MasterCamp

MasterCamp Eğitim ve Danışmanlık, bireylerin profesyonel yetkinliklerini, güncel ve hayata geçirilebilen özgün yöntemlerle ileriye taşıyan bir eğitim platformudur. MasterCamp, bireylerin mesleklerinde “ustalık” seviyesine doğru ilerleyebilecekleri bir eğitim tasarımına sahiptir. MasterCamp eğitim programları, ikinci kariyerini hayata geçirmek isteğindeki profesyonellerin de yolculuğunu kısa ve etkili hale getirmektedir.

Kurum çalışanlarına ve bireylere yönelik olarak; mevcut ve yeni kariyer analizi, yönetim danışmanlığı, liderlik programları, hitabet ve iletişim gibi başlıkların yanı sıra iş hayatında “storytelling (hikaye anlatıcılığı)” ile sunum becerilerinin yer aldığı, sürekli güncellenen eğitim programları sunmaktadır. Akademik altyapısını, güçlü profesyonel deneyimle birleştirmiş ve eğitim içeriğini de bu süzgeçten geçirerek özgün şekilde geliştirmiş “usta” bir eğitmen ekibine sahiptir.

 

MasterCamp Eğitim Anlayışı

2008 yılında New York Times’ın en iyi satanlar listesinde gösterilen yazar Malcom Gladwell’in alanında başarılı insanları etüd ederek yazdığı “Çizginin Dışındakiler” kitabına göre, bir alanda ustalık düzeyine erişebilmek için bireyin o işte ortalama 10 bin saatlik pratiğe sahip olması gerekmekteydi. Ancak günümüzde bu önerinin giderek geçerliliğini kaybettiğini gösteren araştırmalar da bulunmaktadır. Deneyim ve pratiğin vazgeçilmez bir katma değer olmasının yanı sıra, bugün bireylerin, bir plan dahilinde hareket etmeleri durumunda bir yıldan az bir süre içinde önemli bir ustalık seviyesine erişilebileceği gözlemlenmektedir.

 

Herhangi bir bireyin konusuna planlı şekilde odaklanması, özellikle “öğrendiğini bir tasarım içinde öğreterek” hayata geçirmeye başlaması ve güçlü bir geri bildirim döngüsü kurması onu ustalığa taşıyacak en önemli unsurlar olarak görülmektedir. MasterCamp’in eğitim anlayışı bu süreçlere dayanmaktadır. Mastercamp, Zuhal Gürçimen’in 30 yıla yakın sürdürdüğü Koç Holding, Reebok Spor Malzemeleri ve Eczacıbaşı Beiersdorf’ta geçirdiği 18 yıllık kurumsal yaşamında elde ettiği deneyimleri yansıttığı bir eğitim platformudur.

 

Konusunda kanaat önderi olan usta eğitmen kadrosuyla çok geniş yelpazede ihitiyaca hitap eden eğitimler, katılımcılarının ‘içindeki ustalığı dışarıya çıkarma’ amacına odaklanmaktadır. İlk kariyerden son kariyere kadar çalışan insanın ihtiyacı olan, deneyime dayalı öğrenme metodlarının kullanıldığı eğitim programlarının düzenlendiği Mastercamp’ın Uluslararası ICF Derneği ile işbirliği bulunmaktadır. Danışmanlık ve Eğitmenlik Program’ında ICF CCE onaylı sertifika verme hakkına sahip olan kurumda ayrıca Harvard Üniversitesi Hikaye Anlatıcılığı modeli kullanılmaktadır ve kurum, süreci katılımcıları ile yürüterek Harvard Üniversitesi onaylı sertifika almalarını sağlamaktadır.