Etkinlikler

Sinema Ve Psikanaliz * Yeni filmlerle - Burak Bakır

Pzt 19 Kas 19:30 - Pzt 10 Ara 21:30 - Tüm gün
SİNEMA VE PSİKANALİZ 3
Sinema ve Psikanaliz Atölyesi
Eğitmen: Burak Bakır
Sinema ve Psikanaliz Atölyesi farklı filmlerle devam ediyor. Önceki atölyelere katılmamış olmanız bir devamlılık sorunu yaratmayacaktır. Freudyan ve Lacancı yaklaşımların çözümleneceği atölyeye katılmadan önce, filmleri izlemiş olmanızı öneriyoruz.
1. hafta Yankesici (Pickpocket) - Robert Bresson , 2. Hafta Kirazın Tadı - Abbas Kiyarüstemi, 3. Hafta Mother - Darren Aronofsky 4. Hafta Happy End - Michael Haneke

Burak bakır Kimdir?
Burak Bakır 1972 yılında Manisa’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümünden “Yeni Emperyalizm ve Çağdaş Hollywood Sineması” başlıklı teziyle mezun oldu. Aynı üniversitede “Sinema ve Psikanaliz” konulu tezi ile masterını tamamladı. Master tezi daha sonra kitaplaştırılarak “Sinema ve Psikanaliz” adıyla Hayalet yayınları tarafından basıldı. “Sinemada Gerçekçiliğin Yeniden değerlendirilmesi” üzerine doktora tezini hazırladı. 2008 yılından beri Film Tasarımı Bölümü’nde ders vermektedir. Verdiği derslerden bazılar: Dünya Sinema Tarihi, Film Kuramları, Sinema Estetiği.

İletişim
www.yuksekoda.org
Adres: 1386 Sok No: 6 Alsancak/ İzmir
tel:0506 771 13 14