R
GİRİŞ
TR
EN

Fratelli La Bufala Mavibahçe

#RESTORAN
!
4
ADRES
Mavişehir
Caher Dudayev Bulvarı 2040/3. Sk. Mavibahçe AVM A Blok Kat:3 No:304, Mavişehir Mahallesi, 35590 Karşıyaka/İzmir, Türkiye
YOL TARİFİ AL
HAKKINDA

GTS Ltd. Şti. bünyesinde Bora Çantepe ’nin franchise’ını aldığı Fratelli La Bufala 15 Şubat 2015 tarihi itibariyle İzmir – Mavibahçe AVM’ de hizmet vermekte…

Egenin yeni cazibe merkezi Mavibahçe Alışveriş Merkezinde; iş yemeklerinin, alışveriş ve after work buluşmalarının keyifli ve lezzetli adresi “Fratelli La Bufala- Mavibahçe ” mutfağı; Geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli tuğla pizza fırınından “Gurme Napoli pizzaları” “Taze el yapımı ekmek” ve bunların yanı sıra; manda sütünden “gerçek mozzarella peyniri”, sığır eti, özel makarnaları, ızgaraları, Ege bölgesi domatesi ve mevsiminde iyi üretim sebzeler, manda sütü kremasından elde edilen tatlılar ve Italyan peynirlerden oluşan menüsü ile “Akdeniz Tipi Beslenme” çizgisini Türk lezzet severlerle paylaşmayı sürdürüyor. Ayrıca özel şarap kavından bu lezzetlere eşlik eden Yerli ve İtalyan butik şarapları da denemeye değer…

“ Fratelli La Bufala’yı eşsiz kılan, otantik içerikler, geleneksel Napoli yemek tarifleri ve yeni nesil yöntemlerin birleşimidir.”
Türkiye’deki ilk restoranını 2008 yılında İstanbul’da açan, yeni nesil geleneksel Napoli mutfağının en iyi yorumcusu Fratelli La Bufala; şimdi İzmir’de geleneksel lezzetleri, rahat ve şık ortamıyla keyifli bir İtalyan serüveni sunuyor.
Napoli bölgesinin gerçek gurme pizzası ve her sezon geleneksel ürünlerle hazırlanan lezzet standartlarının İzmir’deki ilk ve tek temsilcisi Fratelli La Bufala – Mavibahçe; seçkin dekoru, terası, her ay seçkin mevsim sebzeleri ve iyi ürünlerle sipariş anında taze pişirme prensibi ile sunduğu “ Menüsü” ile iddialı…
İtalya’nın üç büyük gastronomi bölgesinden biri olan Napoli’nin 300 yıllık mutfak geleneğinin mirasçısı ve dünyada 34’ü aşkın şubesi ile en büyük İtalyan pizza grubu zinciri Fratelli La Bufala’nın standart lezzetleri; Türkiye’de 2008 yılından bu yana İtalyan/Napoliten lezzetlerden vazgeçemeyenlerin uğrak restoranlarından biri olarak hizmet veriyor.

Fratelli La Bufala- Mavibahçe deneyimli mutfak ve servis kadrosu ile hem unutulmayacak lezzetler, hem de evinizin rahatlığını sunuyor.

Napoli’de Pizzacı Olunmaz, Doğulur…

Pizzanın doğum yeri olan ve pizza yapımının bir sanat olarak görüldüğü Napoli’de 300 yıllık mutfak kültürü doğrultusunda yapılan pizzacılık, ustadan çırağa geçen bir gelenek. Dünyanın tek pizzacılık okulu ise Napoli’de bulunuyor.
Fratelli La Bufala’nın dünya genelinde tüm restoranlarında “babalarından veya ustalarından el almış” 5. nesil Napoli’li pizza ustaları çalışmakta olup şeflerimiz geleneksel Napoli pizza ve mutfak sanatı konusunda ustalaşana dek sürekli eğitimler almaktadır.

İzmir’de Gerçek Gurme Napoli Pizzası

Türkiye’yi gerçek gurme Napolitan Pizzası ile tanıştıran Fratelli La Bufala ‘da, birinci kalite unu ile özel mayalanan hamuru ile yapılır. Bu nedenle Fratelli La Bufala’nın tüm şubelerinde hep aynı hamur çoğaltılarak her yerde aynı geleneksel lezzet korunur.

Pizza’nın doğum yeri olan ve pizza yapımının bir sanat olarak görüldüğü Napoli’den dünyaya yayılan benzersiz napolitan pizzalarımızın yapımı, geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış volkanik topraktan özel olarak imal edilip, getirtilen odun fırınlarında gerçekleşir

Napoli pizzası 32 cm çapında, kenar yüksekliği 2 cm, hamuru ise 3 milim kalınlığında ve lezzetini kaçırmamak için 8 dakika içinde yenilmesi gerekiyor. Napoli pizzasının önemli özelliklerinden biri de, domates sosunun pizzayı ıslak hale getirmesi.

20 çeşitten fazla pizzanın yer aldığı mönüde; pizzaların farklı lezzetinin nedeni, her porsiyonda 100 gr manda sütünden yapılan mozzarella peyniri kullanılması ve pizzanın özel seçilen sebzelerle tamamlanması olarak belirtiliyor.

Özel olarak yaptırılan manda sütünden ekşi krema, unu farklı özel hamurun üzerine sıvanıyor, ardından da güneşte olgunlaşmış domates püresi yayılıyor, en üstte de mozzarella peyniri serpiştiriliyor ve özel fırınında odun ateşinde pişiriliyor. Malzemeler pizzaya fırından çıktıktan sonra taze olarak ekleniyor.

Slow Food Felsefesi ile

Fratelli La Bufala Napoli geleneksel lezzetlerinde, mevsiminde yetiştirilen yüksek kaliteli gıda ürünlerinin ve geleneksel üretim ve pişirme tekniklerinin yok olmasının önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Ürünler, İtalyan hükümetinin gıda ürünlerindeki standartlarını belirleyen belirlenmiş kaynağı koruma altına alan D.O.P garantisi ile sofraya taşınır.

Ülkemizde de Fratelli La Bufala’da; eşdeğer tarım kültürünü desteklemek amacı ile Trakya, Ege ve Akdeniz’in lezzetli ve mevsiminde özenle seçilen sebze ve meyvelerini kullanarak, sipariş anında taze pişirilen her bir yemek, Campania’nın Napolitan bölgesinin geleneksel yöntemlerine uygun olarak hazırlanmaktadır.

Özel parti ve toplu davetler için…
İş arkadaşlarınız, dostlarınız ve çocuklarınıza “Özel Davet ve Pizza Partileri” için özel set menüleri ile seçkin servis ve imkanlar sunuyoruz…
İş yemeklerinin, after work buluşmalarının keyifli ve lezzetli adresi Fratelli La Bufala – Mavibahçe;
Aynı zamanda 300 kişilik yemek, 350 kişiye kadar kokteyl kapasitesi bulunan, şirket yemeklerinizi veya kokteyl organizasyonlarınızı, happy hour partilerinizi, size özel hazırlanacak alternatif fikir ve sunumlar eşliğinde gerçekleştirebileceğiniz bir mekan.

TARİHÇEMİZ
“Bufala Kardeşler”; Giuseppe, Antonio ve Gennaro La Bufala, Napoli’nin Eboli Kasabası’nda doğdular.

Mozzarella üreticisi babalarının ani ölümü üzerine, aile işine devam etmek ya da yeni bir ufka doğru yelken açmak arasında zor bir kararla baş başa kalan kardeşler,
tüm varlıklarını satıp gelirini eşit paylaştıktan sonra göçmen olarak yeni bir hayata doğru yol almayı tercih ettiler.
Tüm hayali bir restaurant açmak olan “Pippo” lakaplı ağabey Giuseppe, New York’a gitti ve bir İtalyan lokantasında pizzacı olarak iş buldu.
“Toto” olarak tanınan Antonio, Madrid’e giderek bir flamenko dans okulu açtı.
En küçükleri olan Gennaro ise; hayatında hiç resim yapmamış olmasına rağmen hep hayalini kurduğu ressam olma hayalini gerçekleştirmek ve
kendini resimde geliştirmek üzere gittiği Paris’te bir otoparkta gece bekçiliği yapmaya başladı.
Seneler sonra, şansı yaver gitmiş olan “Pippo”yu New York’ta bir pizza restoranı açmış buluyoruz. “Toto”da Madrid’in en büyük pizza restoranının sahibi olarak
karşımıza çıkıyor. Kendini resimde geliştirmiş olan Gennaro da Milano’da pizza restoranı açmaya karar veriyor.

İki büyük ağabey kurdukları ortaklıkla baba birliğine tekrar dönüyor ve şirketlerinin ismini “Fratelli La Bufala – FLB” olarak belirliyorlar.
İki kardeş, Tokyo’da açtıkları ve büyük sükse yapan pizza restoranlarının ardından hep özlemini çektikleri memleketlerine, Campania’ya geri dönme kararı alıyorlar.
Bu karar ve sonrasında 3. kardeş olarak Gennaro’nun da ortaklığa dahil olmasıyla, Fratelli La Bufala restaurantları Napoli’den 4 kıtaya yayılan, İtalya’nın en büyük Pizzacı Grubu haline geliyor.

TELEFON
+90 232 502 2772 
Z
ÖZELLİKLERİ
FİYAT 
Kredi Kartı
Visa
MasterCard
American Express
REZERVASYON 
Sadece Grup Rezervasyonu
Rezervasyon
MUTFAK 
Kahvaltı
Brunch
Öğle Yemeği
Tatlı
Akşam Yemeği
BAR 
Bar
Şarap
Kokteyl
ÖZELLİKLER 
Paket Servis
Otopark
Bisiklet Dostu
Dış Mekan
İnternet
Müzik
Canlı Müzik
Happy Hour
HİZMETLER 
Duş
WC
Büfe
Restoran
Piknik Alanı
Çamaşırhane
Mutfak
İçme Suyu
Atık Su Gideri
Elektrik
Kiralama
Buzdolabı
Bungalov
Plaj
Giyinme Odası
Barbekü
Benzer mekanlar
!
!
!
!
!
5
#CAFE
e
Bostanlı
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Alsancak
!
!
!
!
!
5
#OTEL
e
Alsancak
!
!
!
!
!
5
#SAHİL
e
Urla
!
!
!
!
!
5
#SAHİL
e
Alaçatı
!
!
!
!
!
5
#SAHİL
e
Foça
!
!
!
!
!
5
#SAHİL
e
Karaburun
!
!
!
!
!
5
#SAHİL
e
Alaçatı
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Bostanlı
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Urla
!
!
!
!
!
5
#ÜNİVERSİTE
e
Bornova
!
!
!
!
!
5
#ETKİNLİK ALANI
e
Alsancak
!
!
!
!
!
5
#ÇİZGİ ROMAN
e
Karşıyaka
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Balçova
!
!
!
!
!
5
#TARİHİ YAPI
e
Bornova
!
!
!
!
!
5
#TARİHİ YAPI
e
Selçuk
!
!
!
!
!
5
#SPOR
e
Buca
!
!
!
!
!
5
#BEACH CLUB
e
Çeşme
!
!
!
!
!
5
#MEYHANE
e
Karşıyaka
!
!
!
!
!
5
#YEMEK
e
Bostanlı
!
!
!
!
!
5
#EĞLENCE MEKANI
e
Alsancak
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Alaçatı
!
!
!
!
!
5
#ETKİNLİK ALANI
e
Konak
!
!
!
!
!
5
#CAFE
e
Alsancak
!
!
!
!
!
5
#CAFE
e
Bostanlı
!
!
!
!
!
5
#OTEL
e
Ilıca
!
!
!
!
!
5
#MÜZE
e
Selçuk
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Alaçatı
!
!
!
!
!
5
#SÖRF
e
Urla
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Çeşme
!
!
!
!
!
5
#EĞLENCE MEKANI
e
Alsancak
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Buca
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Karşıyaka
!
!
!
!
!
5
#RESTORAN
e
Kemeraltı
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade