Local Makers

Local Makers, “maker”ları bir araya getirip, hikayelerini anlattığımız bir platform.

Peki kimdir bu maker ?

Hayalleri ve yeteneğiyle bir şeyler ortaya koyan, yaratan, geliştiren, üreten her kimse. Bu eylemleri gerçekleştirip, üretmenin tatmin edici duygusunu yaşayan, tüketmekten çok üretimin gücüne inananlarla bir yolculuğa çıkıyoruz!

Makers kültürünün temelinde yer alan, hem de onu en çok besleyen unsur paylaşım. Üretenin, bilgiyi kendisine saklamak yerine paylaşıp, öğrenmek isteyenlere aktarmasına ve bunu bir deneyim haline dönüştürmesine aracı oluyoruz. Bu platformda, daha önce aşina olduğunuz, paylaşma konusunda tutkulu Maker’ların hikayelerine eşlik edecek ya da yepyeni hikayelere merhaba diyeceksiniz.

Yapmak için öğrenmek gerekir !

Deneyimleriyle çıktıkları yolculukta hikayelerini sizlerle paylaşan maker’larla yeni şeyler öğrenirken, hayatınızda farklı adımlar atma ve kendi yolculuğunuza çıkma fırsatı yakalayacaksınız.

Hepimiz için adil, sürdürülebilir, lokal olanı keşfedip ürettiğimiz ve onu paylaşabildiğimiz bir dünya hayal ediyoruz. Seri üretim algısı ve kitlesel tüketim alışkanlıklarının aksine el emeği değeriyle harmanlanmış üretime ulaşmanın daha sürdürülebilir ve aslında sanıldığı kadar zor olmadığını biliyoruz ve bunu göstermek istiyoruz!

Doğayla iç içe geçmiş sürdürülebilir işler üreten maker’larla öğrenecek, lokal reçeteleriyle leziz yemekler hazırlayan şeflerin evlerine konuk olacak, benzersiz işlerin sahibi olan sanatçıları keşfedecek, hayata bir de üretenlerin gözünden bakacaksınız. Local Makers; bireysel, arkadaş grubu veya kurumsal alanda, büyülü yolculuğu keşfetmenize yardımcı olmak için hazır.