Etkinlikler

Gediz Deltası Kuş Gözlemi ve Çevre Temizliği

Cmt 16 Mar, 09:30 - 14:30
Gediz Deltası (Sasalı Kuş Cenneti) Kuş Gözlemi ve Çevre Temizliği

TEMA Vakfı İzmir İl Temsilciliği olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, “Gediz Deltası Kuş Gözlem” faaliyetimiz bu yıl 16 Mart 2019 Cumartesi günü gerçekleşecektir. Etkinliğimize Villakent Elele Derneği de destek verecektir. Günün Programı:

09.30 Alsancak İzban Gar yanındaki otobüs durağından hareket (Çiğli tarafında oturanlar için Anadolu Caddesi üzerinde tek bir durak yapılacaktır. Katılımcılara bilgi verilecektir.)

10.30 Gediz Deltası Milli Parklar binasında kuşlar hakkında seminer (Yaklaşık 45 dakika)
Konuşmacı: Şafak Arslan (Yaban Hayatı Uzmanı). Saha gözlem destekçileri: Kuş Gözlemcileri Eyüp Şimşek (Doğa Derneği) ve Akın İzgin.

11.15 Delta’ya hareket (Otobüslerimizle alan içinde gezerken, zaman zaman durup araçtan inerek dürbün ve diğer gözlem araçları ile kuş gözlemi yapılacaktır.)

13.00 Kuş gözleminin sona ermesi ve delta çevre temizliği (40 Dakika)

14.00 Faaliyetin sona ermesi ve araçlar ile Alsancak garına hareket.

Etkinliğimiz 1 otobüs (45 kişi) ile sınırlıdır. Delta’da Bakırçay Üniversitesi öğrencileri bizlere dahil olacaktır. İzmir’den Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri de bir otobüsle katılacaklardır. Etkinliğe katılmak için İlker Erbaş’a (05052840905) telefon ile bilgi verilmelidir. Özel otobüs tutulacağı için katılımcılar yol ücretini paylaşacaklardır. Yol ücreti 20 TL’dir. Kesin kayıt yol ücretinin alınması ile gerçekleşecektir. Katılım bilgisi verirken, ödeme şeklini de öğrenebilirsiniz. Etkinlik bitiminde Villakent Elele Derneği tarafından kumanya dağıtılacaktır. Elinde dürbün ve benzeri gözlem aracı olanların etkinlik için yanlarında getirmesini rica ederiz.