R
GİRİŞ
TR
EN

Ayurveda & Detox

#MEDİTASYON
#YOGA
ETKİNLİK TARİHİ
9 - 13 May, 09:00 - 20:00
MEKAN
Mavi Yoga & Holistik Yaşam Merkezi
Kalabak Mahallesi, 3294. Sk. 14B, 35430 Urla/İzmir, Türkiye
YOL TARIFI AL
HAKKINDAYaza girmeden hemen önce gerçekleştireceğimiz bu programda, Ayurvedik beslenmenin yanı sıra nefes seansları, yoga ve meditasyon ile toksinlerinden arınacak, atölye çalışmaları ile toksinlerden uzak durmanın yollarını keşfedeceksin.

Ayurveda prensibine göre, Ayurvedik Beden Tipi her ne olursa olsun ayda en az bir kez, 1-4 günlük detoks programı uygulamak, her bünye için sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır.

Bir yıl boyunca bedenimiz her gün kahve, çay, rafine ve fermente gıdalar, fast food, kirli hava ve gürültü gibi dışsal etkilerin etkisi altında kalmakta, uyku düzeninde ki bozukluk ve aşırı stres yüzünden kendi kendini temizlemeye yetemeyip, toksin biriktirmektedir. Kendi başımıza uyguladığımız plansız ve kişiye özel olmadığı için sağlıklı sonuçlar yaratmayan diyet programları, dokuların ve organların yeterli beslenmesine engel olarak daha fazla açlık çekmemize, tatlı krizlerine ve sürekli başarısız sonuçlar yaratarak stres ve baskıya neden olmaktadır. Takip eden süreçte beden daha da artan miktarlarda fiziksel ve zihinsel olarak tehlike altında hissettiği için kendini kilitleyerek, temizleme süreçlerini durdurmaktadır. Bu şekilde sürekli artan toksinler tüm hastalıkların başlıca sebebi olmaktadır.

Detoks sadece bir beslenme değişikliği süreci değildir. Sadece beslenmenin temel alındığı detoks ve zayıflama programları yetersiz kalacaktır. Detoks ancak fiziksel, zihinsel ve manevi olarak bir bütün şeklinde ele alındığında doğru sonuçlar elde edilir. Böyle bir programda bulunması gereken araçlar, kanı ve doku sıvılarını temizleyici bir Beslenme Programı, doku sıvılarını harekete geçirecek Detoks Yogası, zihinsel rahatlama ve akciğerleri temizleyecek olan Nefes Seansları ile yine zihinsel ve manevi rahatlık sağlayacak Detoks meditasyonları ve fiziksel arınma sağlayacak Ayurvedik Masaj seansları gibi bütünsel şifa sağlayacak birbirini tamamlayan araçlardır.

Bu program daha önce hiç detoks programı uygulamamış kişiler için de uygundur.

Program sonunda;

* Toksinlerden ve fazla kilolardan arınmış olacaksınız.

* Hafif ve enerjik hissedeceksiniz.

* Bedeniniz ve zihniniz için sağlıklı bir dinlenme ve yenilenme alanı açılacak.

* Sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayacaksınız.

* Ayurveda’nın temelleri ve Ayurveda ile sağlıklı beslenme ve yaşam hakkında bilginiz olacak.PROGRAM

Programın ilk iki günü ve son günü, göndereceğimiz listeler ve bilgiler dahilinde kendi evinizde veya iş yerinizde, kalan iki günü ise Mavi Yoga Holistik Yaşam Merkezinde programı gerçekleştiriyoruz.

09/10.05.2019 ( Ev veya İş yerinizde )
Kayıt sonrası e-posta ile almış olduğunuz Beslenme Programının kendi başınıza uygulanması.

11.05.2019 ( MAVİ YOGA )
10:00 – 11:00 Detoks Yoga
11:00 – 12:00 Singing Bowl Meditasyonu
12:00 – 13:00 Öğle Yemeği
13:00 – 14:30 Temel Ayurveda ve Ayurvedik Beden Tipi
14:30 – 15:30 Nefes Seansı
15:30 – 16:30 Akşam Yemeği
16:30 – 17:30 Detoks Meditasyonu

12.05.2019 ( MAVİ YOGA )
10:00 – 11:00 Detoks Yoga
11:00 – 12:00 Singing Bowl Meditasyonu
12:00 – 13:00 Öğle Yemeği
13:00 – 14:45 Ayurveda ile Beslenme ve Sağlıklı Yaşam
14:45 – 15:45 Nefes Seansı
15:45 – 16:30 Akşam Yemeği
16:30 – 17:30 Detoks Meditasyonu

13.05.2019 ( Ev veya İş yerinizde )
Programın sonunda sizlere verilmiş olan, ghee (saf yağ ) ile yapılmış Ayurvedik tridosha dengeleyici Kitchery ile Beslenme Programının kendi başınıza uygulanması ve detoks programının bitişi.

Detoks ve diyet programlarında en önemli noktalardan biri program boyunca sakin ve dinleniyor olmak bir diğeri ise detoks sonrası beslenmeye dengeli şekilde başlamaktır. Sağlıklı olarak sonlandırılmamış bir detoks programı daha fazla toksin birikimine neden olur.

Programa diyabet rahatsızlığı, kalp rahatsızlığı olanların, son altı ay içinde ameliyat geçirmiş olanların ve hamilelerin katılması uygun değildir. Başka rahatsızlıkları olanlar doktor kontrolü ile ve doktor onayı alarak programa dahil olabilirler.


Kontenjanımız 8 kişi ile sınırlıdır.


Çalışma içerisinde ki öğlen ve akşam yemekleri ile son gün verilecek olan Kitchery program ücretine dahildir.


05.05.2019 tarihine kadar kayıt yapılmış olmalıdır.

Program akışında değişiklik yapma hakkı saklıdır. En az 4 kişi ile program gerçekleştirilecektir.


Esra&Mithat UYSAL kimdir?

Üç yıl önce Nefes ve Yaşam Koçluğu eğitimleri ile başladığımız yolculuğumuza, altı aylık Masaj Terapistliği eğitimini alarak devam ettik. Nefes ile Masajın muhteşem birlikteliğini keşfettik ve bu konuda uygulamalar yaptık. Bu uygulamalar sırasında daha da derinleşmek adına Access Bars ve Reiki eğitimlerini tamamladık.

Uygulamalarımız ve tecrübelerimiz bize yürüdüğümüz yolda daha fazla bilgiye ihtiyacımız olduğunu hissettirdiği zaman Hindistan'a gitmeye ve Ayurveda (Hint Tıbbı) eğitimi almaya karar verdik.

Şubat 2015'te Hindistan'ın Dharamshala bölgesinde bulunan Bhagsu şehrinde, AYUSKAMA AYURVEDA okulunda Dr.Arun SHARMA ile AYUSH onaylı Ayurveda Pratisyenliği eğitimine başladık. Altı ay süren eğitim sonunda alternatif tedavi yöntemleri, beslenme, detoks, Ayurvedik Yoga Terapi, 40 çeşit tedavi masajı, stres yönetimi, obezite tedavisi, sağlıklı yaşam, şifalı bitkiler ve daha birçok konuda Doğu'nun, doğayla iç içe olan ve şifası doğadan gelen yöntemlerini öğrenme ve uygulama fırsatını yarattık.


--
Mithat UYSAL
533 715 1674
Mavi Yoga Holistik Yaşam Merkezi Tel: 05332532969
Benzer etkinlikler
13
KAS
#MEDİTASYON
e
İzmir Yoga
17
KAS
#MEDİTASYON
e
Yoga Bulutlar
22
KAS
#ATÖLYE
e
İzmir Yoga
8
ŞUB
23
KAS
30
EKİ
#EĞİTİM
e
Zendo Akademi İzmir
16
KAS
16
KAS
15
KAS
#YOGA
e
Pure Nefes & Yoga
15
KAS
#ATÖLYE
e
İzmir Yoga
16
KAS
19
KAS
#YOGA
e
Pure Nefes & Yoga
24
KAS
#REİKİ
e
Hayat Atölyesi
21
KAS
4
KAS
#YOGA
e
Akuvamarin Yoga ve Y...
30
KAS
30
KAS
1
KAS
#YOGA
e
Mavera Yoga ve Koçlu...
2
KAS
30
KAS
#SEMİNER
e
Hayat Atölyesi
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade