Etkinlikler

Hindistan Gezisi

Cmt 19 Oca 20:55 - Paz 27 Oca 06:55 - Tüm gün
HİNDİSTAN: BİR TANIŞMA ZİYARETİ
Delhi – Agra – Jaypur – Khajuraho – Varanasi

GEZİ KAPSAMI:
Bu gezi kapsamında “Hindistan’ın Altın Üçgeni” olarak adlandırılan ve en çok ziyaret edilen üç şehrini (Başkent Delhi, Taj Mahal ile ünlü Agra, Rajastan’ın başkenti pembe şehir Jaypur), egzotik tapınakları ile ünlü Khajuraho ve hinduların ölmek için geldikleri Ganj Irmağı kıyısındaki en kutsal kent Varanasi ile birleştirerek ayrıntılı detayları ile gerçek Hindistan ruhunu içimizde hissetmemize imkan verecek bir program hazırladık.

AKTİVİTELER:
Hindistan’ın kültürel ve dinsel yaşamını yakından görüp fotoğraflama imkânı, kale ve saray ziyaretleri, fillerle ve bisiklet rikşa ile gezinti, Varanasi’de gündoğumunda tekne turu, Varanasi’de eski kentin sokaklarında yürüyüş, değişik etnik grupların geleneksel dans gösterileri, Amber Kalesine fillerle çıkış…

NASIL BİR GEZİ? (GEZİ KALİTE STANDARTLARI)
Hindistan’ın hijyen koşulları nedeni ile 4 yıldızlı tesislerde konaklıyoruz. Gezi sırasında klimalı özel bir araç ve özel şoförümüz sürekli bizle birlikte olacak. Uçuşlar ve bir tren yolculuğumuz sonrasında yeni araç ve yeni şoförümüz olacak.
İç hatlarda iki ayrı uçuşumuz var.


KLASİK HİNDİSTAN GEZİ PROGRAMIMIZ

1NCİ GÜN: Akşam saatlerinde İstanbul’dan yola çıkış. Uçakta geceleme.
2NCİ GÜN: 09:35teki Varanasi uçuşu ve otelimize check-in. Budizmin kurucusu Sidarta Buda’nın ilk konuşmasını yaptığı kutsal Geyik Parkı ve Varanasi şehir gezimiz var. Akşam saatlerinde kutsal Ganj Nehri kıyısındaki gatlarda düzenlenen "Aarti" seremonisini izlemeye gidiyoruz.
3NCİ GÜN: Sabah erkenden Ganj Nehrinde tekne gezintimiz var. Kahvaltı sonrasında 12:25te Khajuraho uçuşumuz var. Öğleden sonramızda bu küçük kasabadaki dünyaca ünlü tapınakları dolaşıyoruz.
4NCÜ GÜN: Sabah kahvaltı sonrasında aracımızla Jhansi’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolda Orcha’daki muhteşem kale sarayları geziyoruz. Trene transfer olarak (@ 15:20/18:47) akşam saatlerinde Agra’da kalacağımız otelimize yerleşiyoruz.
5NCİ GÜN: Sabah Taj Mahal ziyaretimiz var. Daha sonra da Müslüman Moğolların yaptırdığı muhteşem bir kale saray olan Agra Kalesi gezimiz olacak. Jaipur’a devam ederken Agra’dan 40 kilometre uzaktaki eski Moğol başkenti Fatehpur Sikri’ye uğruyoruz. Gecelememiz Rajastan eyaletinin başkenti Jaipur’da otelimizde.
6NCİ GÜN: Tüm gün Jaipur’da dolaşıyoruz. Fillerle Amber Kalesine çıkış, Kale ve Harem Dairesi gezisi, City Palace, Dünyanın en eski gözlemevlerinden biri olan Jantar Mantar ve Hawa Mahal’i geziyoruz. Akşam saatlerinde ise alışveriş molamız var.
7NCİ GÜN: Sabah kahvaltısından sonra karayoluyla Delhi’ye gidiyoruz. Şehre varışımızda dünyaca ünlü Bahai Tapınağı Lotus Temple ve Laksmi Narayan Tapınağı gezilerimiz var.
8NCİ GÜN: Tüm gün sürecek Delhi gezimizde ünlü Cuma Camii (Jama Masjid), Chandni Chowk, Kızıl Kale (Red Fort), New Delhi, Raj Ghat, Mahatma Gandhi’nin yakıldığı Memorial, India Gate, Başkanlık Sarayı, Moğol İmparatoru Humayun'un Anıt Mezarı ve Hindistan’daki en eski minarelerden biri olan Qutub Minar (UNESCO Dünya Kültür Varlıkları Listesinde)’ı geziyoruz.
9NCU GÜN: Delhi-İstanbul Sabaha karşı havaalanına transfer ve İstanbul’a iniş.


BÜTÇE:
Havaalanları transferleri, özel araç, özel şoför, 4 yıldızlı otellerde tüm konaklamalar, kahvaltılar ve akşam yemekleri ile programda belirtilen aktivite ve geziler dahildir (yemeklerde alınan tüm içecekler hariç).
Gezi sırasında yapılacak iki ayrı iç hatlar uçuşu da rakama dahildir.
Hindistan Hükümetinin getirdiği yeni zorunluluk nedeni ile Hindistan vizesi alabilmek için bizzat kişilerin müracaat etmesi gerekmektedir. Bu konuda yardımcı olamamaktayız. Fakat konsolosluğa iletilecek davet mektubunu hazırlamaktayız.
8 Kişilik katılım 2400 $
10 kişinin üzeri 2300 $
www.izmirkarunayoga.com
Murat Karahançer
0545 5318775