R
GIRIŞ
TR
EN

4. İzmir Kitap Okuma ve Fotoğraf Günü

#FOTOĞRAF
#KITAP
ETKINLIK TARIHI
28 April, Sunday 14:00 - 19:00
MEKAN
Pi Gençlik Derneği
Akdeniz Mah. 1353 Sokak No:1 Taner İş Hanı Kat:5 D:502, Akdeniz Mahallesi, 35210 Konak/İzmir, Türkiye
YOL TARIFI AL
HAKKINDA
23 Nisan gününü içine alan haftanın "Dünya Kitap Günü" olarak kutlanması nedeni ile bizler de Pi Gençlik Derneği olarak aynı haftanın PAZAR GÜNÜNÜ "Kitap Okuma ve Fotoğraf Günü" olarak kutlamak için her yıl bu etkinliği düzenliyoruz.

28 Nisan 2019 Pazar günü tüm gençleri Alsancak Kordon'da [ALSANCAK VAPUR İSKELESİ KARŞISINDA ÇİMLERDE] aynı anda aynı yerde kitap okumaya ve fotoğrafçılık ile ilgilenen kişileri de bu güzel günün her anından en güzel kareleri yakalamaya davet ediyoruz. Etkinliğe katılmak için sadece belirtilen gün ve saatte okumak istediğiniz kitabınızla veya fotoğraf makineniz ile birlikte gelmeniz yeterlidir.

TARİH:
28 Nisan 2019 Pazar, saat 14.00-19.00

YER:
Alsancak Vapur İskelesi Karşısında, Çimlerde

DÜNYA KİTAP OKUMA GÜNÜ NEDİR?
25 Ekim – 16 Kasım 1995 tarihinde Paris’te icra edilen UNESCO’nun 28. Genel Konferansı’nın 3.18. maddesi gereği 23 Nisan Dünya Kitap ve Telif Hakkı Günü olarak ilan edilmiştir.

UNESCO 23 Nisan günü Dünya Kitap ve Telif Gününü şu an yirmi yıldır kutlamaktadır. Dünyada UNESCO üyesi devletler, kitapların bizi bir araya getirme , insanların kültürlerini ve onların daha iyi bir geleceğe ilişkin hayallerini iletme gücünü kutlamaktadırlar.

Bu gün, yazılı sözcüklerin kültürünü daha iyi yaymanın yolları; bireylerin, kadınların, erkeklerin ve çocukların okur yazarlık programları aracılığıyla bunlara ulaşması; yayımcılık, kitap dükkanları, kütüphaneler ve okullarda iş imkanlarına destek sağlaması konularını yansıtma için bir fırsat sağlamaktadır. Kitaplar eğitim, bilim, kültür ve bilginin dünyada yayılmasında müttefiklerimizdir.

Bu gün aynı zamanda uzun vadede kitaplarda meydana gelen değişimleri ve bize rehber olan somut olmayan değerlerimiz üzerinde düşünmeye çağırmaktadır. Dijital kitaplar bilginin erişiminde daha düşük fiyatlarla ve geniş coğrafi alanlarda bilgiye erişme fırsatları sağlamaktadır. Geleneksel kitaplar halen güçlü bir teknolojidir: güvenceli, taşınabilir, ve zamana dayanıklı. Her formda kitaplar, eğitime ve kültür ile bilginin yayılımına değerli katkı sağlamaktadırlar. Kitapların ve editoryal içeriğin çeşitliliği uygun kamu politikaları ile desteklenmesi ve tek tiplikten korunması gereken zenginlik kaynaklarıdır.Bu bibliyoçeşitlilik, fiziksel bir madde olmaktan fazlası yapan ortak zenginliğimizdir. Kitaplar, zaman ve mekanın sınırlamalarının ötesinde fikirlerimizi paylaşmak için en güzel icattır.
Hakkındaki yazılar
#ETKINLIK ALANI
İzmir Çocuk Festivali'ni geride bıraktığımız bugünlerde çocuk etkinlikleri bitti sanmayın! 23 Nisan'da çocuklar unutulma...
Editör
22 Apr 2019
Benzer etkinlikler
20
OCA
#SERGI
e
K2 Güncel Sanat Merk...
25
OCA
#BULUŞMA
e
Hayy Open Space
25
OCA
#KITAP
e
Kübik Kafe & Market
13
ŞUB
#KITAP
e
Arma Bookstore & Caf...
19
OCA
#ATÖLYE
e
Sihirli Tarih
19
OCA
#TIYATRO
e
Gazi Ortaokulu
19
OCA
#ŞIIR
e
Nazım Hikmet Kültür ...
19
OCA
#TIYATRO
e
Gazi Ortaokulu
18
OCA
#MÜZIKAL
e
İzmir Sahne Tozu Tiy...
19
OCA
#KONSER
e
Bios Bar
19
OCA
#TIYATRO
e
İzmir Devlet Tiyatro...
19
OCA
#TIYATRO
e
Sahne Terminal
17
OCA
#TIYATRO
e
İzmir Sahne Tozu Tiy...
20
OCA
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
20
OCA
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
21
OCA
#TIYATRO
e
Gazi Ortaokulu
21
OCA
#ÇOCUK
e
Gazi Ortaokulu
21
OCA
#ÇOCUK
e
Gazi Ortaokulu
21
OCA
#SINEMA
e
Fransız Kültür Merke...
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade