Etkinlikler

Antikart

Cmt 12 Oca 19:30 - Cmt 26 Oca 22:45 - Tüm gün

12 OCAK Cumartesi Saat 19.30
19 OCAK Cumartesi Saat 19.30
26 OCAK Cumartesi Saat 19.30

ANTİKART ( 2 Perde - Komedi )

Özel İzmir Tiyatro Meydan-i Sühan Oyuncuları’ ndan sezonun en ilginç ve farklı oyunlarından biri:
Tiyatroyu antik ve arkaik bir sanat olarak görenlere karşı, başlı başına bir başyapıt.

Yer: Bâb-ı Sanat Sahnesi, Şehit Fethibey Caddesi No: 114 Pasaport / ALSANCAK

Biletler: Tiyatro Gişesi ve Biletix.
İrtibat: 0 536 711 80 87

Oyun Hakkında:
Bir imparatorluk bir krallığa karşı... Savaşın nedeni: Sevgi.
Barış için en güzel sebep savaş bahanesine dönüşünce "Sevişme, savaş" durumu ortaya çıkıyor. Sonrasında olaylar çok komik ve eğlenceli bir biçimde ilerliyor. Savaşı barışa ve mutluluğa dönüştürmenin yolları sevgi ve sanattan geçiyor mu? Gülüp, eğlenerek oyunun sonunda kararını siz verin.

Geleneğimizden gelenle sentezlenmiş, açık biçim, tarihin, kavramların, kişilerin iç içe geçtiği, bilinçli ve eğlenceli bir biçimde kavram kargaşasına gidilen, komik, masalsı ve epik bir oyun.
Tiyatronun dört temel türünü (Tragedya, Komedya, Fars, Melodram) yapısal olarak, konusu ve kurgusuyla, geçişli bir biçimde, tek oyunda birleştiren “Antikart” aslında: Konvansiyonel tiyatroya, günümüzdeki uygulamalarına, sahneleme ve oyunculuk biçimlerine atıfta bulunuyorken, eleştirel bir bakış açısı getiriyor.
Yetmiyor: Opera, Bale, Gölge Oyunu, Kukla, Maskeli Oyun, İllüzyon ve Müzikallerden de izler taşırken, günümüze de göndermeler yapmaktan geri kalmıyor. Nükteli bir biçimde gerçekleştirilen bu sentez yaklaşım sonucunda, bir alternatif tiyatro uygulaması olarak oyunumuz; ne komedyanın kaygısızlığını ne de tragedyanın ciddiyetini es geçmeden trajikomik bir oyun haline dönüşüyor

Yazan – Yöneten: Tarkan Osoy
Taklit Alanlar: Tarkan Osoy, Şeref Ayhan Özer, Başak Karaldı, Selda Günönü, M. Emin Ökmen, Ece Gökalp, Halil Doksal, Nilüfer Özkaya, Eray Berke Birlik, İlker Baran, Duygu Güneş, Sudenaz Evcümen, Kadir Gündüz
Zeybekler: Birkay Karadavut, Çağrı Pala, Adnan Aytekin, İsmail Kuzey