Etkinlikler

A. Orşin Coşkun ile "Yoga, Nefes & Biyoenerji"

Sal 12 Mar, 13:00 - 15:00
A. Orşin Coşkun ile "Yoga , Nefes , Biyoenerji"
Temalı Yoga Dersi - 12 Mart Salı | 13:00-15:00
*10 kişi ile sınırlıdır
______________________________
Kayıt için İzmir Yoga
Whatsapp/ Mobil: +90 554 957 8287
Email: info@izmiryoga.com

Her şey enerjiden meydana gelmiştir. Hepimiz bir enerji okyanusu içerisinde yüzüyoruz ve bu sonsuz kaynağa bağlıyız. Bedenimizin yasam fonksiyonları bu enerjinin faaliyetine bağlıdır. Bu enerji kimi zaman Ki olarak kimi zaman Çi olarak kimi zaman prana olarak karşımıza çıkar. Hepsi ayni anlama gelir; Yasam enerjisi . Günümüzde bioenerji olarakta adlandırılmaktadır.Prana her yerdedir. Hem içimizde hem dışımızdadır. Aldığımız nefeste, duyduğumuz seste,kokladigimiz çiçekte ..

Bu derste yoga pratiği ve nefes çalışmalarıyla evrensel gücümüzü tekrar hatırlayacağız. Bioenerji teknikleriyle fiziksel olanın ötesinde bir bağ kurarak ,yeni keşifler için yola çıkacağız ve bir olmanın hissini deneyimleyip,şifalanacağız.
__________________________
Bioenerji nedir ?
Bioenerji bütün insanlarda var olan evrensel yaşam enerjisidir.Bu enerji insan bedeni boyunca sinir sistemi üzerinden çakra kanallarini takip ederek akar.
Çakralar, ihtiyacımız olan yaşam enerjisinin üretilmesinde, bizi kuşatan enerji okyanusu ile düzgün bir biçimde iletişimde kalmamızda birinci derecede etkilidirler. Vücuttaki hormon üretimini sağlayan endokrin bezlerini de yönetmekte olan Çakralar, ait oldukları bölgedeki organların görevlerini tam ve sağlıklı yürütmelerinden sorumludurlar.