Etkinlikler

Ebeveynliğin Kalbi

“EBEVEYNLİĞİN KALBİ”
Çocuklarla ilgilenen yetişkinler için Şiddetsiz İletişim’e giriş

24 Kasım - 25 Kasım 10.00 -18.00

Judy BLEIL SARUHAN (CNVC Sertifikalı Şiddetsiz İletişim Eğitmeni)

Çocuğumuzla ilişkilerimiz gerginleştiğinde ya da onunla “doğru” iletişim kurmak için ne yapacağımızı bilemediğimizde bize hangi kaynaklar yardımcı olacak?
Şiddetsiz İletişim, her birimizin her davranışında karşılamaya çalıştığı evrensel ihtiyaçlara odaklanarak çocuğumuzla ilişkimizde doğru-yanlış, iyi-kötü gibi yargılara dayanan düşünce biçimimizi
dönüştürmemizi, kendimizle ve çocuğumuzla kalpten bağlantı kurmamızı ve iletişim sorunlarımıza etkili çözümler bulmamızı mümkün kılar.

“Ebeveynliğin Kalbi” programı, Şiddetsiz İletişim’le tanışmak isteyen ve her yaştan çocuğu olan ebeveynlere ve çocuklarla çalışan eğitimcilere yönelik tasarlandı. Programı bitiren katılımcılar, Şiddetsiz İletişim devam programlarına katılım için gerekli olan Giriş Eğitimi’ni tamamlamış sayılacak.

İŞLENECEK KONULAR
Şiddetsiz İletişim becerileriyle çocuğumla güçlü bağlar kurmak
Aile içinde empatiyi artırmak
Kendimi şefkatli ve etkili bir dille ifade etmek
Anlaşmazlıkları yönetmek
Kendimi ve sevdiklerimi takdir edebilmek

KATILIM KOŞULLARI
• 2 günlük program bedeli: 750 TL*
• Aynı aileden iki kişi katılım halinde kişi başı katılım bedeli 550 TL

Katılım için ön kayıt yaptırmak gereklidir. Kontenjan 15 kişiyle sınırlıdır. Fiyatlara KDV dahil değildir.

İletişim : yaprakkozgur@gmail.com
Tel : 0530 816 88 69

* Program tasarımında sizin ve bizim ihtiyaçlarımızı gözetmeye çalıştık. Programa katılmaya istekliyseniz ve katılım koşulları maddi sınırlarınız nedeniyle sizi zorluyorsa lütfen haberleşelim; hepimizin ihtiyacına uygun bir çözüm arayalım.

ŞİDDETSİZ İLETİŞİM’E DAİR
Amerikalı psikoterapist Marshall Rosenberg’in geliştirdiği Şiddetsiz İletişim®, kendi değerlerimizden ödün vermeden karşımızdakini empatiyle anlamaya, karşımızdakini suçlamadan gerçek duygu ve ihtiyaçlarımızı dürüstlükle ifade etmeye yardım ederek, iktidar kavgalarından güven ve işbirliğine doğru hareket etmeye, böylelikle ilişkilerimizin niteliğini temelinden düzeltmemize katkıda bulunur.
Yaşamın her alanında etkili biçimde kullanılan Şiddetsiz İletişim bugün dünyanın 65’i aşkın ülkesinde okullarda, iş yerlerinde, siyasi kurumlarda, sağlık merkezlerinde, hapishanelerde, topluluk ve ailelerde çatışmaları çözmeye ve önlemeye yardımcı oluyor.

Judy Bleil Saruhan, CNVC Sertifikalı Şiddetsiz İletişim Eğitmeni

Şiddetsiz İletişim’de 10 yıllık birikime sahip olan Judy, Türkiye’de
Uluslararası Şiddetsiz İletişim (CNVC) Sertifikalı üç eğitmenden biridir. Judy, okullara, kurumlara, STK’lara ve özel gruplara İngilizce ve Türkçe atölyeler düzenlerken Şiddetsiz İletişim’de kendini geliştirmek isteyenler için yıllık eğitim programı ve yıllık eğitimi tamamlayanlar için derinleşme programı sunuyor. Önem verdikleri konuda ilerlemek için netliğe ve somut yollara ihtiyaç duyan bireyleri birebir empati seansları ve empatik koçlukla destekliyor.

Türkiye Şiddetsiz İletişim Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Judy, dernekte “eğitimde Şiddetsiz İletişim” odaklı projelerle ilgileniyor. Judy, 2016’da Ashoka Türkiye ve Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nce düzenlenen Fark Yaratan Eğitim Zirvesi’nde ve 2017’de Orta ve Doğu Avrupa Okullar Birliği’nin Sofya’da düzenlediği yıllık
konferansta konuşmacı oldu.