R
GİRİŞ
TR
EN

Çizgi Roman Atölyesi

#ATÖLYE
#ÇİZGİ ROMAN
ETKİNLİK TARİHİ
22 January, Wednesday 13:30 - 16:30
0
MEKAN
Urla Coworking
Hacı İsa Mahallesi, 75. Yıl Cumhuriyet Cd. No:5 D:No:5, 35430 Urla/İzmir, Türkiye
YOL TARIFI AL
HAKKINDA

Öğrenilecekler

  • Basit, temel çizim teknikleri
  • Çizgi roman ekolleri ve ekolü belirleme
  • Hikaye ve tarz belirleme (Çizgi romanın dili, tarzı, üslubu)
  • Karakter yaratma süreci
  • Çizim süreci ve panelleme (kareleme) sistemi
  • Balonlama ve yazılar.

 

Malzemeler

Kurşun kalemler, silgi, pilot kalem, cetvel, siyah keçeli kalem ve kalın uçlu board marker. 4-5 adet kalınca resim kağıdı. Bolca A4 kağıt. Renkli ekolleri tercih etmek isteyenler için basit bir kuru boya takımı.

 

Süreç

İlk iki gün yukarıdaki başlıklar anlatılacak ve beraberce bu başlıklarla ilgili çizimler, çalışmalar, pratik uygulamaları yapılacak. Üçüncü ve son gün, herkes tek sayfalık kendi çizgi romanını çizecek. Çalışma bittiğinde tek sayfalık bu çizgi romanların birer kopyaları tek bir kitapçıkta toplanıp, katılımcılara armağan edilecektir (Fanzin gibi). Ayrıca Serhat Filiz tarafından hazırlanan ve “Öğrenilecekler” kısmındaki başlıkları anlatan, Serhat Filiz’in yazıp çizdiği, küçük ve imzalı bir kitapçık katılımcılara dağıtılacak ve “Serhat Filiz Çizgi roman Atölyesi” sertifikası verilecektir.

 

Eğitmen Hakkında

Serhat Filiz 1976 Bandırma doğumlu olup Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Ana Bilim Dalı, Resim Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. İstanbul'da müzik hayatının yanı sıra ulusal gazete ve dergilerde çizer olarak görev yaptı. Çeşitli ajanslarda çizer, yaratıcı yönetmen ve tasarımcı olarak çalıştı. Karma ve kişisel sergiler kurguladı, katıldı. 2011 yılından beri freelance çalışmaya karar verdi. O günden bu güne yurt içi ve yurt dışında, iki binden fazla kitap kapağına imza attı. Çeşitli devlet kurumlarında danışmanlık yaptı. Masa üstü oyunları kurguladı, çizdi. Bir çok çocuk kitabı resimledi. Kendisinin yazıp çizdiği onlarca çizgi romanı, bir çok çocuk kitabı mevcuttur. Lise ve üniversitelerde resim, karikatür, çizgi roman, dijital çizim alanlarında ders, seminer ve atölyeler düzenlemeye devam etmektedir.

Benzer etkinlikler
23
ŞUB
#ATÖLYE
e
Noondört Coffee
23
ŞUB
#ATÖLYE
e
Tilki Sanat Atölye
23
ŞUB
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
22
ŞUB
#FESTİVAL
e
Tarihi Alsancak Tren...
27
ŞUB
#ATÖLYE
e
Tilki Sanat Atölye
29
ŞUB
#RESİM
e
Galeri A
29
ŞUB
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
29
ŞUB
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
1
MAR
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
1
MAR
#ATÖLYE
e
Atölye Lobi
7
MAR
#HİKAYE VE MASAL
e
Ege Sanat Atölyesi
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade