Cumba Restoran

İstanbul Cad. No:54 Bornova/İzmir
+902323883773 arama yap

Cumba Restaurant, İzmir'den Manisa'ya giderken Bornova çıkışından 1 km. ilerde bulunuyor. Sağ taraftaki benzin istasyonun içerisinde bulunan restoran şehrin en lüks restoranlarından biri diyebiliriz. Şu an bulunduğu konum için 'bir işe yaramaz've 'ağaç dahi yetişmez 'denirken, işletme sahipleri büyük bir emek vererek burayı gizli bir bahçe haline getirmiş.

Müşteri memnuniyeti için dekorundan tuvaletlerine her türlü hijyen ve ayrıntı düşünülmüş. Cumba Restaurant ismini, yanındaki Vebaş'tan akaryakıt alanından tutun da ünlülere kadar birçok kişinin katıldığı dev bir anketle almış. Ve böylece 1997 yılında doğan Cumba'nın adı da koyulmuş olmuş.

Akaryakıt istasyonuna gidip aracınızı park ettiğinizde Cumba'yı göreceksiniz. Mekana doğru yürüdüğünüzde oradaki görevliler bir asansöre yönlendiriyor gelenleri. Bir kat aşağıda kapalı kışlık salon bulunurken iki kat aşağıda ise yazlık bahçeye iniliyor.

Mekanın iç dekorasyonu oldukça göz doldurucu. Sandalyelerden, aynalarına kadar her şey bir puzzle?ın parçaları gibi.. Binanın taş olması, içerideki mum ışıkları duruma göre romantik, duruma göre mistik bir hava oluşturuyor. Bahçesi ise mayıstan itibaren açılıyor. Şık mobilyalarla dekore edilmiş dış mekan havuzu ve ağaçlarıyla restorandan çok herkesin bilmediği gizli bir bahçede yemek yiyormuş hissi veriyor.

İzmir'de mahzenle yeterince alternatif sunarak hizmet veren restoran sayısı az. Bunun farkında olan Cumba Rastaurant, kendisine bir mahzen oluşturmuş. Mahzende, Kavaklıdere ve Doluca gibi Türk şaraplarının yanı sıra, birçok yabancı şarap çeşidinin de olduğu 5000 adet şarap çeşidi bulunuyor. İzmir'de iyi şarap bulmanın zor olduğu düşüldüğünde buraya gelmişken, rakı içmekle vakit kaybetmeyip şarabı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Servis konusunda müşterilerden tam not alıyor burası. Zira garsonlar; sipariş takibini, takdimi nasıl yapacaklarının oldukça farkında. Yılların vermiş olduğu tecrübeyle ve garsonların profesyonelliğiyle ziyaretçiler biraz daha memnun ayrılıyor mekandan.

Şarabın yanına elbette peynir tabağı söylemek gerekiyor. Peynirle şarap varken, diğer meze ve ara sıcaklara ne kadar ihtiyaç duyulacağı kişiye kalmış. Ana yemeklere gelince ustaların enfes şeyler ortaya çıkardıklarını söylemek abartı olmaz. Klasik kebap menüsünün yanı sıra, yıl içinde üç kez değişen ilginç ve oldukça leziz menü denemeleri var. Özellikle; dana sırtı, saray kebabı, kuzu sırtı ve karamel bonfilesi ayrı bir lezzete sahip.

Yemek fiyatları biraz yüksekken, şarap fiyatları sahip olduğu çeşit ve lezzete göre oldukça uygun. Ama totale vurulduğunda gelen fiyat İzmir'in üzerinde diyebiliriz.

Cumba Restoran , Turizm Geliştirme Vakfı tarafından, yapılan gizli teftişler sonucu ödüle layık görülmüştür. Özellikle romantik akşam yemekleri için tercih edilebilecek Cumba, İzmirli ve transit yolcular için oldukça güzel bir alternatif.

Yolunuz düşerse uğramadan geçmeyin deriz.

İzmir'in diğer restoranları için www.otuzbeslik.com a da bakmadan geçmeyin.

 

 

 

 

Kahvaltı
Brunch
Tatlı
Akşam yemeği
Kokteyl
Full bar
Şarap