İzmir Tiyatroları Platformu

İzmir Tiyatroları Platformu Bildirisi:
Bizler değişime önce kendimizden başladık ve “İzmir Tiyatroları Platformu” çatısı altında birleştik. Sanat yolunda omuz omuza, daha emin ve güçlü adımlar atmayı hedefliyoruz. Bu sebeple “TİYATRO BİRLEŞTİRİR!” diyerek kentimizde bir dayanışmayı başlattık.
İzmir Tiyatroları Platformu, İzmir’de var olan devlet tiyatrosu, şehir ve belediye tiyatroları, profesyonel ve amatör özel tiyatrolar, kentimizde tiyatro sanatına destek veren vakıf, dernek ve organizasyonların bir araya gelmesiyle kurulan bir platformdur.
İTP’nin misyonları; kentin kültürel ve sanatsal gelişimine katkıda bulunmak ve olumlu şekilde yön vermek, tiyatroların seyircileri ile buluşmasını ve bilinirliklerinin artmasını sağlayacak tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi konusunda yardımcı olmak, sanatsal gelişimi sağlamak için nitelikli bir eleştiri mekanizmasını devreye sokarak etkileşimi arttırmak, kentteki tiyatrolar arasındaki iletişimi güçlendirerek manevi dayanışmaya uygun bir ortam sağlamak ve tiyatro izleyicisinin kazanımlarını arttırmaktır.