TEDxDEU

TedxDEU felsefesi: Teknoloji ve toplumsal dönüşümün kaçınılmazlığına dair bir duruş ve farkındalık için yol almak olarak özetlenebilir.

TEDx etkinliğimizin 2016 yılı teması, “KUTUNUN DIŞINDA (sınırların ötesinde düşünebilmeye ve var olabilmeye dair) / Out of the Box (thinking and existing out of bounds)
Çalışmak için yaşar hale gelmişken ve var olabilmek için bilinçsizce değişirken fark edebilmeye dair sırtımızdaki heybe nelerle dolu?

Binlerce bilginin bombardımanı altındayken TED’in “Paylaşmaya Değer Fikirler” ortamının dayanılmaz çekiciliği, Dokuz Eylül Üniversitesi’ni güzel İzmir için, ülkemiz, bölgemiz hatta TED’in sınır tanımaz hayran kitlesi aracılığı ile hala güzelken dünya ve insanlık için harekete geçmeye yöneltti.

Tüm göreceliliğine rağmen “gerçek konfor alanımızın bittiği yerde başlıyor”. Bunu fark ettiğimiz an ise kutunun dışına düştüğümüz an oluyor. Belki de başka bir kutunun içine düştüğümüz an… Kim bilir…

Farklı düşünebilmenin konfordan yoksun sularına dair TEDxDEU olarak derin ve istekli bir dalış yaptık ve bir bilseniz kimlerle karşılaştık..