Etkinlikler

Antikart

ANTİKART (2 Perde - Komedi)

17 KASIM Cumartesi Saat 20.00

Yer: Bâb-ı Sanat Sahnesi, Şehit Fethibey Caddesi No: 114 Pasaport / ALSANCAK

Biletler: Tiyatro Gişesi ve Biletix.
İrtibat: 0 536 711 80 87
Biletix:
http://www.biletix.com/etkinlik/VMX13/IZMIR/tr

Bir imparatorluk bir krallığa karşı... Savaşın nedeni: Sevgi.
Barış için en güzel sebep savaş bahanesine dönüşünce "Sevişme, savaş" durumu ortaya çıkıyor. Sonrasında olaylar çok komik ve eğlenceli bir biçimde ilerliyor. Savaşı barışa ve mutluluğa dönüştürmenin yolları sevgi ve sanattan geçiyor mu? Gülüp, eğlenerek oyunun sonunda kararını siz verin.

Özel İzmir Tiyatro Meydan-i Sühan Oyuncuları’ndan yılın en ilginç ve farklı oyunlarından biri:
ANTİKART
Tiyatroyu antik ve arkaik bir sanat olarak görenlere karşı, başlı başına bir başyapıt…
Yazan – Yöneten: Tarkan Osoy
Geleneğimizden gelenle sentezlenmiş, açık biçim, tarihin, kavramların, kişilerin iç içe geçtiği, bilinçli ve eğlenceli bir biçimde kavram kargaşasına gidilen, komik, masalsı ve epik bir oyun.
Tiyatronun dört temel türünü (Tragedya, Komedya, Fars, Melodram) yapısal olarak, konusu ve kurgusuyla, geçişli bir biçimde, tek oyunda birleştiren “Antikart” aslında: Konvansiyonel tiyatroya, günümüzdeki uygulamalarına, sahneleme ve oyunculuk biçimlerine atıfta bulunuyorken, eleştirel bir bakış açısı getiriyor.
Yetmiyor: Opera, Bale, Gölge Oyunu, Kukla, Maskeli Oyun, İllüzyon ve Müzikallerden de izler taşırken, günümüze de göndermeler yapmaktan geri kalmıyor. Nükteli bir biçimde gerçekleştirilen bu sentez yaklaşım sonucunda, bir alternatif tiyatro uygulaması olarak oyunumuz; ne komedyanın kaygısızlığını ne de tragedyanın ciddiyetini es geçmeden trajikomik bir oyun haline dönüşüyor.

Taklit Alanlar: Tarkan Osoy, Şeref Ayhan Özer, Başak Karaldı, Selda Günönü, M. Emin Ökmen, Ece Gökalp, Halil Doksal, Nilüfer Özkaya, Eray Berke Birlik, İlker Baran, Duygu Güneş, Sudenaz Evcümen, Kadir Gündüz