Hayata Derin Bakışlar

Cumartesi, 22 Şubat 2020 11:30
Alsancak Mahallesi, 1469. Sk. No:6, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Gülüşüyle, duruşuyla, bakışıyla, sorumluluk bilinciyle, yardımseverliğiyle, organizasyon becerisiyle, hayatı anlama, öğrenme çabasıyla, kocaman kalbiyle hayata güzellikler katan sevgili Derin’imizi ona layık bir organizasyonla anıyoruz. Biliyoruz ki Sevgili Derin, aramızda olsaydın yüreğin pır pır eder, yüzünde gülücükler açardı. Rahat uyu.

PROGRAM
22 Şubat 2020
Saat: 11.30-13.00
Kerem Işık “Kendine Ait Bir Dünya: Edebiyat”
Ücret 100 tl. Bilet almak için tıkla https://iyzi.link/ABEltg

Saat: 14.00-15.30 Elis Şimşon
“Filozoflardan Hayat Dersleri”
Ücreti 100 tl. Bilet almak için tıkla https://iyzi.link/ABEsrw

Saat: 16.30-17.00
Mert Arslanalp "Şili'den Hong Kong'a Küresel Protesto Dalgaları"
Ücret 100tl. Bilet almak için tıkla https://iyzi.link/ABEsyA

Saat: 19.00-20.30 Can Eskinazi
"Ah Geceler! Bir Bağımsız Sinema Deneyi"
Ücret 100 tl. Bilet almak için tıkla https://iyzi.link/ABEs0g

DİKKAT: Uzaktaysanız ya da programınızla çakıştığı için etkinliğe gelemeyecek fakat TEV Derin Erpulat Burs Programına 100 tl destek olmak istiyorsanız lütfen burayı tıklayın https://iyzi.link/ABEs-g

Bilgi ve sorularınız için: 0533 250 62 29

Kerem Işık (Yazar ve çevirmen)
İzmir Amerikan Kolejinden mezun oldu. Üniversitede kimya mühendisliği eğitimi aldı ve fizik üzerine yüksek lisans yaptı. Kitaplık, Varlık, Notos Öykü, Eşik Cini, Özgür Edebiyat gibi dergilerde öyküleri yayımlandı.
İlk öykü kitabı Aslında Cennet de Yok, 2010 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlandı. Toplum Böceği adlı ikinci öykü kitabıyla 2012 Haldun Taner Öykü Ödülü'ne layık görüldü. Iskalı Karnaval adlı bir öykü kitabı daha bulunan yazar serbest çevirmenlik yaptığı İzmir'de yaşamaktadır.

Elis Şimşon, (Koç üniversitesi, Araştırma Görevlisi)
İzmir Amerikan Koleji ve Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Boston Collge Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde felsefe doktorasına devam etmekte ve Koç Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

Dr. Öğr. Görevlisi Mert Arslanalp (Boğaziçi Üniversitesi, Dr Öğr. Görevlisi)
Liseyi İzmir Amerikan Koleji’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okudu. Yüksek Lisansını Northwestern Üniversitesinde siyaset bilimi üzerine yapan Arslanalp, Boğaziçi Üniversitesinde öğretim görevlisidir.

Can Eskinazi (Yönetmen-Sinema yazarı)
İzmir Amarikan Koleji’nde okudu. ilk kısa filmi "Arkamdaki Hayal" “The Phantom Behind”, New York NewFilmmakers ve !f İstanbul’da gösterildi. Deneysel videoları Austin, Buffalo ve İstanbul gösterildi. sinema yazıları Film Comment ve Altyazı dergilerinde yayınlandı. 2011’den beri Altyazı dergisinin İzliyorum webdizisinin yönetmenliğini yapmaktadır.
Deniz Tortum'la birlikte yönetmenliğini yaptığı Anadolu Turnesi (Anatolian Trip) adlı belgesel, 2019'da 12. İstanbul Belgesel Günleri, gösterim seçkisinde yer aldı.