Etkinlikler

Film Çözümleme Etkinlikleri, ''DFA Zoom-In'' kapsamında devam ediyor.

Paz 17 Mar, 19:00 - 21:00

Film Çözümleme Etkinlikleri, ''DFA Zoom-In'' kapsamında devam ediyor. Ayın Filmi : "Sarmaşık" // Konuk Konuşmacı: Burak Bakır


DFA Zoom-In Nedir?
'DFA Zoom-In' Dijital Film Atölyesi’nin sinema alanında üretime ve film yapımlarına yakından bakmaya odaklandığı programdır. Film yapımının farklı alanlarında atölye çalışmaları ve film çözümleme etkinliklerini kapsayan program ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Burak Bakır Kimdir?
1972 yılında Manisa’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü'nden “Yeni Emperyalizm ve Çağdaş Hollywood Sineması” başlıklı teziyle mezun oldu. “Sinema ve Psikanaliz” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı ve bu tez daha sonra kitaplaştırılarak “Sinema ve Psikanaliz” adıyla Hayalet yayınları tarafından basıldı. “Sinemada Gerçekçiliğin Yeniden Değerlendirilmesi” üzerine doktorasını tamamladı. 2008 yılından beri Film Tasarımı Bölümü’nde Dünya Sinema Tarihi, Film Kuramları, Sinema Estetiği derslerini vermektedir.

'Sarmaşık' Filmi Hakkında
Bir armatör iflas eder ve o sırada seferde olan gemideki mürettebat gemide mahsur kalır. Zira deniz hukuku gereği gemide kalmak zorundadırlar ve hiçbir yere kıpırdayamazlar. 5 gemici ve kaptandan oluşan mürettebat bu huzursuz bekleyişte hiyerarşik güç mücadelesine girecektir.
Yapım Yılı: 2015
Yönetmen: Tolga Karaçelik

Originn (Gösterim Mekanı)
Originn Bornova Sanayi Metro durağına 5 dk. yürüme mesafesinde yeni nesil bir ortak çalışma ve buluşma alanıdır. Tasarladığı yaratıcı, eğitici etkinlik ve atölyelerde ahalisini buluştururken, yeni tanışmalara imkan tanır. www.originn.com.tr   


Rezervasyon: Kontenjan sınırlı olduğu için rezervasyon yapılması gerekmektedir. // dfa.basvuru@gmail.com adresine İsim-Soyisim ve GSM numaranızı göndererek kayıt yaptırabilirsiniz.