Sokak Sanatları Atölyesi

SOKAK SANATLARI ATÖLYESİ 2008 YILINDA İZMİR'DE KURULAN ALTERNATİF BİR SANAT ATÖLYESİDİR.


SANATIN ALINIR-SATILIR BİR META OLMASINA KARŞI ÇIKAN GÖNÜLLÜLERDEN OLUŞAN ATÖLYE BİREYSEL GELİŞİMİ HEDEFLEMEKTEDİR.

CANLI HEYKELLER PROJESİ TÜRKİYE'DE KALDIRIMLARDA SANAT YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTEREBİLMEK ADINA SOKAK SANATLARI ATÖLYESİ GENEL SANAT YÖNETMENİ ERDAL ÇOBAN TARAFINDAN PROJELENDİRİLMİŞTİR.

İZMİR SOKAK SANATLARI ATÖLYESİ


Kuruluş amacı: Sanatı yapanlarla onu izleyenler arasındaki duvarı kaldırmak, her kesim ve yaştaki insanı sanatla bütünleştirmek.Misyon: Sanatı büyük müzelerden hayatın nabzının aktığı sokağa indirmek.
Vizyon:Sanatı sokağa taşımak ve sanata olan ilginin artmasını sağlamak,Sosyal sorumluluk projeleriyle belli bir konuyu yararları veya zararları bakımından derinlemesine inceleyerek, olumlu davranışların yayılması için çabalayan ya da problemli konulara çözüm önerileri sunan oyunlar hazırlamak ve bu oyunlar sayesinde halkı bilinçlendirmek
Sanatsal duruş(Sanatsal kaygı):Popüler kültürün yozlaştırdığı kalabalık insan kitlelerini sokağa çekmek ve sanatı yaşatmak.Neden sokak tiyatrosu?:Bir yerimiz olmadığından sokakta tiyatro yapmıyoruz,tiyatroyu izlemeye fırsat ve maddi kaynak bulamayan insanların sanatla tanışmasına sebep olmak için sokaktayız.Güzel sokakta olandır!

Oyun mekanları:Sokaklar,meydanlar,Pazar yerleri ve halka açık tüm alanlar.Ayrıca toplu taşıma araçları(otobüs,metro,vapur v.s…).
Yaratıcı ekip;

Genel Sanat Yönetmeni:Erdal ÇOBAN


Genel Koordinatör:Duygu DİNÇER

Yönetmen Yardımcıları: Cem Özkırdeniz

Yönetim Asistanları:Burçin VERALYaş grubu:11 yaş ve üstü:
Eğitim biçimi: Haftada 1 gün 2 saat Geleneksel türk tiyatrosu ve orta oyunu eğitimleri. Haftada 2 gün 3 saat oyun ve canlı heykel hazırlıkları.

Tüm Eğitimler ve Etkinlikler

Ücretsizdir...

Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Numara 26 Kat 6 Daire 11
Alsancak- Konak
İZMİR