Etkinlikler

Çocukların Mimarlığı - Block by Block

Cmt 16 Mar, 19:00 - 20:30
16 ve17 Mart tarihlerinde Seferihisar Çocuk Belediyesi’nin 12-15 yaş arası 25 üyesi, Minecraft bilgisayar oyununu İzmir Seferihisar’daki çocuk yaz kampını tasarlamak için kullanacak.

Bu etkinlik kapsamında İzmir'e konuk olan, Stockholm’den Equator Architects, İstanbul’dan DDRLP - Boğaçhan Dündaralp, ŞANALarch - Alexis Şanal, Emre Senan Tasarım Vakfı - Emre Senan ve Herkes İçin Mimarlık Derneği’nin üyeleri 16 Mart akşamı çocuk, kamusal alan, katılım ve mimari tasarıma dair kendi pratiklerinden örnekler paylaşacaklar.

Söyleşi herkesin katılımına açık.
İlham Veren İşler #izmirdeoluyor
#izmir #mimarlık #tasarım #çocuk #çalıştay #atölye #seferihisar #izmiretkinlik

* * *

UN-Habitat Block by Block kentlilerin, kentleşme projelerine doğrudan katılımını sağlayan bir vakıf. Genellikle kamusal projelerde sözü olmayan mahallelileri aktif bir şekilde süreçlere dahil etmek için güçlü bir görselleştirme ve iş birliği aracı olarak kullandıkları Minecraft bilgisayar oyunu metodolojilerinin temelini oluşturur.

İsveç Enstitüsü sayesinde hayata geçen iş birliği, doktor mimar H. Cenk Dereli’nin küratörlüğünde ve Herkes İçin Mimarlık Derneği ile Cut-Paper, İzmr Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrenci tasarım klübü’nün katkısıyla gerçekleşiyor.

Bu proje İsveç Enstitüsü, Un-Habitat, Block by Block ve Seferihisar Çocuk Belediyesi iş birliğidir. İsveç ve Türkiye’den paydaşlar arasında uzun vadeli karşılıklı yaratıcı değişimi amaçlayan “Equal Spaces” programının parçasıdır.