Bike İzmir

Bisiklet size kendinizi güzel ve en önemlisi ise özgür hissettirir. Bisiklet ile sürdürülebilir ulaşım ve yaşanacak şehirler yaratmayı hedeflerken, sloganımız ‘Camdan Değil Candan Yaşa’ ile Bike İzmir bisiklet topluluğu doğdu.
Günümüzde bisiklet kullanımını yaşam biçimi haline getirmiş olan bireylerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu durumun en temel sebebi de modern yaşamın getirdiği tekdüzelik ve hareketsiz yaşam tarzıdır. Modern toplumların en önemli problemlerinin başında doğadan uzak beton blokların arasına sıkışıp kalmalarıdır.
İşte bu durumdan uzaklaşmak isteyen bireyler için bisiklet muhteşem bir özgürlük ortamı sunmaktadır. Bisikletle yol almak, yaşama sevincinin yanında, doğayı incitmeden tüm kalıplara, ön yargılara karşı durmaktır. Bununla beraber sağladığı hareket imkânının yanı sıra, sosyal ilişkileri güçlendirmesi, kendine olan özgüvenini arttırması ve toplum içerisindeki yerini sağlamlaştırması adına da etkin bir rol sağlamaktadır.
Çevreci, sağlıklı, ekonomik ve en önemlisi eğlenceli olan bisiklet ile grup sürüşleriyle birlikte takım olmanın ruhunu da yaşamak mümkündür. Bike İzmir bisiklet topluluğu ile “Camdan Değil, Candan Yaşa” sloganıyla her hafta en farklı ve en güzel yerlere turlar düzenleyerek katılımcılarını etkinliğin gönüllü birer elçisi haline getirmektedir.