
OCA
#ATÖLYE
e
Atölye Urania
25
OCA
#HEYKEL
e
Atölye Lobi
27
OCA
#ATÖLYE
e
Kara Kedi Kültür Mer...
23
OCA
25
OCA
#ATÖLYE
e
Hayat Atölyesi
30
OCA
#ATÖLYE
e
Taşev Akademi
30
OCA
#ATÖLYE
e
Pure Nefes & Yoga
1
ŞUB
#ATÖLYE
e
Akuvamarin Yoga ve Y...
1
ŞUB
#ATÖLYE
e
All Life Yaşam Merke...
1
ŞUB
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade