Etkinlikler

The Away Days // 6 Nisan // Volume Alsancak

Cmt 6 Nis, 21:00 - 23:00
Can ve Sezer tarafından kurulan İstanbul kökenli The Away Days,

ABD'de SXSW, İngiltere'de The Great Escape, Belçika’da Glimps ve Çek Cumhuriyeti'nde United Islands festivallerinde, Londra, Paris, Berlin gibi Avrupa şehirlerinde, Türkiye sınırlarında ise One Love Festival, %100 Fest, Nilüfer Festivali, Midtown Fest gibi festivallerde sahne aldı.
Portishead, Massive Attack, Belle & Sebastian, Wild Beasts, Paul Banks, Unknown Mortal Orchestra, Owen Pallett, LocalNatives, Morcheeba gibi gruplardan önce sahne aldı.
Türkiye sınırları içinde Radikal, Hürriyet, Red Bull, BBC Türkçe'nin ziyadesiyle dikkatini çekti. Uluslararası basında ise SPIN, NME, Clash, Guardian gibi dergilerin desteğini aldı. Şarkıları Vogue şovlarının, Cheap Monday, H&M ve Topshop mağazalarının favorileri oldu. BBC Radio 1, BBC Radio 6, KEXP gibi radyolarda şarkıları dönmekte.
Grubun yerküre etrafındaki seyahatleri akorlarına aksetti, klasik indie-rock tınılarından shoegaze, dream pop ve psychedelic atmosferlerine geçiş yaptı. Birçok single’ın ardından grup, beklenen ilk albümleri ‘Dreamed at Dawn’u 2017 Mart ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayımladı.
Albümün servis edilmesinden beri üç Avrupa turnesi tamamlayan grup, yurtiçi konserlerine de devam etti.
2 senedir üretim kampında olan The Away Days yeni teklileri 'Designed' ı Sony Music/Epic etiketiyle 5 Nisan günü yayınlıyor. Yeni bir döneme adım atan grup, konserlerine hız kesmeden devam ediyor.