Eğlen Bilim

Eğlen Bilim olarak 2008 yılından bugüne anaokulu, ilkokul ve ortaokul seviyesinde, müfredatı destekleyici bilimsel atölyeler ve bilim tiyatroları yapıyoruz. Bu etkinliklerde farklı konu ve temalarda temel bilimsel kavramları interaktif, teatral, merak uyandırıcı bir biçimde sunuyoruz.

Eğlen Bilim öğretmen, mühendis ve sanatçılardan oluşan ekibi ile hazırladığı bilim tiyatrolarının içeriğini kendisi üretmektedir ve bu konuda Türkiye’de “ilk”tir.

Misyonumuz ülke gençlerinin bilim tiyatrosu ile bilimin eğlenceli yüzü ile tanışması ve böylece bilimsel düşünme yöntemini hayatlarına dahil edebilmeleridir.

Eğlen Bilim bugüne dek Türkiye’de yaklaşık 70’e yakın şehir gezdi ve çeşitli projeler kapsamında yaklaşık 150.000 öğrenci ile buluşarak bilim tiyatrosu gerçekleştirdi. İstanbul’dan tüm ülkeye faaliyet gerçekleştiren Eğlen Bilim, 2017 senesinde İzmir’de de ofis açtı. 

Eğlen Bilim 2007 yılında İTÜ Bilim Merkezi’nin kuruluşunda yer almıştır ve yaklaşık 10 sene boyunca Bilim Merkezi’nde hafta içi STEM Eğitimleri ve Bilim Tiyatroları, yaz ve kış tatillerinde de Bilim Kampları düzenlemiştir. Ayrıca tüm ülkede, özel şirketler, AVM, Belediye, Sivil Toplum Örgütleri gibi pek çok kurum ve kuruluşa da ihtiyaca özel hizmet, proje ve etkinlik tasarlamış ve yürütmüştür.