Ekonomi Gazetecileri Derneği

EMD İstanbul olarak yola çıkan sektörün profesyonelleri, 2007 yılında 600’ü aşkın ekonomi gazetecisinin birleşimiyle doğan Ekonomi Gazetecileri Derneği çatısında buluştu.

EGD sadece mesleki bir örgütü değil, büyük bir aileyi temsil ediyor. Gün içerisinde habercilik konusunda yaşanan rekabeti, pozitif enerjiyle işbirliğine dönüştüren EGD üyeleri, dayanışma içinde, elele yarınlara olan yolculuğunu sürdürüyor.

Eğitim faaliyetlerinden ilgili kurumların yetkilileriyle buluşma toplantılarına kadar, birçok faaliyeti üyeleri için gerçekleştiren EGD, her geçen gün daha da güçlenerek büyüyor.

Yabancı dil kursları, eğitim çalışmaları, meslekî seminer programları, ‘Yaza Merhaba’ buluşması, il ziyaretleri kadar Bayramoğlu’nda yaz mevsiminin başında ve sonunda yapılan organizasyonları ve Kartepe Zirvesi’yle aile ruhunu da temsil eden faaliyetleri, birlik ve beraberliğin örneklerini sergiliyor.

Yazılı basın, görsel medya, radyo, internet medyası ve haber ajansları çalışanlarının güçbirliğini sergileyen EGD, halkla ilişkiler şirketlerindeki profesyonellerini de dayanışma üyesi olarak çatısı altında bulunduruyor.