Banu Kanıbelli ile Yeni Kariyer Potansiyelimizi Nasıl Belirleriz

Cumartesi, 6 Şubat 2021 14:00

Birçoğumuz bizi tatmin edecek, kendi potansiyelimizi ve yeteneğimizi geliştirmemize yardım edecek bir işin var olduğunu güçlü (ve bazen sabırsız) bir şekilde hissediyoruz. Fakat bu ideal iş neye benziyor? Yeteneklerimiz ve ilgi alanlarımız ne? Bu soruların cevapları çoğu zaman muğlak. Zamanın acımasızca ilerlediğini hissetmenin yanı sıra içinde bulunduğumuz dönemin getirdiği belirsizliğin, para kazanma zorunluluğunun ve statümüzü korumanın baskısı altındayız. Kendi kendimize bu durumun rahatsızlığını  çekmeye, hatta kimi zaman bundan utanç duymaya ve ümitsizliğe düşmeye yatkınız.

 

The School of Life’ta, severek yapacağımız işi bulmaktan daha zorlu bir uğraşın az olduğunu kabul ediyoruz. Ama aynı zamanda zihnimizde doğru yaklaşım ve fikirler olduğunda; kendimizi tanıma, hakiki hedeflerimizi belirleme ve bir sonraki adımı atma yönünde gerçek bir ilerleme kaydedebileceğimize inanıyoruz.

 

Kariyer Potansiyelimizi Nasıl Belirleriz’de:

  • Kariyer potansiyelimizi anlamamızı sağlayacak bir dizi kavram ve alıştırma ile tanışıyoruz
  • Potansiyelimizi profesyonel dünyanın sunduğu fırsatlarla nasıl uyumlu kılacağımızı çalışıyoruz
  • Kişiliğimizi keşfe çıkıyoruz ve özgün ilgi alanlarımızı inceliyoruz
  • Bizi içgüdülerimiz ve arzularımızı dinlemekten ve ilerlemekten alıkoyan blokajlarımızı ve çekincelerimizi ele alıyoruz
  • Ebeveynlerimizin ve toplumun beklentileri konusuna özellikle eğiliyoruz.

 

Bu ders, bizi odaklanmamış arzulardan alıp bir sonraki profesyonel adımlarımızı içeren daha net ve gerçekçi bir plana yönlendiriyor.

 

Detaylı bilgi için: The School of Life